Header

“En kaliteli ürünü en iyi şartlarda müşterilerimize sunmak ile mükellefiz”

24 Şubat 2020 Dergi: Şubat-2020

Yüksel Teknik Soğutma San. ve Tic. Ltd. Şti. Firma Ortağı Makina Yüksek Mühendisi Ahmet Uludoğan

1996 yılında İstanbul’da kurulan Yüksel Teknik, teknik destek odaklı satış yapan bir firma. Yüksel Teknik Firma Ortağı Makina Yüksek Mühendisi Ahmet Uludoğan, ilerleyen sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kurulmuş olan diğer firmaları vasıtasıyla ürün çeşitliliğini artırarak sadece satıcı firma olmaktan çıkıp, imalatçı ve satıcı firma olduklarını belirtiyor. Bünyelerinde bulunan Yüksel Teknik, Rosenberg ve Thermoway firmaları aracılığıyla üç farklı alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Uludoğan, firmanın faaliyetlerini ve hedeflerini Tesisat Market okurlarıyla paylaştı…

Ürün çeşitliliğimizi artırarak sadece satıcı firma olmaktan çıkıp, imalatçı ve satıcı firma olduk 
Yüksel Teknik 1996 yılında İstanbul’da kuruldu. Firmamız teknik destek odaklı satış yapıyor. İlerleyen sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kurulmuş olan diğer firmalarımız vasıtasıyla ürün çeşitliliğimizi artırarak sadece satıcı firma olmaktan çıkıp, imalatçı ve satıcı firma olduk. Bu sayede sektörümüzde her alanda çalışan firmaların sıkıntı ve ihtiyaçlarını gözlemliyoruz. Bünyemizde bulunan Yüksel Teknik, Rosenberg ve Thermoway firmaları aracılığıyla üç farklı alanda faaliyet gösteriyoruz.

“Soğutma Market” çözüm ortağı olarak hareket ediyoruz
Yüksel Teknik olarak; dünyaca bilinen markaların, temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapıyoruz. Firmamızda sektörün ihtiyacı olan A-Z’ye bütün ürünlerin temin edilebileceği “Soğutma Market” çözüm ortağı olarak hareket ediyoruz. Buna ek olarak kendi lisansımız ve markamız ile ürettiğimiz “coldflex”, “coldthermflex”, “coldguage”, “coldswitch”, “coldcover” markaları ile yurtdışından gelen ithalatın önünü büyük ölçüde kesmiş bulunuyoruz. Halihazırda 52 ülkeye ihracatı yapılan ürünlerimizin portföyünü genişletmek istiyoruz. Ayrıca 2020 yılı için imalat sektöründe Türkiye’de eksikliği hissedilen bir başka ürünün Türkiye’de imalatı ile ilgili araştırmalarımız devam ediyor.

Rosenberg&Yüksel Teknik ortaklığı
Rosenberg Gmbh, 1981 yılında Almanya’da kurulmuştur. Firma, Amerika, İtalya, Fransa, Çin gibi dünyanın çeşitli yerlerinde imalat fabrikaları açarak küresel pazarda büyüyor. Türkiye gibi aktif bir pazarı olan ve coğrafi konumu sayesinde ihracat yapılabilecek bir ülkeyi de göz ardı etmeyerek, bizimle birlikte bir ortaklık yaparak ülkemizde faaliyete başlamışlardır. Rosenberg Türkiye’de 3 imalat hattında 250-1000 mm arasında EC ve AC fan imalatı yapılıyor. 

Thermoway küresel bir oyuncu olmak üzere yola çıktı
Thermoway Termik Cihazları şirketimiz 2010 yılında Türk-İtalyan ortak girişimi ile İstanbul, Türkiye’de kuruldu. 25 yıllık sektörel tecrübenin bir araya getirilmesi ile kurulan şirketimiz, küresel bir oyuncu olmak, mahallî ve dünya çapında pazarlarda tercih sebebi olmak üzere yola çıktı. Maliyet, kalite, temrin süreleri ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutan şirketimiz, ayrıca ısı ve enerji verimliliğini, çevrenin korunmasını, şeffaf bir satış sürecini benimseyerek hareket ediyor. Thermoway Termik Cihazları şirketimiz hızlı büyüme, yüksek sayıda ve nitelikli kalifiye istihdam sağlama gayesindedir. Son yıllarda yapmış olduğumuz faaliyetler sonucunda 25 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Frascold’un ürün gamını Türkiye piyasasına en uygun koşullarda sunmayı hedefliyoruz
Frascold; soğutma kompresörleri konusunda yıllık 70.000 adet ile dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Firma 1936 yılında İtalya, Milano’da kurulmuş ve halen bu şehirde üretim yapıyor. Firma sadece güncel soğutucu akışkanlar ile değil, aynı zamanda gelecekte kullanılacak CO2, propane gibi akışkanlar ile ilgili ürün portföyüne sahip. Frascold’un Ar-Ge ile ilgili yatırımları sürüyor. 2020 yılı başında distribütörlüğünü aldığımız Frascold’un ürün gamını Türkiye piyasasına en uygun koşullarda sunmayı hedefliyoruz. Nisan ayının ortalarında Frascold ve Castel ile birlikte müşterilerimiz için bir günlük, soğutma sistemlerinde yeni alternatifler ile ilgili bir seminer düzenledik. Bunun yanında Yüksel Teknik, Rosenberg ve Thermoway olarak Chilllventa fuarında stantlarımızda dostlarımızı ağırlayacağız.

Bugün kullanılan teknolojilerin, yakın zamanda yerini daha çevreci ve enerji verimliliği yüksek ürünlere bırakacağı muhakkak
Biz her zaman için en kaliteli ürünü en iyi şartlarda müşterilerimize sunmak ile mükellefiz. Bu doğrultuda firmamızın pazar payını en yukarıya çıkarmayı hedefliyoruz. Geçmiş yıllardaki büyüme grafiğimiz doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Sektörümüz; dinamik, hareketli, gelişen iç pazar ve uluslararası pazarlardaki artan ihracatı ile Türkiye ekonomisinin önemli bir öğesidir. Makina imalat sektörünün en önemli ihracat kollarından birini oluşturmaktadır. Ayrıca direkt olarak istihdam sayısını da büyük oranda artırmaktadır. Son zamanlarda yapılan yenilikler konusunda ise; enerji verimliliği, uzaktan kontrol, gözlemleme ve çevre dostu soğutma sistemlerine talep artmaktadır, ek olarak sistemlerin kapasiteleri büyümektedir. Küresel ısınmanın etkisinden dolayı sera gazı salımı azaltma ve enerjide maliyetleri düşürme hedefleri doğrultusunda dünya çapında bir değişim süreci yaşanıyor. Bu durum, Türkiye iklimlendirme sektörüne de yön veriyor. Sektördeki değişimle bugün kullanılan teknolojilerin, yakın zamanda yerini daha çevreci ve enerji verimliliği yüksek ürünlere bırakacağı muhakkaktır, firma olarak biz de bu konuda geliştirme faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.
 Söyleşi