Header Reklam
Header Reklam

“Türkiye’de oda termostatı üreten ilk yerli firmayız” in-therm Genel Müdürü Taner Tanoğlu ve Finans Müdürü Seçil Tanoğlu

23 Haziran 2015 Dergi: Haziran-2015
“Türkiye’de oda termostatı üreten ilk yerli firmayız”         in-therm Genel Müdürü Taner Tanoğlu ve Finans Müdürü Seçil Tanoğlu

SE-TA Ltd. Şti. tarafından oluşturulmuş bir marka olan in-therm, 32 yıllık ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sektöründeki tecrübelerin bir eseri. Bursa’da faaliyet gösteren in-therm, 2010 yılından beri oda termostatı, panel radyatör, vana grubu, havlupan ve elektrikli ısıtıcı gibi ısıtma grubu ürünleri ile Türkiye genelinde birçok satış noktasında varlığını sürdürüyor. in-therm’in 2014 yılı itibarıyla ar-ge çalışmalarına otomasyon sistemlerini de dahil ederek Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretim oda termostatının üretimine başladığını söyleyen in-therm Genel Müdürü Taner Tanoğlu ve Finans Müdürü Seçil Tanoğlu firmanın faaliyetlerini ve hedeflerini Tesisat Market okurlarına anlattı…


in-therm, 32 yıllık ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sektöründeki tecrübelerin bir eseri 

32 yıllık ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sektöründeki tecrübelerin eseri olan ‘in-therm’, SE-TA Ltd. Şti. tarafından oluşturulmuş bir marka. İntek Şirketler Grubu bünyesinde kurulan SE-TA İklimlendirme Isıtma ve Soğutma Sistemleri İnş. Taah. Müh. San. Tic. Ltd., Bursa’da faaliyet gösteren ve Türkiye çapında geniş bayi ve servis ağına sahip olan bir şirkettir.

in-therm, 2010 yılından beri oda termostatı, panel radyatör, vana grubu, havlupan ve elektrikli ısıtıcı gibi ısıtma grubu ürünleri ile Türkiye genelinde birçok satış noktasında varlığını sürdürmektedir. 2014 yılı itibarıyla ar-ge çalışmalarına otomasyon sistemlerini de dahil ederek Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretim ‘oda termostatı’nın üretimine başlamıştır. Firmamız şu anda ar-ge çalışmalarını, yazılımı, çizimleri, montaj ve kalite kontrolü kendi bünyesinde yapmaktadır. Uludağ Üniversitesi ile ortak yürüttüğümüz bu projede devlet teşviki ile yerli üretici olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şu an daha çok yeni ürün görsel tasarımı, çizimi, ürünler için yeni gelen talep üzerine yazılım ve versiyon güncelleme aktivitelerini yönetmekteyiz. Bu sayede pazarda daha yenilikçi oluyor ve daha hızlı hareket edebiliyoruz.

2015 Sodex Ankara Fuarı % 100 Türk malı oda termostatlarımız ile katıldığımız ilk Yurtiçi Fuarıydı. Yerli üretime başlayıp Türk sanayisini kalkındırmayı amaçladığımız için ürünlerimiz ve firmamız hem katılımcılar hem de ziyaretçiler tarafından büyük takdir gördü. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurtdışından gelen ziyaretçilerimiz ile fuar dönüşü başarılı işbirlikleri kuruldu. Özellikle yurtdışından katılan ziyaretçilerin ürünlerimize ilgisi bizi çok memnun etti.

Ürünlerimizde ekonomi, konfor ve sağlığı ön planda tutuyoruz

Türkiye’de oda termostatı üreten ilk yerli firmayız. Aslında oda termostatı, bugüne kadar ısıtma sektöründe fazla bilinmeyen bir üründü. Isı yalıtımı son dönemlerde çok fazla öne çıkan konulardan biri oldu. Bilindiği gibi, Türkiye’nin en büyük cari açıklarından biri, özellikle ısı ve enerji giderlerine ayırdığımız bir paradan oluşuyor. Bu açığı kapatabilmek adına kentsel dönüşüm ile birlikte yeni çıkan kanunda, 2017’den itibaren artık binalar da denetlenmeye başlayacak. Bu süreçte ısı yalıtımı öncelikli koşul olmaya başladı. Yine de bu kanunun eksik kaldığını düşünüyoruz. Çünkü ısı yalıtımı size % 35-40 gibi bir tasarruf sağlıyorsa, oda termostatı kullandığınızda en az % 30 daha tasarruf edebilirsiniz. Eğer bu konu da işin içine dahil edilebilseydi enerji giderlerimizin ciddi anlamda düştüğünü görebilirdik.

