Header Reklam
Header Reklam

Termoline Firma Sahibi Enver Uzun: “ReHeat, kaliteyi uygun maliyetle sunabilen özel bir ürün”

11 Ekim 2012 Dergi: Eylül-2012

Tek işimiz plakalı eşanjör

Termoline, 1994 yılında kuruldu. Eşanjör sektörünün öncü firmalarının Türkiye distribütörü olarak çalışma hayatına devam eden firmamız, sökülebilir tip plakalı ısı eşanjörlerinde TRANTER INTERNATIONAL AB’nin Türkiye’de ve Türki Cumhuriyetleri’nde tek yetkili distribütörü olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

ÜretimlerimiziDudullu’daki tesisimizde gerçekleştiriyoruz. Amacımız; uygulamalarda istenen performansı, yüksek kalite ve enerji tasarrufuyla birlikte sağlayarak, optimum çözümü sunmak ve müşterilerimizin güvenilir iş ortağı olmaktır. 18 senelik bir geçmişimiz var ve bugüne kadar yaptığımız tek iş, plakalı eşanjördür. Tek bir konuda çalışmanın getirdiği avantaj ve dezavantajlar var elbette. Tek bir ürün ile pazarda var olmak, ayakta kalabilmek bir zorlukken, odak noktanızın net olması ciddi bir uzmanlık ve güven doğuruyor.

% 100 kendi imalatımız olan ReHeat’e güvenimiz tam

Ürünlerimizden ReHeat, en büyük yeniliğimiz. Yüksek sıcaklıklarda, yüksek basınçlarda ve conta sıcaklık limitlerinin aşıldığı özel dizaynlarda kullanılan bu ürünü daha büyük kitlelere yaymak ve kaliteli malzemeyi, insanlara daha uygun maliyetle sunabilmek adına çalışıyoruz. ReHeat % 100 kendi üretimimiz ve faydalı model patentlerine kadar uzayan çok titiz ar-ge çalışmaları sonucu ortaya çıktı. Ardından gerekli imalat hazırlıkları ve yatırımları yaptık ve özel bir vakum prosesi sonucunda ReHeat’i elde ettik. Ürünle ilgili yakın zamanda CE sertifikalandırılması yapmayı hedeflemekteyiz. ISO 9001:2008  firmamızın hem üretim hem de servis alanında  sahip olduğu bir belge ve ReHeat’i de kapsıyor.

Kombi, kat kaloriferi ve daire giriş istasyonu kullanan tüketiciler, müşteri profilimizde yer alıyor. Hedefimiz yalnız Türkiye pazarı değil, özellikle Ortadoğu bölgesine de açılmak. Yakın zamanda özellikle yedek parça pazarından iyi bir pay almak amacıyla çalışmalarımıza hız verdik. OEM imalatçılarını da kapsayacak şekilde üretim hacmimizi arttırmayı hedeflemekteyiz. 

Ürünümüzün bütün markalara adapte edilebilir olması önemli bir avantaj

Genelde kat kaloriferi, kombiler ve daire giriş istasyonlarında kullanılan ReHeat, üç farklı modelden oluşuyor. Özellikle kombilerde bütün markalara adapte edilebilen ürünümüzü ,kombi yedek parçası olarak iki yıldır pazarda kullanıyoruz.

ReHeat’in bir diğer özelliği de plakalarının hem AISI 316 hem de AISI 304 kalite  paslanmaz malzemeden üretilebiliyor olması. Bu tercihi müşterilerimize bırakıyoruz. Bunun dışında eşanjörlerin en büyük avantajı, küçük hacimlerde yüksek ısı transfer katsayıları sağlaması. Bu da eşanjörün boyutunu ve hacmini küçültüyor ve daha küçük alanlarda çok büyük verimlilikte çalışabilmesini sağlıyor. Hedefimiz; üretim kapasitemizi daha da arttırarak daha fazla tüketici kitlesine ulaşmaktır. Bu hedef doğrultusunda ürünümüzü daha iyi tanıtabilmek için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bir çok fuarlara katılıyoruz.

ReHeat bir başlangıç; devamı gelecek...

Türk üreticiler artık dünyada yeni pazarlara açılıyor, ürünlerini tanıtmak için dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen fuarlara katılıyorlar. Bu, bir anlamda çıtayı daha da yükseltmek demek. Termoline olarak bizler de yeni hedefler ve farklılıklarla  sektörümüzde yer alacağız. ReHeat bir başlangıç; devamı gelecek. Diğer modellerde de üretimlerimiz olacak çünkü bu çok kapsamlı ve geniş bir kullanım alanı olan bir ürün.

İyi servis hizmeti ile müşterilerimize maksimum fayda yaratmak istiyoruz.

Artık sadece kendi sattığımız ve ürettiğimiz markalara değil, sökülebilir tiplerde  diğer markalara da ciddi anlamda servis hizmeti sunmaktayız. Bilindiği üzere eşanjörlerde kirlenme meydana geldiğinde cihazın verimliliği düşer ve kullanım maliyetini arttırır.

Kullanıcılar, özellikle büyük işletmeler, eğer kendi bünyesinde bakım bölümü varsa, servise verilen parayı ekstra bir harcama olarak görüyor. Aslında yanılıyorlar.

Eşanjörlerde yedek parçaya çok fazla ihtiyaç duyulmaz çünkü özel malzemelerden imal edilen eşanjör plakaları ve contalarında çalışma ömrü uzundur. Mesela eşanjördeki contalar, doğru çalışma şartlarında beş ila yedi sene arasında bir kullanım ömrüne sahiptir.

İşletmelerin kendi bakım bölümünde, bakım işlemini yapan kişi ehil değilse, bakım yaparken malzemeye zarar verme riski yüksektir ki  bu da cihazın çalışma ömrünü kısaltır, işletme maliyetini artırır. Bu olumsuz durumu yaşamamak için ,işin uzmanları ile çalışmak her zaman en doğru yoldur. 

Bayi ağımızdan da biraz bahsetmek isterim. Bayilik sistemimizde yeni bir

re-organizasyonla, yeniden bir canlandırma düşünüyoruz. Mevcut ağımıza yeni bayiler ekleyeceğiz.

Dünyadaki tüm teknolojik yenilikler, yerli üreticilerce de kullanılıyor

Özellikle internetin gelişimi; tüm yeni teknolojilerin dünyaya aynı hızla yayılmasını sağlıyor. Artık Türk üreticiler de  son teknoloji ile  kaliteli ürünler üretebiliyorlar. Biz de bu konuda oldukça aktifiz. Örneğin ReHeat, Türkiye’de benzeri bulunmayan bir teknoloji ile üretiliyor.

İhracata önem veriyoruz, bunun için yurt dışı fuarlar bizim için büyük önem teşkil ediyor. ReHeat iki senedir piyasada var olan bir ürün. Şu zamana kadar aldığımız geri bildirimler çok iyi; dolayısıyla mutluyuz. Kendimize ve ürün kalitemize güvenimiz tam. Bu güveni müşterilerimize de yansıtarak, sürekli iyileştirme sağlama vizyonu ile gelecekten de umutluyuz.

 

 

 

 

 


Etiketler


Slider Altına