Header Reklam
Header Reklam

Enver Öz: “Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız”

25 Temmuz 2018 Dergi: Temmuz-2018
Enver Öz: “Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız”

Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz

Elginkan Topluluğu’na ait bir kuruluş olarak yapı sektöründe 1955 yılından beri faaliyet gösteren Elmor A.Ş., E.C.A. armatür, E.C.A. teknik ürünler, SEREL seramik sağlık gereçleri, SEREL gömme rezervuar, SEREL akrilik küvet ve duş tekneleri, SEREL banyo aksesuarlarının satış ve satış sonrası servis hizmetlerini gerçekleştiriyor. Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz, firmanın yeni ürünlerini Tesisat Market okurları ile paylaştı.

Armatür ve vitrifiye sektörünün odaklandığı en önemli konu “Hayatı Kolaylaştırmak”

Elmor’un ürün grupları, E.C.A. markalı su armatürleri ve banyo aksesuarları, E.C.A. markalı teknik ürünler (valfler), Serel markalı Seramik Sağlık Gereçleri ve Serel gömme rezervuarlar ile Serel markalı aksesuarlardan oluşmaktadır. Elginkan Topluluğu’na bağlı bir kuruluş olan Elmor’un satışını gerçekleştirdiği E.C.A. su armatürleri ve E.C.A. teknik armatürler bulundukları sektörde pazar lideri konumundadır. Değişen dünya ve teknolojinin hızla gelişimi sonucunda hayat tarzımız da hızla değişti. Son dönemlerde hayatın her alanında olduğu gibi armatür ve vitrifiye sektörünün de odağı, “hayatı kolaylaştırmak”. Bu odak noktası, aslında yeni nesil tüketici talebinin de en net özetidir.

E.C.A. ve SEREL markalarımızla bu toprağın insanına bu toprağın insanının ürettiği, geliştirdiği teknolojilerle hizmet sunuyoruz. Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız. 67 yıldır verdiğimiz hizmetin kalitesine inancımızla “Yıllarca Beraber” diyebiliyoruz. Bize güvenen ve kalitemize inanan herkese teşekkür ediyoruz.

Yoğun ar-ge ve ür-ge faaliyetlerinden doğan yenilikler

Tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla ar-ge ve ür-ge çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu yaklaşımla sektörde ilki temsil eden birçok teknolojiyi tüketicilerimizle buluşturuyoruz. SEREL seramik sağlık gereçlerinin tümünde 2015 yılından bu yana uygulanan Hygiene Plus teknolojisini Türkiye’de bir ilk olarak şimdi de armatürlerde uyguluyoruz. Böylece ıslak zeminlerde büyük öneme sahip olan hijyen konusu, armatürler için de sorun olmaktan çıkıyor.

SEREL vitrifiyelerimize getirdiğimiz yepyeni bir yıkama sistemi “Easywash”. SEREL yıkama suyuna yön vererek klozetlerdeki su sıçratma problemine çözüm getirirken, E.C.A. ile ortak geliştirdiği lavabo yıkama sistemi ile de Türkiye’de ilk kez kendi kendini temizleyen lavabo konsepti geliştirdi.

E.C.A. tarafından üretilen dokunma kontrollü evye ve lavabo bataryalarımız ise armatür teknolojilerine yeni bir bakış açısı kazandırıyor. E.C.A. Touch armatür ile açma ve kapamasının kumanda koluyla sınırlı olduğu devri bitiriyor, artık dokun açılsın dokun kapansın dönemi başlıyor.

Türkiye’de ilk kez E.C.A. tarafından üretilen haşlanma emniyetli banyo ve lavabo bataryalarımızı da tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Geliştirilen teknoloji ile kumanda kolu tam açık iken armatür, en fazla 45 °C’de su akışına müsaade ediyor. Böylece E.C.A. THERMO SAFE serisi ile ev ve toplu yaşam alanlarında yaşanabilecek haşlanma problemini çözüyoruz.

Sektöründe daima ilkleri gerçekleştiren E.C.A., Türkiye’de yine bir ilkle E.C.A. markalı krom kaplı tek kumandalı – çift kumandalı batarya ve musluk gurubu ürünlerinde Türkiye’de ilk defa garanti süresini 20 yıla çıkardı. “E.C.A. ile Yıllarca Beraber Olmak Garanti!” sloganıyla çıktığımız bu yolda kalitemize, teknolojimize ve tasarımlarımıza olan güvenimiz tam.

Icon ve Purity armatürler uluslararası tasarım yarışmalarından birçok ödülle döndü

E.C.A. kalite, fonksiyonellik, teknoloji konularında olduğu kadar tasarım konusunda da oldukça iddialı. Geliştirdiği teknoloji ve yeniliklerle insan sağlığını ve çevresel duyarlılığı ön planda tutan E.C.A, armatür ürün ailesine Icon ve Purity serilerini de ekledi. Türkiye’de ilk kez Hygine Plus teknolojisine ve 20 Yıl Garanti’ye de sahip olan Icon ve Purity armatürler uluslararası tasarım yarışmalarından da birçok ödülle döndü. Öyle ki Avrupa’nın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak görülen German Design Awards’a özel olarak davet edilen markalar arasında Icon ve Purity serileriyle E.C.A.’da yerini aldı. E.C.A.’nın tasarımlarıyla da fark yarattığının altını çizmekte fayda görüyorum. E.C.A. Icon ve Purity serileri başta olmak üzere mekan tasarımlarında faydalanılan bimobject.com platformuna armatür kategorisinde eklenen tek yerli marka olan E.C.A., eca.com.tr üzerinden de autodesk revit formatında ürünlerini kullanıma açtı. Özellikle mimar ve içmimar meslek gruplarının faydasına olacak çalışmaya Nisan itibarıyla başlandı.Slider Altına