Header Reklam
Header Reklam

Air Trade Centre Türkiye Genel Müdürü Gebro Kılıç: 'Şirketimizin gücünün temeli; kişilerin, bilginin, deneyimin ve teknolojinin kombinasyonudur'

24 Mayıs 2012 Dergi: Nisan-2012

ATC, dayanıklı, yüksek kaliteli HVAC çözümleri sunuyor

 

Air Trade Centre ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) ürünlerinde dünyanın tanınmış tedarikçisi durumundadır. Air Trade Centre 1994 yılında Hollanda ve Belçika'daki bürolarla, HVAC pazarında uzun yıllar tecrübesi olan profesyonelleşmiş elemanlarla kurulmuştur. Firmamız etkili bir şekilde insan, güç, bilgi, uzmanlık ve teknolojiyi birleştirmiş ve kısa süre sonra bu bölgenin ötesinde de yoğun talep olduğu açıkça görülerek on ülkede kendi ofislerine, Brezilya ve İrlanda'da stratejik ortaklara sahip olmuştur. İleriki yıllarda amacımız kontrollü ve idare edilebilir bir şekilde daha fazla genişlemektir. Bu nedenle kurumsal stratejimiz geniş ürün yelpazesi içinde tek kaynaktan kalıcı ilişkiler kurmak için tasarlanmıştır. Doğal olarak bunu değişen taleplere adapte olmaya devam eden ürün yelpazemiz ve şirket içinde geliştirdiğimiz yeniliklerle gerçekleştireceğiz. Düşünen ve uyum içinde hareket eden Air Trade Centre'ın dayanıklı, yüksek kaliteli HVAC çözümlerinin temeli budur. Air Trade Centre bu amaçla Hollanda'da kurulmuş olan bir holding şirketimizdir. Profesyonellik ve etkinlik şirketimizin kilit değerleridir ve bunlar tek kaynaktan temin vizyonumuzun, müşteri odaklı düşünmemizin ve işi doğru/güvenilir şekilde gerçekleştirme hedefimizin içinde bulunmaktadır. Bu nedenle Air Trade Centre pek çok ülkede daha fazla müşteri bulmaya devam etmektedir.

 

Turna, ATC felsefesini temsil ediyor

 

Air Trade Centre birbirine bağlı ve uyum içinde çalışan bir organizasyona inanmaktadır. Çalışanlarımızın azmi ve başarma tutkusu bizi çevremizi saran dünyaya ve birbirimize karşı daha sorumluluk sahibi kılmaktadır. Turna kuşunu şirket stratejimizi ve felsefemizi sembolize etmek için seçmemiz, müşterilerimizle yakın şekilde çalışma ve olası en iyi HVAC çözümlerini sağlama uğraşımızı yansıtmak içindir. Diğer taraftan turna; teknoloji ve insan faktörü arasındaki dengeyi temsil eder. Turna pozitif bir imaj ile Air Trade Centre'ın hırslarını sembolize etmektedir. Oyuncunun ciddi fakat ilginç olmasını yansıtmaktadır. Aynı zamanda stil sahibi ve dürüst olmamızı en iyi anlatan semboldür. Düşüncelerimizi, sözlerimizi, ideallerimizi anlatan kurumsal kimliğimizin önemli bir parçasıdır. Dünyanın pek çok kültüründe turna iyi şans, sağlık, sadakat ve dayanıklılık sembolüdür. Turnalar hayat boyu süren ortaklıklar oluşturur: Genç turnalar arkadaşlarıyla kuvvetli karşılıklı bağlar oluşturmak için beraber dans ederler. Turnalar büyük gruplar halinde yaşarlar ve birbirlerinin arkadaşlığını ararlar, çünkü bir tür olarak ancak kuvvetli karşılıklı bağlar aracılığı ile büyüyebilir ve zenginleşebilirler. Turnalar arasında mevcut olan aynı uyum, kayıtsız şartsız güven ve sadakat; Air Trade Centre'ın müşterileriyle, çalışanlarıyla ve hissedarlarıyla kurmaya çalıştığı ilişkilerde de bulunmaktadır. Air Trade Centre birbirine kayıtsız şartsız sadık olarak bağlı insanların oluşturduğu bir organizasyona inanmaktadır. Bu nedenle çalışanlarımızın çevreye, birbirlerine, müşterilere ve bizleri saran dünyaya karşı sorumlulukları farkındalıklarını yaratmıştır. Sadakat, turnanın doğuştan gelen bir özelliğidir: turnalar bütün hayatlarını bir çift olarak yaşarlar, bu yakın ve güvene dayalı ilişki Air Trade Centre'ın kurumsal vizyonunun bir sembolü olarak durmaktadır: Düşünme ve uyum içinde hareket.

