Header Reklam
Header Reklam

“AiolosAir, iklimlendirme sektörüne yeni bir soluk getirdi”

26 Kasım 2020 Dergi: Kasım-2020
“AiolosAir, iklimlendirme sektörüne yeni bir soluk getirdi”

AiolosAir Genel Müdürü Ozan Atasoy

İklimlendirme sektöründe yaklaşık 30 yıllık tecrübeye sahip olan ve birçok yerli ve yabancı firmanın üst düzey yöneticiliğini yapan Ozan Atasoy, AiolosAir markasının iklimlendirme sektörüne yeni bir soluk getirdiğini belirttiği söyleşimizde, pandemiyle birlikte son zamanlarda gündeme gelen %100 taze havalı sistemlere değindi. AiolosAir Genel Müdürü Ozan Atasoy, %100 taze hava ile enerji verimli ve ekonomik olarak iklimlendirmenin mümkün olabileceğini söyledi…

%100 taze havalı sistemler, pandemi ortamı ile beraber kendisine daha fazla yer bulmaya başladı

AiolosAir olarak iklimlendirme sektöründe yenilikçi çözümler ve ürünler sunmak üzere global bir marka olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Şirketimizin vizyonunda yer alan insanlar için konforlu, enerji verimli ve çevreye duyarlı ürünler sunma hedefi doğrultusunda ürün gamımızı devamlı geliştirerek iklimlendirme sektörüne yeni bir soluk getirdiğimize inanıyoruz.

İnsanlar ve kapalı ortamlar için ısıtma ve soğutma ne kadar önemliyse sağlıklı bir iklimlendirme için taze hava da o kadar önemli. Bu gerçek, pandemi sürecinde daha da ön plana çıkmış olsa da %100 taze havalı havalandırma sistemlerinin hem ilk yatırım maliyetleri hem de enerji giderlerindeki çok yüksek maliyetleri nedeniyle proje ve uygulamalarda minimum taze havalı sistemler yaygın olarak kullanılıyor.

Binalar ve insanlar için hem daha konforlu hem de daha sağlıklı olan %100 taze havalı sistemler konusunda dünyada ve Türkiye’de yapılan çalışmalar ve yenilikçi ürünler pandemi ortamı ile beraber kendisine daha fazla yer bulmaya başladı. Yine pandeminin yaşandığı yaz aylarında ürün ve sistemleri buna göre tasarlanmamış olan binalarımızda sistemleri %100 taze havalı olarak çalıştırmaya geçirdiğimizde ay sonlarında gelen enerji faturalarındaki yüksek artışlar hem %100 taze havalı hem de enerji giderlerini artırmayan ürünler konusunda talebi artırdı.

Mağaza, restoran ve kefeteryaları %100 taze hava ile enerji verimli ve ekonomik olarak iklimlendirmek mümkün

AiolosAir-HybriCoolAiolosAir olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana ortaya koyduğumuz ürün ve çözümler sayesinde hem %100 taze havalı hem de enerji giderlerini artırmadan iklimlendirmenin mümkün olduğunu göstermemiz açısından da pandemi süreci bizlere fırsat sundu. 

Taze havanın soğutulmasını doğal olarak sağladığımız HybriCool® Endirekt Evaporatif Soğutmalı Klima cihazlarımız sayesinde işletmelere tam zamanlı %100 taze hava sağlayarak sağlıklı ve konforlu iklimlendirme imkânı sunduk. 

HybriCool® ürünümüzün içine akuple ettiğimiz ilave soğutma sistemi ile de AVM, mağaza, restoran ve kafeteryaların iç ortam soğutması için ihtiyaç duyduğu soğutma yükünü de tek cihaz içerisinde, dış üniteye veya su soğutma kulesine ihtiyaç duymadan sağlayabildik. Bunları yaparken de aynı işi yapan cihazlara göre yarı yarıya enerji giderlerini düşürmeyi başardık. 

Tarihin en eski soğutma yöntemi olan evaporatif soğutma teknolojisini paket bir cihazın içerisinde en son teknolojilerin yardımı ile uygulayarak doğadan esinlenerek geliştirdiğimiz ürün ile kullanıcıların hizmetine sunduk. Soğutma ihtiyacının yarısını doğal soğutma yöntemi ile sağlamamız sayesinde ilk yatırım maliyetlerinde de avantaj sağlamayı başardığımızı söyleyebiliriz. 

Ürünlerimiz ile birlikte standart olarak sunduğumuz uzaktan erişimli haberleşme sistemimiz sayesinde ürünümüzün kullanımını, performans değerlerini ve bakım ihtiyaçlarını anlık olarak görüntüleyebiliyoruz. Türkiye genelinde hizmet verdiğimiz servis ekiplerimiz sayesinde uzaktan izlediğimiz ürünlerimize gerektiğinde yerinde müdahale sunabiliyoruz.

%100 taze hava ihtiyacı olan AVM, mağaza, restoran, kafeterya, fabrika, spor salonu vb. her yerde taze havanın konforunu enerji verimli olarak sunmanın mümkün olduğunu sektöre de göstermekten memnuniyet duyacağız.
 Slider Altına