in-Therm MRL 300 RF

in-therm Oda Termostatlarını Günlük/Haftalık Programlanabilir ve Programsız modelleri ile üretiyoruz. Programsız üründe; herkesin kolay anlayabileceği, kullanıcı dostu olarak bilinen sorunsuz çalışan ürünler üzerine çalışıyoruz. Programlanabilir ürünümüzde ise, kişinin bir hafta boyunca yaşam standartlarına göre programlanabiliyor. Yani siz uyanmadan önce evi istediğiniz ısıya getirebilen, siz eve gelmeden önce evi istediğiniz ısıda ayarlayabilen ürünlerdir. Ürünlerimizde ekonomi, konfor ve sağlığı ön planda tutuyoruz. En hızlı satışını yaptığımız ürünler ise kablosuz olan ürünlerimiz. Teknolojiye meraklı bir toplum olduğumuz için programlı ürünler oldukça ilgi görüyor. Ancak programsızın kolay kullanım sağlaması nedeniyle genelde ilk tercih, programsız üründen yana oluyor.

Türkiye doğalgaz anlamında belli doygunluğa ulaşmış ve örnek alabileceğimiz iyi bir pazar. Bursa’da şuan çok ciddi seviyelerde gaz kullanımı var. Çok aktif ve hareketli bir pazarın içerisindeyiz. Ancak oda termostatı olarak pazarın küçük bir kısmındayız. Oysa ki oda termostatı kullanan bir aile en az % 30 tasarruf ediyor.

in-Therm MRL 200RF

Hedefimiz, kendi ürettiğimiz ürünle ülkemize bir katma değer sağlamak

Rakiplerimize göre bizi bir adım öne çıkaran en önemli özelliğimiz, 3 yıl garanti olanağı sağlıyor olmamız. Diğer özelliğimiz ise, genelde yarım derece hassasiyetli çalışan ürünlere göre bizim ürünlerimizde 0,1 derece ve 3 derece arasında kullanıcının tercihine göre değişebilen hassasiyet olması. Kullanıcı bu ürünü evde kullanıyorsa yarım derece idealdir ama tavuk çiftlikleri, kuluçka makineleri gibi alanlarda kullanılabilmesi için hassasiyeti 0.1 dereceye kadar düşürebiliyoruz. Bu ürün, aynı zamanda ticari alanlarda, hastanelerde de kullanılabilen bir ürün. Bu anlamda aslında standartları biraz yukarıya çıkarttık. Rakiplerimizin çoğunda, hatta neredeyse hiçbirinde bu özelliklerin hepsi bir arada bulunmuyor. Biz in-therm olarak tüm bu özellikleri bir araya topladık. Kendi markamızı, Çin’den gelen ve kalite oranı daha düşük olan ürünlerden daha ekonomik olarak son kullanıcıya ulaştırıyoruz. E-ticaret bazlı çalıştığımız için ürünlere yönelik gelecek her türlü bildirimi özümseyip üretim aşamasında ürünlere yansıtma imkânı sağlıyoruz.

Geçen sene piyasaya sunduğumuz modeller sadece kombi ve ısıtmaya yönelik modellerdi. Bir sonraki modellerimizde smart yani WiFi modelleri planlıyoruz. Yeni ürün geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. HVAC sistemlerinin Türkiye’de yakın zamanda hızlandığını söyleyebilirim. İş merkezleri ve toplu konutların arttığını düşünürsek HVAC sistemleri ve havalandırmaya yönelik olan fan coil ürünümüzü yıl sonunda piyasaya sunmaya hazırlanıyoruz.

in-therm olarak çalışma prensiplerimizi, ilerleyen teknolojiye ve güncel pazarlama stratejilerine uygun belirliyoruz, geride bıraktığımız her yılda, bir sonraki yılın yeniliklerini öngörerek daha sağlam adımlarla gelişmek için çalışıyoruz. Ürünlerimiz ve sahip olduğumuz tüm değerler ile müşterilerimize güçlü bir markanın özel faydalarını ve katma değerini vermek her bir in-therm çalışanının, dolayısıyla firmamızın ortak özelliğidir.

 Slider Altına