Yeni Trane RTWD HSE Su Soğutmalı Soğutma Grupları Sayesinde Performans, Konfor ve Tasarruf

28 Temmuz 2015 Dergi:

Sınıfında en iyi güvenilirliği sunan soğutma gruplarına Uyarlanabilir Frekans Sürücüsü'nün eklenmesi, sürekli hassas sıcaklık kontrolü sayesinde daha fazla performans ve verimlilik elde edilmesini sağlıyor

Dünyanın her yerinde bina sahipleri yükselen enerji fiyatlarını dikkatle takip ediyor, veri merkezlerinin, ofislerin, sağlık merkezlerinin, üretim tesislerinin ve diğer tesislerin enerji verimliliğine dikkat edip, bu şekilde enerji ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlar. İç mekan konforu, proses çözümleri ve hizmetleri alanlarında sektör lideri Ingersoll Rand markası olan Trane, RTWD HSE yeni Uyarlanabilir Frekans Sürücülü (AFD) vidalı soğutma gruplarıyla, su soğutmalı soğutma gruplarında en iyi mevsimsel verimliliği elde etmek isteyen yüksek performanslı bina sahiplerine çözümler sunuyor.  

Trane Avrupa uygulamalı soğutma grupları portföy yöneticisi Erik Van Oossanen bu konuda şunları söylüyor: "Bu yeni yüksek mevsimsel verimlilik versiyonunun eklenmesiyle genişleyen RTWD ürün grubumuz, tüm konfor soğutma ve hassas endüstriyel proses uygulamalarında kullanılabilen, daha yüksek performans sunan ve maliyetleri düşüren ürün seçenekleri sunmamızı sağlıyor. Yüksek performanslı binalar, yüksek performanslı sistemler gerektirir. Trane bu sistemleri sağlamaya hazırdır." 

AFD'nin yenilikçi değişiklikleriyle Trane yüksek mevsimsel verimlilikli RTWD HSE ‘yi  Trane RTWD ürün grubunun kendini kanıtlamış sınıfının en iyisi güvenilirliğini buluşturuyor. Bu sayede yükün azaldığı koşullarda soğutma grubunun verimliliği arttığı için enerji tüketimi düşürülüyor ve sabit hızlı kompresör soğutma gruplarıyla karşılaştırıldığında enerji verimliliği %20 kadar artırılabiliyor. Yeni tasarım ani akımları önlediği için kurulum masraflarında azalma ve donanım daha güvenilir hale gelir. 

RTWD soğutma gruplarında gelişmiş Tracer™ CH530 dijital kontrol cihazı bulunmaktadır. Ayrıca donanımın verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve tepki süresini ciddi oranda azaltmak için çeşitli koşullara karşılık veren Trane Adaptive Control™ algoritmalarına ve patentli kontrol stratejilerine de sahiptirler. Bu algoritmalar sayesinde soğutma grubu, diğer soğutma gruplarının kapanacağı en zorlu koşullar altında dahi çalışmaya devam etmesini sağlar.  

Trane RTWD HSE yüksek mevsimsel verimlilikli su soğutmalı vidalı soğutma grubu ürün grubunun tamamı şu anda kullanılabilir durumdadır. Farklı boyutlarda ve 1000 kW'a kadar soğutma kapasitelerinde, piyasanın en iyi Enerji Verimlilik Oranı (EER) ve Avrupa Mevsimsel Enerji Verimlilik Oranı (ESEER) değerlerini sunmaktadır.Slider Altına
Söyleşi