Header Reklam
Header Reklam

Ercan Teknik’te Hedef; Pazar Payı ve İhracat Artışı

14 Temmuz 2021
Ercan Teknik’te Hedef; Pazar Payı ve İhracat Artışı

Ercan Teknik Genel Müdür Yardımcısı Utku Avcı

Soğutma sektörünün deneyimli isimlerinden Alişan Ercan tarafından 1980’de kurulan Ercan Teknik, soğutma ve iklimlendirme teknolojileri alanında 40 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. Ercan Teknik Genel Müdür Yardımcısı Utku Avcı, Ercan Teknik’in, yetkin ve deneyimli kadrosu, ürünlerinin ve satış sonrası hizmetlerinin kalitesi ve hızlı teslim süreleri ile sektörde adından söz ettiren bir firma olduğunu belirtiyor. Avcı, Ercan Teknik’in yeni bir yazılım projesi olduğunu ve ürünün ilk tanıtımının bu sene gerçekleşecek ISK-SODEX Fuarında yapılacağını söylüyor. Utku Avcı, “Pazar payımızı artırmak, yurtdışı pazarda bilinen bir firma olmak amacındayız” diyor…

Ercan Teknik, sektörde adından söz ettiren bir firma

Ercan Teknik, 1980 yılında Sn. Alişan Ercan tarafından Ankara’da kuruldu, zamanla artan müşteri taleplerini karşılayabilmek için 1996 yılında İstanbul’a taşındı. 

Ercan Teknik olarak soğutma ve iklimlendirme teknolojileri alanında 40 yıldır müşterilerimizle çözüm ortaklığı yapıyoruz. Satış-pazarlama, muhasebe, finans ve teknik departmanlarda çalışan arkadaşlarımız ile 20 kişilik kadroya sahibiz.

Ercan Teknik olarak, yetkin ve deneyimli kadromuz, ürünlerimizin ve satış sonrası hizmetlerimizin kalitesi ve hızlı teslim süreleri ile sektörde adından söz ettiren bir firmayız.

ercan-teknik-xwebErcan Teknik’te sürpriz ürünler yakında

Yaklaşık 30 yıldır Emerson markasının ürün gamında bulunan Dixell markalı soğut otomasyon ürünlerinin Türkiye yetkili bayisiyiz. Bunun yanında yarı hermetik Bock ve vidalı J&E Hall gibi dünyada kabul görmüş endüstriyel soğutma kompresörlerinin de ithalatını yapıyoruz. Bu önemli markalara 2021 yılı itibarıyla Danfoss’u da ekledik.  E.C.A. fabrikası ile işbirliğimize istinaden soğutma vanalarının yurtiçi ve yurtdışı yetkili satış temsilcisiyiz. 

Yukarıda saydığımız ürünlere ek olarak; Kelvion, Qeed, LTR, Supco, Sensata ve Eatec gibi önemli markaların da temsilciliğini yürütüyoruz.

Ercan Teknik olarak, yetkin mühendis kadromuz ile proje bazlı yazılımlar geliştirip müşterilerimize özel ve farklı çözümler sunuyoruz.

ercan-teknik-meyve-olgunlastirmaÖzel yazılımlarımız arasında; test odası yazılımı, meyve olgunlaştırma ve muhafaza otomasyonu, patates soğutma ve muhafaza otomasyonu gibi kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış sistemler bulunuyor.

Bunlara ek olarak yeni bir yazılım projemiz var ancak ürünün bu sene gerçekleşecek ISK-SODEX Fuarında ilk tanıtımının yapılmasının planlanması sebebiyle bilgi veremiyorum. Sürpriz olsun diyelim… 

Enerji verimliliği sağlayan, çevre dostu ve maliyetleri düşüren sistemler tasarlamak daima vizyonlarımız arasında

Yukarıda saydığımız önemli markaların ithalatını yıllardır yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında bir Türk markası olan E.C.A. ile 15 yıldır soğutma vanaları alanında işbirliği içerisindeyiz ve yurtiçi /yurtdışı yetkili bayisi olarak işbirliğimiz devam ediyor. Yaklaşık 20 ülkeye E.C.A soğutma vanalarını ihraç ediyoruz.

Enerji verimliliği sağlayan, çevre dostu ve maliyetleri düşüren sistemler tasarlamak daima vizyonlarımız arasında. Bu vizyondan hareketle birçok alana entegre edilebilen Energy Cooler adında bir otomasyon sistemi ürettik. 

Temsil ettiğimiz ürünler teknik bilgiye dayanan ürünler olduğu için yetkin mühendislerimiz ile satış sonrası müşterilerimize destek oluyoruz. Bunun yanında yıllar önce kurduğumuz Ercan Akademi ile firmamız bünyesinde müşterilerimizin teknik ekiplerine ürünü daha iyi tanımaları ve teknik bilgi konusunda daha da yetkinlik kazanmaları amacıyla eğitimler veriyoruz.

ercan-teknik-ichillProjelerimizde elektrik panolarını kendimiz dizayn ediyoruz 

Alaska Soğutma Test Odası, E.C.A. Valf Sanayi A.Ş. Test Odası, Iceberg Entegre Soğuk Hava Deposu Projesi, Emerson Dixell, Danfoss, Bock markalı yarı hermetik kompresörlerimiz ve Sensata markalı ürünlerimizle yer aldığımız referans projelerimizden birkaçı. Projelerimizde elektrik panolarını kendimiz dizayn ediyoruz. Bunun yanında veri toplama modülü, uzaktan izleme ve kontrol sistemi, enerji takip sistemi ile entegre çözümler sunuyoruz.

Amaç, yurtdışı pazarda bilinen bir firma olmak

Rekabetin yoğun olduğu günümüz koşullarında ürün gamımızı değerlendirdiğimizde, yüzde 50 civarında pazar payına sahip olduğumuzu görüyoruz. 

Ercan Akademi adını verdiğimiz oluşum ile hem sektöre bilinçli müşteriler kazandırmak hem de kendi pazar payımızı artırmak önemli hedeflerimiz arasındadır.

Sektörde lider olduğumuz E.C.A. markalı soğutucu vanalarımızın da ihracatında ulaşmış olduğumuz ülke sayısını genişletip çok daha fazla ülkeye ürünlerimizi ihraç etmek de bir diğer önemli hedefimiz.

ercan-teknik-danfoss-ievYazılım ekibimiz ile 2019 ve 2020 yılında yaptığımız projeleri 2021 ve sonrası yıllarda daha da artırarak yurtdışı pazarda bilinen bir firma olmak amacındayız.

Çevre dostu ürün geliştirmeye yönelik yapılan yatırımlar soğutma sektörünün kalitesine katkı sunuyor

Ülkemizde soğutma sektörü son 20-25 yılda ciddi bir gelişme kaydetti. Bunda en etkili faktörleri; kurumsallaşmanın artması, dernekleşme ve vakıflaşmaya gidilmesi, günümüzde ihtiyaçların değişkenlik göstererek artması, eskiye oranla akademik alanda yetişkin personel artışı, basın yayın araçlarının yaygınlaşması şeklinde sıralayabiliriz.

Ayrıca global rekabet ve çevre koşulları gereği ekonomik ve çevre dostu ürün geliştirmeye yönelik yapılan yatırımlar da sektörümüzün kalitesine olumlu katkılar sunuyor.Slider Altına