Header Reklam
Header Reklam

Kompresörsüz Endüstriyel Klima: FES Evaporatif Paket Klima Cihazları

07 Haziran 2008 Dergi: Mart-2007

Sistem son derece basittir. Bu nedenle de bakımı kolay ve bakım masrafları da düşüktür. Hareketli parça olarak fan ve su pompası vardır.

FES?in Çalışma Prensibi

Bir fan vasıtasıyla dışarıdan alınan hava, sürekli devir daim pompası ile ıslak tutulan petek yüzeyinden geçirilir. Hava ile suyun teması sonucu, su buharlaşarak havadan ısı alır ve havanın sıcaklığı düşer. Soğutulmuş hava fan vasıtası ile mekana basılır.

Özellikleri

l 22 ¡C?nin üzerindeki her bir sıcaklık artışı, iş veriminde %4?lük düşüşe sebep olur. Fes cihazlarıyla yüksek debili soğutma ile sıcak mahallerde çalışan işçilerin iş verimini artırır.

l Hızlı montaj imkanına sahiptir. Direkt üfleme veya kanallı montaj yapılabilir.

l Cihazda kompresör olmadığı için çevreci bir üründür ve işletme maliyetleri düşüktür.

l Cihazdaki Munters Celdek soğutma petekleri yüksek verimli ve uzun ömürlüdür. Celdek petekleri yüksek verimini sürekli korur ve değişim periyodları çok uzundur.

l Filtre edilmiş %100 taze hava ile yüksek iç hava kalitesi sağlanan ortamlar yaratır.

l Dış gövdesi tamamen paslanmaz çeliktir.

l FES üniteleri kanal bağlantısına uygundur.

l ISO 9001 kalite yönetim sistemiyle imal edilir.

l CE belgesine sahiptir.

Model Detayları:

MMB portatif modellerinde, cihaz kabin üst bölümü sert plastik olup faklı amaçlarla kullanıma müsaittir, ayrıca ön üfleme menfezleri arzu edilen şekilde ayarlanarak farklı yönlendirilebilir. Cihaz üzerinde 2 kademeli fan hava debisi kumandası ve pompa açma kapama düğmeleri mevcuttur. Cihazlar prize takılmaya hazır 3 metrelik kablosu ile çalışmaya hazır şekilde paketlenmiştir

FES 10-16-20 modelleri, standart olarak sabit üniteler olmakla birlikte, tekerlek ilavesi ile portatif hale gelmeye uygun aksesuara sahiptirler. Bu modeller sabit olarak kullanıldığında direk üfleme yapabilir yada kanal bağlantısı ile hava dağılımı temin edilebilir. Hava üfleme yönü standart olarak yana üflemelidir. İstenildiği taktirde siparişte üstten üflemeli şekilde sipariş edilebilir. Dış kabin tamamen paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

FES 30-50 modelleri, sabit montajlı olup, Kanal bağlantılı olarak kullanılır. Hava üfleme yönü standart olarak yana üflemelidir. İstenildiği taktirde siparişte üstten üflemeli şekilde sipariş edilebilir. Suyun belirli sürelerle yenilenmesini sağlayan otomatik boşaltma pompası opsiyonel olarak cihazla birlikte verilir. Cihazlara ayrıca elektrik bağlantısı sahada yapılmalıdır. İstek halinde farklı kontrol panelleri opsiyonel olarak temin edilebilir.


Etiketler


Slider Altına