Header Reklam
Header Reklam

SOC ve Camfil, Rio’da İsveç Olimpiyat Takımına Yüksek İç Hava Kalitesi Sağladı

20 Eylül 2016 Dergi: Eylül-2016

Yazan: Pelin Aybay- Camfil Türkiye

camfil soc rio olimpiyat

İsveç Olimpiyat Takımının performansını maksimuma çıkarmak için gerekli olan temiz hava çözümü, Camfil ile İsveç Olimpiyat Komitesi (SOC) arasında on yılı aşkın süredir görüşülüyordu. Camfil ile SOC, Olimpiyat Takımının performansını maksimuma çıkarmak için gerekli olan temiz hava çözümü için anlaştı. Camfil’in SOC ile yürüttüğü çalışma, Olimpiyatlar öncesi ve sonrası hava kalitesi programını kapsıyor. Bu kapsamda, antrenman sahaları Camfil’in yüksek verimli hava temizleyicileriyle donatıldı. Camfil aynı zamanda, sporcuların İsveç’teki evlerine ve Olimpiyat Köyü’ndeki odalarına da yeni geliştirilip patenti alınan hava arındırıcılarından tedarik etti.

Kötü hava kalitesi, insan sağlığına olan etkisi haricinde, Olimpiyatlarda sporcuların performansını da olumsuz etkilediği için hava kirliliği uzun süredir tartışılan bir konu olmuştur. Olimpiyat oyunlarında, açık alanlardaki kötü hava kalitesi birincil endişedir, aynı zamanda bu “Görünmez” problem, çıplak gözle de görünebilecek duruma gelmiştir.

İsveç Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Lindeberg: “Açık hava kirliliği hakkında bir şey yapamayız, fakat Rio’daki 2016 Yaz Olimpiyatlarında, İsveçli sporcuların çoğunlukla vakit geçireceği kapalı alanların iç hava kalitesini geliştirebiliriz. Vücut fonksiyonları, kirli ve yüksek partiküllü ortamlar yerine, temiz hava bulunan ortamlarda daha iyi çalışmaktadır. Eğer temiz hava sporcularımızı daha iyi tedavi ediyorsa, onların daha iyi performans göstermesini de sağlayacaktır” diye açıklama yapmıştır.

Camfil’in yüksek verimli hava temizleyicileri; depolardan, ofislere, tüp bebek merkezlerinden, hava alanlarına kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanılan Camfil HEPA filtresiyle, iç ortamdaki kirleticileri filtre ederken, moleküler filtresiyle ortamdaki kokuları da gidermektedir. Ayrıca, ortam tozlarını filtrelemesiyle, kullanıcılar için daha az enerji maliyeti ile daha az temizlik maliyeti yaratır; Avrupa Alerji Vakfı tarafından onaylı ürün olması da astım veya alerjisi olan çalışanların daha rahat nefes almasını ve daha verimli çalışma performansı göstermesini sağlar.

İsveç Olimpiyat Takımına Yüksek İç Hava Kalitesi Sağlayan Camfil Ürünleri

camfil urunleri

City M:

Ofis, okul, hastane, ev gibi daha ufak alanlarda kullanılan “Ofis Tipi” hava temizleyici olan City M, bünyesindeki 2 adet H13 HEPA filtre ve 2 adet moleküler filtre ile 80 m2’lik alanlarda iç hava kalitesini iyileştirip koku giderir. 15 kg ağırlığı ve taşınabilir olması, çeşitli alanlarda kolaylıkla kullanılmasını sağlar. Avrupa Alerji Vakfı tarafından onaylıdır. Kullanım için sadece prize fişini takmak yeterlidir.

CC800:

120 m2’lik alanlara kadar kullanılabilen sanayi tipi CC800 modeli, standart olarak E11 EPA filtresiyle tedarik edilirken, isteğe göre ön filtre, moleküler filtre veya H13 HEPA filtre eklenebilir. Yine tercihe göre CC800’e, kanallarla dış ortam havası bağlanıp, dışarıdan gelen hava, çevrilip iç ortam havası olarak kullanılabilir.

CC2000:

300 m2’lik alanlara kadar kullanılabilen, sanayi tipi hava temizleme ünitesi olan CC2000 modeli, standart olarak 2’şer adet G4-E11 veya 2’şer adet F7 – E11 filtreleriyle tedarik edilir. İsteğe göre ön filtre, moleküler filtre veya H13 HEPA filtre eklenebilir. CC2000’e, kanallarla dış ortam havası bağlanıp, dışarıdan gelen hava, çevrilip iç ortam havası olarak kullanılabilir.

CC6000:

1000 m2’lik alanlara kadar kullanılabilen, sanayi tipi hava temizleme ünitesi olan CC6000 modeli, standart olarak 4’er adet F7, 2’şer adet E11 veya H13 filtre ile tedarik edilir. CC6000’e, kanallarla dış ortam havası bağlanıp, dışarıdan gelen hava, çevrilip iç ortam havası olarak kullanılabilir.Slider Altına