 

ATC; BS ve EN standartlarına göre kullanılan iyi sistemlerin hayata geçirilmesini sağlamıştır

 

ATC Türkiye olarak, ilk yıllarda Türkiye'deki pazara değer katmak ve bu pazarı desteklemek amacına odaklanmıştık. Türkiye'de uzun vadeli yatırıma dayanan ve havalandırma standartları alanına değer katan bir ivmeyle bu alanda var olduk. Bu felsefeyi desteklemek amacı ile en iyi malzemeleri kullanarak dünyaca tanınmış ortaklarımız ile birlikte çalıştık. Özellikle son yıllarda konvansiyonel kanal, otopark havalandırma sistemleri, jet fanlar vasıtasıyla otopark havalandırması için yaptığımız önemli projeler ve farklılıklarla katma değerimizi göstermemiz mümkün olmuştur. Jet fan sistemlerinin geliştiricisi olan Alman ortağımız sayesinde doğru şekilde yapılan tasarımlar, önceki aşamaları destekleyerek, BS ve EN standartlarına göre kullanılan iyi sistemlerin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Bu sayede değerli Türkiye pazarına bir katkı sağlamış olmayı umuyoruz. Bugün Türkiye'deki konumumuzu dile getirmek bizim yapabileceğimiz bir şey değil; sadece bugüne kadar yaptıklarımızın yapacaklarımızın garantisi niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Ama umarım ki sunduğumuz kalite, teknik ve hizmet bilgisi bizi pazarın etkin oyuncuları arasına taşımıştır. Bunu desteklemek amacıyla doğru bilgi sunarak, ihalenin başından proje bitimine ve servis hizmetine kadar her zaman müşterilerimizin yanında olmaktayız. Ortaklarımız olarak gördüğümüz müşterilerimizin bizi tercih etmelerindeki en önemli etken, yaratıcı çözümler ile daima onların yanında çözüm ortağı konumunda yer aldığımızı bilmeleri.

 

Yüzlerce projede çözümlerimizle yer aldık

 

