“E.C.A. ile yıllarca beraber olmak garanti”

28 Şubat 2018 Dergi: Şubat-2018

Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz

E.C.A., tüketicilerine duyduğu saygı ve ürünlerine duyduğu güvenle dünyada ilk defa E.C.A. bataryalarındaki garanti süresini 20 yıla çıkardı. Elginkan Topluluğu markaları E.C.A. ve SEREL’in yurtiçi dağıtımından sorumlu Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz’le armatürde gerçekleştirdikleri 20 yıl garanti konusunu konuştuk ve sektöre dair görüşlerini aldık.

Armatür grubu ürünlerine 20 yıl garanti

Armatürler için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen kullanım ömrü 5 yıl, garanti süresi ise 2 yıldır. Pazarda kalite denildiğinde akla gelen ilk marka olma özelliği taşıyan E.C.A., teknolojisine ve ürünlerine duymuş olduğu güvenle mottosunda da bahsettiği “Yıllarca Beraber”lik ilkesini bir adım daha ileriye taşıyarak “Yıllarca Beraber Olmak Garanti” dedi ve tüketicilerine E.C.A. markalı krom kaplı tek kumandalı – çift kumandalı batarya ve musluk grubu ürünlerinde Türkiye’de ilk defa garanti süresini 20 yıla çıkarttı.

E.C.A. olarak bütün ürünlerimizle sektörün standartlarını zorluyor hatta bu standartları biz belirliyoruz. Garanti süresinin belirlenmesinde birçok unsur söz konusu ancak E.C.A. olarak bizim en önemli kriterimiz “tüketici memnuniyeti”. Bunun sağlanması için “Korozyon Ömür Deneyi”, “Kartuş Ömür Deneyi”, “Akustik Sınıfı”, “Sızdırmazlık Testi” gibi birçok aşamadan geçerek tüketicimizi ürünlerimizle buluşturuyoruz. Üstelik TSE standartlarını iki katına çıkartarak bu testleri gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden ürünlerimiz TSE çift yıldız sertifikasına da sahip. Sonuç olarak gönül rahatlığıyla ürünlerimizde 20 yılı garantileyebiliyoruz.

Tüketicilerimizin E.C.A. markasının kalitesine, dayanıklılığına ve hizmetine olan güvenleri sayesinde pazarda en çok tercih edilen markayız. Gerçekleştirmiş olduğumuz “Garanti” kampanyasıyla da tüketicilerimize zaten bildikleri E.C.A. kalitesini “20 Yıl Garanti” ile birleştirerek teşekkürlerimizi sunmak istedik.

Ürünlerimizle pazardaki talebi farklı şekillendireceğimize inanıyorum

Tüm dünyada esen olumsuz havaya rağmen ülkemizde iki sektör büyümeye devam etti. Bunlardan biri de bizim sektörümüz olan yapı malzemeleri sektörü. Üçüncü çeyrek sonuçlarına göre armatür pazarında E.C.A. markamız ile en fazla adet ürün satan markayız. Seramik sağlık gereçlerinde ise pazarda talebi artan asma klozet ve gömme rezervuar ürün gruplarımızda SEREL markamız, pazarın en çok tercih edilen markalarından biri. Yine SEREL tarafında da adetsel ve oransal bir büyüme gerçekleştirdik.

2018 yılında da sağlık ve hijyen konularında farkındalık yaratan ürünlerle pazardaki talebi farklı yönde etkilemeye devam edeceğiz. SEREL seramik sağlık gereçlerinin tümünde 2015 yılından bu yana uygulanan “Hygiene Plus” teknolojisini Türkiye’de bir ilk olarak şimdi de armatürlere taşıdık. E.C.A. ve SEREL markalı ürünlerde Hygiene Plus teknolojisi sayesinde banyolarda temas edilen yüzeylerde hijyen garantisine kolaylıkla erişilebiliyor. Islak zeminlerde SEREL vitrifiyelerimize getirdiğimiz yepyeni bir yıkama sistemi “Easywash”. SEREL yıkama suyuna yön vererek klozetlerdeki su sıçratma problemine çözüm getirirken, E.C.A. ile ortak geliştirdiği lavabo yıkama sistemi ile de Türkiye’de ilk kez kendi kendini temizleyen lavabo konsepti geliştirdi. 2018 yılında da bu ürünlerimizle pazardaki talebi farklı şekillendireceğimize inanıyorum. E.C.A. markamızın teknolojik ürün kategorisinde üretilen dokunma kontrollü evye ve lavabo bataryalarımız ise armatür teknolojilerine yeni bir bakış açısı kazandırıyor. E.C.A. Touch armatür ile açma ve kapamasının kumanda koluyla sınırlı olduğu devri bitiriyor, artık “dokun açılsın dokun kapansın” dönemi başlıyor.

THERMO SAFE bataryalar UNICERA’da lanse edilecek

2018 yılının en dikkat çekici yeniliklerinden biri de, THERMO SAFE bataryalar olacak. Türkiye’de ilk kez E.C.A. tarafından üretilen haşlanma emniyetli banyo ve lavabo bataryalarımızı UNICERA fuarında lanse edeceğiz. Yeni geliştirilen teknoloji ile su sıcaklığı 45 ˚C’nin üzerine çıktığında armatürlerdeki su akışı kesiliyor. Böylece E.C.A. THERMO SAFE serisi ile ev ve toplu yaşam alanlarında yaşanabilecek haşlanma problemini çözüyoruz. Bahsetmiş olduğumuz tüm yeniliklerimizi görmeniz için herkesi 27 Şubat-3 Mart tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek olan UNICERA Fuarı’ndaki 4. Salon B02 No’lu E.C.A. SEREL standına bekliyoruz.

Türk seramik sağlık sektörü her geçen yıl inovasyon ve tasarım anlamında dünya klasmanında önemli başarılara imza atıyor. Bu başarıların yerel ve global tüketiciyle buluşması için UNICERA tarzı fuarlara çok önem veriyoruz. Bu yıl fuardan beklentimiz fuarın daha çok yabancı ziyaretçi ile uluslararası bir fuar tarzında geçmesidir. Geçmiş yıllarla kıyasladığımızda UNICERA, son yıllarda uluslararası katılımcının daha çok ilgi gösterdiği bir fuar olmaktadır. Daha önce yerli katılımcı yoğunlukta geçen fuar, artık uluslararası anlaşmalara da adım atabildiğimiz bir organizasyon haline geldi. Temennimiz bu yıl da katılımcı profilinin uluslararası anlamda da yoğunluk kazanmasıdır. İhracata yapacağımız katkılar anlamında fuarı bu yönüyle de çok önemsiyoruz.

Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız

E.C.A. ve SEREL markalarımızla Elmor A.Ş. olarak bu toprağın insanına bu toprağın insanının ürettiği, geliştirdiği teknolojilerle hizmet sunuyoruz. Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız. 67 yıldır verdiğimiz hizmetin kalitesine inancımızla “Yıllarca Beraber” diyebiliyoruz. Bize güvenen ve kalitemize inanan herkese teşekkür ediyoruz.Slider Altına
Söyleşi