Skyland İstanbul Pompalı Genleşme ve Basınçlandırma Sistemi

17 Mart 2021 Dergi: Mart-2021

Yeni nesil yaşam merkezi olan Skyland İstanbul pompalı genleşme ve basınçlandırma sisteminde Tanpera markasını tercih etti.

Eroğlu Grubu tarafından İstanbul Seyrantepe’de, 284 metre yükseklik ile Türkiye’nin en yüksek yapı kompleksi olan Skyland, içerisinde barındırdığı

  • 22.800 m2 Konut ve Alışveriş Merkezi
  • 44.900 m2 İş Merkezi
  • 53.300 m2 Konut ve Yaşam Alanları ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli niteliklere sahip yapılarından biri olarak öne çıkıyor.

Skayland, ısıtma ve soğutma devrelerinde genleşme/basınçlandırma sistemleri için Tanpera markasını tercih etti.

Yeni nesil yaşam merkezi kompleksinde;

Tüm yazılım ve tasarımları Tanpera Ar-Ge Departmanı tarafından geliştirilmiş, 

  • Podyum katları Isıtma kapasitesi Q=2.900 kW ve işletme basıncı=6,5 bar için 1 adet,
  • Podyum katları Soğutma kapasitesi Q=5.300 kW ve işletme basıncı =6,0 bar için 1 adet 

Tanpera Pompalı Genleşme/Basınçlandırma Sistemi TPG/P (Profesyonel) serileri kullanıldı.

Tanpera Pompalı Genleşme/Basınçlandırma Sistemleri işletme basıncını -/+ 0,1 bar hassasiyetle sabit tutabiliyor. TPG/P serisinin standart özelliği olan “Hava Alma Modu” fonksiyonu ile birlikte sisteme fazla hava (oksijen) girişini önlüyor. Bu sayede ısı transferi optimize ediliyor ve korozyon problemi azaldığı için tesisat ve tesisat ekipmanlarına uzun ömür sağlanıyor.

tanpera-pompali-genlesme-sistemi-1Tanpera Pompalı Genleşme/Basınçlandırma sisteminde kullanılan tank hacmi membranlı tip klasik genleşme tanklara göre çok daha küçük hacimler ile çözülmüştür. 

İşletmenin güvenliği için “Membran Arıza Sistemi” dahil edilmiştir.

Isıtma veya soğutma devrelerinde önüne geçilemeyen su kayıpları için veri kayıtlı ve aşırı su tüketim bildirim fonksiyonlu “Otomatik Su Besleme Sistemi” ile donatılmıştır.

tanpera-pompali-genlesme-sistemi-2Tanpera TPG/P serisi Pompalı Genleşme/Basınçlandırma sistemlerinde kullanılan kumanda ve kontrol ekranı; 7” büyüklüğün renkli ve dokunmatiktir. Bu ekran üzerinden sistem çalışması hakkında tüm veri ve fonksiyonlar animasyonlu görseller ile kullanıcıya aktarılmaktadır. Projemizde MOD-BUS haberleşme dili üzerinden otomasyon merkezinde takip edilebilmektedir. Ayrıca veriler bir yıl boyunca hafıza belleğine kayıt yapılarak saklanmaktadır. İşletmenin güvenliği ve sürekliliği için elektrik kesintilerine karşı koruma amacı ile dahili güç ünitesi ile donatılmıştır.Slider Altına
Söyleşi