Header Reklam
Header Reklam

'Hükümetler arası yapılan ticari anlaşma sayesinde artık sıfır gümrükle ihracat yapabileceğiz'

13 Nisan 2008 Dergi: Aralık-Ocak 1997
'Hükümetler arası yapılan ticari anlaşma sayesinde artık sıfır gümrükle ihracat yapabileceğiz'

TESİSAT MARKET: Kendinizi ve firmanızı tanıtır mısınız?

 

ALONI: Benim TVVITOPLAST'ta 4 aylık bir geçmişim var. Çünkü bundan 4.5 ay önce İsrail Deniz Kuvvetleri'nden emekli oldum. 24 yıllık bir geçmişim var Deniz Kuvvetleri'nde. Ayrıca Ekonomi Politik Bilimleri'nde master yaptım. TVVITOPLAST'ın beni tercih etmesinin nedeni ihracat konusunda ve pazarlamada beni yetenekli bulmaları. TVVİTOPLAST firması 1989'da kuruldu. 8 yıldan beri plastik menfez, difizörler, klima aksesuarları konusunda önder bir firmayız. Bizim ürünlerimiz direkt olarak satıcılara, kullanıcılara, montajcılara ya da temsilcilerimize satılır. Firmamızın Genel Müdürü izrail TVVITO'nun başkanlığında bir aile şirketi olarak kuruldu, şimdi uluslararası düzeyde çalışan bir dünya firmasıdır. İlk önce yerel olarak büyüdük, sonra dışa açıldık. Gün geçtikçe malzemelerimiz tanınmaya devam ediyor. Bu da bize kaliteyi sürekli yüksetme azmi veriyor.

 

TESİSAT MARKET: Türkiye pazarına nasıl girdiniz. Pazarlama konusunda sorunlarınız oldu mu?

 

Mr.ALONI: Türkiye pazarına 3 yıl önce girdik. Pazar hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Buna bir kumar diyebilirsiniz. 1993'de bir fuara katıldık. O yıl Hançer firmasıyla ilişkimiz başladı. Bu ilişki zamanla gelişti. 3 yıl öncesi ülkenize ihracat yapabilmek oldukça zordu. Gümrük vergileri nedeniyle ürünlerimiz pahalı oluyordu ve alıcı bulabileceğini tahmin etmiyorduk. 1997 yılının Ocak ayından itibaren hükümetler arası yapılan ticari anlaşma sayesinde artık sıfır gümrükle ihracat yapabileceğiz.İhracat yaptığımız ülkeleri İngiltere, Fransa, Yunanistan, Eski Sovyetler Birliği olarak sayabiliriz. 1997'de bir ülkeyi daha bu ülkelerin arasına katacağız. Ayrıca teknoloji geliştirme konusunda da çalışmalarımız var. Dünya genelinde standartlaşan birtakım güvenlik kotalarını almaya çalışıyoruz.

 

TESİSAT MARKET: Sizde de üreticilerin toplandığı ISKİD benzeri bir dernek var mı?

 

ALONI: İsrail'de de benzer bir dernek var. Hatta Gal DVIR'in babası Yakop DVIR'de bu derneğin yöneticilerinden birisi. Tabii biz de bu derneğin bir üyesiyiz. Bizim dernekte toplantılar, eğitim seminerleri düzenleniyor.

 

TESİSAT MARKET: Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.


Etiketler


Slider Altına