Bugüne kadar birçok önemli projeye imza attık. Şirketimizin gücü, kişilerin, bilginin, deneyimin ve teknolojinin eşsiz kombinasyonunda yatmaktadır. Çalışanlarımızın azmi ve başarma duygusuyla, partnerlerimizle yaptığımız işbirliktelikleri kalıcı olmuştur. Birçok tasarımın doğru ve eksiksiz yürümesini sağlamaktayız; bu vesile ile Türkiye pazarına da katkıda bulunmuş oluyoruz. Bu da bizim için gurur verici bir tablodur. Bugüne kadar Akasya AVM (jet fanlı otopark havalandırma sistemleri), İstinye Park AVM (otopark havalandırması sistemi, fan paketi, CAV üniteleri, yangın, duman damperleri), Fenerbahçe Ülker Arena (jet fanlı otopark havalandırma sistemleri), Mardan Palace Hotel (fan sistemleri, yangın duman damperleri, CAV üniteleri), Sapphire (yangın, duman damperleri), Doha Convention Center (yangın/duman damperleri), Bakü Hilton Hotel (fan paketi), Starcity AVM (otopark havalandırması sistemi, fan paketi), Mashattan Residence (duman egzoz fanları), Sabiha Gökçen Havalimanı (jet fanlı otopark havalandırması sistemi), İstanbul Forum AVM (hava perdeleri, fan paketi, CAV üniteleri, yangın duman damperleri) gibi birçok projede yer aldık. Bunların haricinde su soğutma gruplarımızı, fan coil ünitelerimizi, klima santral ve sistemlerimizi kullandığımız birkaç proje de şöyle: Ottoman's Life Hotel (hava soğutmalı su soğutma grubu), Ankara Sanatoryum Hastanesi (hava soğutmalı su soğutma grubu), Üsküp Büyük İskender Havaalanı (hava soğutmalı su soğutma grubu), Antalya Sahil Güvenlik Komutanlığı (fancoil ünitesi, hava soğutmalı su soğutma grubu), Sakarya Üniversitesi Morfoloji Bölümü (fancoil), İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Diş Hekimliği Fakültesi (klima santrali), Anadolu Otomotiv Binası (klima santrali), International Medicine Hospital (hava soğutmalı su soğutma grubu), Hayal Kahvesi (VRF klima sistemi), Tekinler Su Armatürleri (VRF klima sistemleri). Bunlar gibi daha yüzlerce projelerimiz var.

 

HVAC ürün yelpazemiz on binlerce üründen oluşuyor

 

Üretim ortaklarımızla olan önemli tedarik anlaşmalarımız sayesinde, müşterilerimiz dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar çabucak teslim edebileceğimiz geniş bir ürün yelpazesinin elleri altında olduğundan emindirler. Air Trade Centre, müşterilerine tam ve güvenilir HVAC çözümleri sunmaktadır. HVAC yelpazemiz on binlerce üründen oluşmakta olup bunların % 80'i hemen stoktan teslim edilebilir. Müşterilerimiz, daha tek kaynaktan tedarik kavramımızın büyük faydalarını keşfetmektedir. Air Trade Centre tüm proje talepleriniz için güvenebileceğiniz ürünlere, proje bilgilerine ve konusunda uzman çalışanlara sahiptir. Profesyonel süpervizyon, uygulama ve satış sonrası hizmetleri sunmaktayız. Dikkatli şekilde seçilmiş olan önemli tedarikçilerimiz ürün yelpazemizin yaklaşık % 70'ini üretmektedir. Kendi ürünlerimiz, kendi spefikasyonlarımıza göre, kendi ürün markamızla sonuçlanmıştır. ATC ürün yelpazemizde; Difüzörler (ev havalandırması için egzoz valfleri, alışveriş merkezleri ve ofisler için estetik tavan difüzörleri, sanayi ve hastaneler için özel tasarımlar), fanlar (domestik fanlar, ofisler için sessiz fanlar, sanayi için yüksek sıcaklığa dayanıklı tasarımlar, garaj fanları ve tüneller için jet fanlar), yangın damperleri/valfleri (yangın ızgaraları, ofisler ve hastaneler için AB onaylı yangın damperleri, kombine yangın, duman damperleri ve özel tasarımlar), hava kanalları ve aksesuarları (tüm yuvarlak kanallar ve gerekli tüm kanal aksesuarları, PIR levhaları ve armatürleri, esnek hortumlar ve sentetik kanallar), klimatizasyon uygulamaları (klima -en küçük ünitelerden en büyük soğutuculara kadar-, % 95'ten fazla verimliliği olan ısı geri kazanım birimleri, buhar nemlendiricileri, hava tazeleyicileri ile modüler endüstriyel klima kabinleri) yer almaktadır. Son derece geniş olan ürün yelpazemiz, HVAC sektöründeki bilgimizle ve Avrupa ötesindeki büyük şirketler ağımızla birleştiğinde, en yüksek kalitedeki çözümleri garantilemektedir.

