Header Reklam
Header Reklam

“Tüketici ve çevre dostu armatürleri tercih edin”

22 Aralık 2016 Dergi: Aralık-2016
“Tüketici ve çevre dostu armatürleri tercih edin”

Hakan Günderen, Elmor Genel Müdürü

Günlük hayatta en fazla kullandığımız gereçlerden biri de armatürler… Armatürler, banyo ve mutfaklarda kullanılan bir ayrıntı gibi gözükse de üretimi ve kullanımı sürecinde pek çok sebepten insan sağlığını doğrudan etkiliyor. Üstelik evde en sık kullandığımız gereçlerin başında gelen armatürlerde yıllarca kullanılabilirlik ve kalite büyük önem taşıyor. Türkiye’nin köklü armatür markalarından Elginkan Holding markası E.C.A.’nın Türkiye dağıtım şirketi olan Elmor A.Ş.’nin Genel Müdürü Hakan Günderen’le armatür seçiminde dikkat edilebilecek konularla ilgili görüştük…

Armatürler sağlık için hijyen, ekonomi için tasarruf konularında kullanıcı dostu olmalı

Günümüzde banyolar birer yaşam alanına dönüştü. Artık yalnızca ihtiyacımızı giderecek ürünler aramıyoruz. Fonksiyon, tasarruf, estetik gibi pek çok kaygılarımız armatür grubu ürünler için de geçerli. Bugün pek çok tasarımcı, farklı şekil ve renk alternatifleri sunan ürünleri bizlerle buluşturuyor. Biz de bu konuya büyük önem veriyoruz. Fakat estetik kaygılarla beraber armatür tercih edilmesi esnasında çevre ve kullanıcı dostu; yani üretimde doğaya saygılı, kullanımda tasarruf ve hijyeni bir arada sunan modellerin seçilmesi armatür seçiminde akıllı tercihin kriterleridir. 

Çevre ve insan odaklı üretim yapan ürünleri tercih edin 

eca armatürEvlerimizde ve yaşam alanlarında kullanılan armatürlerin, üretim süreçlerinde kullanılan komponentlerin insan sağlığına zararlı olup olmadığına dikkat edilmeli. Armatürde kullanılan kurşun miktarını en aza indirebilen markalar çevre ve insan sağlığına bir o kadar katkıda bulunuyorlar. Öte yandan üretimde kullanılan hammaddelerin ve yağların kalite belgelerine sahip ürünlerden elde eden firmalar, yıllarca ve güvenle bir kullanımı size sunar. Armatür satın alırken alınacak ürünün EPD sertifikasının olmasına dikkat ettiğinizde bu kriterleri yerine getirmiş ürüne ulaşmanız kolay olacaktır.

Tasarrufu maksimize edin 

Myria Design ECA ElmorEvlerde ya da yaşam alanlarında kullandığımız ürünlerin tasarruf kaygısı olmasının önemi kullanıcılar için çok büyük. Armatür seçimlerinde de su tasarrufunu maksimuma çıkartan model ve markalar cebinize katkı sunarken, doğal su kaynaklarını da verimli kullanmamızı sağlayacaktır. Europen Water Label etiketli ürünler armatür seçiminizde size su tasarrufu sağlayan ürünleri bulmanızı kolaylaştıracaktır. Öte yandan armatürün kullanım alanına göre farklı debi alternatiflerinde kullanılabilmesi de su tasarrufunuzu destekleyecek bir diğer unsurdur. Bazı modellerde bulunan soğuk kullanım özelliği ise, armatürünüzün sıcak su kullanım haricinde kombiyi tetikleme özelliğini kısıtlayacağından, doğalgaz tasarrufu sağlamanızı da mümkün kılar. 

Toplu kullanım alanlarındaki kullanımlara dikkat 

AVM’ler, oteller, okullar, hastaneler, adliyeler gibi kamuya açık alanların lavabolarında hijyen konusu daha ön planda oluyor. Bu tarz yaşam alanlarının armatür seçimlerinde fotoselli ürünlerde olduğu gibi elle teması engelleyen armatür türleri antibakteriyel kullanımı sağlayacaktır. 

Servis ağı güçlü markalar her an yanınızda olacaktır 

Evinize ya da projenize satın aldığınız armatür markasının servis ağı yaygınlığı karşılaşacağınız problemlere hızlı müdahale edilmesi bakımından hayatınızı kolaylaştıracaktır. 

eca armatürKalitelinin de kalitelisi var 

Armatür grubu ürünlerin kalite standartlarını belirleyen TSE’nin standartlarını iki katına çıkartan ve bunu ispatlayan firmalara TSE tarafından “Çift Yıldız” amblemi veriliyor. Bu markaları tercih ettiğinizde standartlarda iki katı kaliteli hizmet alabilirsiniz. 

E.C.A., “Önce insan” diyor 

Yerli üretimin güçlü markası olan E.C.A. “önce insan” yaklaşımıyla üretimden kullanıcıya kadar her aşamada kalite algısını iki katı kullanmayı misyon edinmiş bir marka. Biz E.C.A. olarak Avrupa standartlarında üretim yapan, hijyen ve tasarruf özelliklerine dikkat eden, çevresel ürün deglerasyonu maddelerini yerine getiren, güçlü servis ağına sahip köklü bir kuruluşun temsilcisiyiz. Ürünlerimizde inovasyon ve teknolojiye büyük önem veriyoruz. Nihai tüketici ve konsept projelere özel üretimler gerçekleştirebiliyoruz. Bu yüzden de yıllardır Türkiye’nin güçlü markası olarak Türk halkına hizmet veriyoruz.

 Slider Altına