Header Reklam
Header Reklam

“Empotek Mühendislik, gücünü tamamen mühendislikten alıyor”

22 Mart 2021 Dergi: Mart-2021
“Empotek Mühendislik, gücünü tamamen mühendislikten alıyor”

Empotek Mühendislik Genel Müdürü Şükrü Kaptan

2015 yılında 18 yıllık mühendislik bilgi ve tecrübesi ile Çorlu’da kurulan Empotek Mühendislik; atık sıcak sudan ısı geri kazanım sistemleri, flaş buhar sistemleri, endüstriyel pompalar, buhar kazanı otomasyon sistemleri, tekstil sektöründe ram filtrasyon sistemleri, detaylı enerji etütleri ve enerji verimliliği danışmanlığı konularında faaliyet gösteren bir mühendislik firması. Empotek Mühendislik Genel Müdürü Şükrü Kaptan, “Gücünü tamamen mühendislikten alan firmamız, endüstriye enerji verimliliği projeleri ile katkı sağlıyor” diyor. 

Endüstriye enerji verimliliği projeleri ile katkı sağlıyoruz

empotek-sukru-kaptanEmpotek Mühendislik, toplam mühendislik verimliliğinden yola çıkarak ve ülke ekonomisine verimliliğin sağlayacağı katkıyı düşünerek projeler geliştiren, endüstriye katkı sağlayan bir anlayışı benimseyen mühendislik firmasıdır. Empotek Mühendislik 2015 yılında 18 yıllık mühendislik bilgi ve tecrübesi ile Çorlu’da kuruldu. Gücünü tamamen mühendislikten alan firmamız, endüstriye enerji verimliliği projeleri ile katkı sağlamaktadır. 

Faaliyet konularımız şöyle:

  • Atık sıcak sudan ısı geri kazanım sistemleri
  • Flaş buhar sistemleri 
  • Endüstriyel pompalar 
  • empotek-2Buhar kazanı otomasyon sistemleri 
  • Tekstil sektöründe ram filtrasyon sistemleri ile ülkemiz ekonomisine ve çevreye ciddi yarar sağlamaya çalışmak.
  • Detaylı enerji etütleri
  • Enerji verimliliği danışmanlığı

Soğutma projeleri ve dozaj pompaları konusunda yakın zamanda yeni çalışmalar başlatacağız

Empotek Mühendislik olarak enerji verimliliği projeleri dışında, Lowara pompanın endüstriyel bayiliğini, Atech buhar kazanı otomasyon sistemlerinin bayiliğini yapıyoruz. Yeni ürün ve sistemler konusunda soğutma projeleri ve dozaj pompalarında yakın zamanda yeni çalışmalar başlatılacak.

Yurt dışında ise tekstil ve demir çelik sektöründe enerji verimliliği üzerine birçok projemiz ve referansımız bulunuyor. 2021 yılında Rusya’nın en büyük tekstil boyahanesi yatırımı için verimlilik projeleri ve danışmanlık hizmetlerini taşıyoruz. Anlaşmaları tamamlanan projelerimiz ile 2021’de Rusya pazarında ürettiğimiz tüm projeler çalışmaya başlayacak.

Mühendislik bilgi ve tecrübesi ile birleştirilebilen bir büyüme daha kârlı sonuçlar getirir

Türkiye büyümekte olan bir ülke ve ilerleyen dönemde büyümesinde hız kazanacağını düşünüyorum. Büyümeyi, mühendislik bilgi ve tecrübesi ile daha iyi birleştirebilirsek büyümenin daha kârlı sonuçlar getireceği inancındayım.

Son yıllarda kurulan işletmelerin 20 yıl önce kurulan işletmelere göre %40-45 civarında daha verimli kurulup çalıştırıldığı öngörüldüğünde, sektörün gelişimini mühendislik bilicinin yükselmesinden dolayı iyi değerlendiriyorum. 

Sektöre girecek yeni mühendis meslektaşlarımızın mühendislik bilgi ve tecrübelerini artırmak için odalarımızın ve şirketlerimizin daha kararlı bir yapıda çalışması gerektiği kanaatindeyim. Böylelikle bilginin büyümeye olan katkısından dolayı sektörümüz ve endüstri daha fazla güç kazanarak küresel pazarda daha güçlü olacaktır.Slider Altına