 

Asıl işimiz enerjiyi verimli kullanmak ve daha yaşanabilir bir dünya yaratabilmek üzere çevre dostu uygulamaları yaygınlaştırmaktır

 

ATC Türkiye Genel Müdürü olarak şirketimizin çevresel performansı benim sorumluluklarım arasındadır ve iyi çevre yönetimi uygulamaları ile çevreye verdiğimiz etkinin minimum olduğunu taahhüt etmekteyiz. Şirket olarak esas işimiz enerji tüketiminin azaltılması ve bu azalmaya paralel olarak çevresel etkilerin de minimuma indirilmesidir. Kendi bünyemizde sürekli olarak çevresel hedefler ve amaçlar için çalışmaktayız. Farkındalığın şirketlerdeki en önemli şey olduğuna inanmaktayım, sürekli iyileştirme ve yenilik arayan şirketler, çevre uygulamaları mevzuatı konusunda faaliyetlerini yürütürlerse, çevresel etkileri hep birlikte en aza indirmiş ve daha yaşanabilir bir dünya yaratmış oluruz.

 

Bunun için; mümkün olduğunca yenilenebilir ya da geri dönüşümlü malzeme kullanmalı ve enerji kullanımını en aza indirmeliyiz. Üretilen atık miktarını en aza indirgemeliyiz. Çevreye duyarlı bir ulaşım politikasını kabul etmeliyiz. Tüm personeli çevre politikası hakkında bilinçlendirmeli ve onların hedeflerimize ulaşmak için katılımını sağlamalıyız. Mümkün olan her yerde enerji tasarrufuna katkıda bulunmalı ve çevre dostu ürünlerin kullanılması için gerekli temin ve teşviki sağlamalıyız. Şirketin mevcut ve gelecekteki çevresel mevzuata ve standartlara uygun şekilde yoluna devam etmesini sağlamalıyız. 

Bugün sürdürülebilir bir şekilde çalışmak için üç rasyonel motif var: Etkinlik, görüntü ve yeni iş. Ekonomik çeşitlilik açısından enerji tüketen teknikleri değiştirmek, doğrudan para tasarrufu sağlamaktadır. Dayanıklı bir görüntü de bundan sonrasında gelmektedir. Bu görüntü sadece müşterilerle olan iletişimde değil, personel ile olan iletişimde de vazgeçilmez bir parçadır. Şirketlerin ve tüketicilerin ekolojik ayak izinin azaltılmasına ilişkin büyüyen bir talep var ve bu talebi görerek beliren dayanıklılıkla enerji kullanımı için yardımcı tekniklere yapılan yatırım sektörde yeni pazarlara kapıların açılmasını sağlamıştır. Çevreye daha duyarlı bir organizasyon olabilmek adına çalışmalarımıza daha çok ağırlık vermiş durumdayız. Amaç; çevre ve alanları üzerindeki negatif etkilerin en aza indirilmesidir. Böyle bir geçişi ve değişimi sağlamak adına tüm pazar, iletişim ve ürün aktivitelerimizde de enerji verimliliğine uyularak olumsuz etkilerin azaltılmasına katkıda bulunmaktayız. Sonuçta HVAC ürünlerinin çevresel etkileri hakkında fikir veren Ürün Çevresel Etki bildiriminde bulunabilmeliyiz. Bu etki sadece CO2 salınımını azaltmakla değil, tüm enerji kaynaklarının daha verimli kullanımıyla ilgili olmalıdır. Aslında yıl sonuna kadar planlarımız çok acık. Organizasyonumuz ileriye dönük gelişmeler için odaklanmış durumda. Bununla birlikte pazarı da geliştirmek için biraz daha fazla çaba harcayacağız. Bunun haricinde Ankara ofisimiz açılmak üzere; böylelikle yıl sonundan önce Türkiye'de güçlü bir ağ oluşturmuş olacağız. Wesper ile yapmış olduğumuz güçlü birliktelik sayesinde de iklimlendirme pazarında bir adım daha öne geçeceğimizi düşünüyorum.

 

 

 


Etiketler


Slider Altına