Slider Altına

Seapearl Ataköy'de Isı İstasyonları ve Kalorimetre Sistemi

18 Haziran 2018 Dergi: Haziran-2018

Sadece deniz manzarası değil denizle iç içe bir yaşam fırsatı sunan SeaPearl Ataköy projesinin 2. etap tercihi de DAF Enerji oldu. Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen SeaPearl Ataköy ve Ataköy Batı Etabı toplamda 1401 konut içeriyor. 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. etapta yer alan 20 katlı 4 blokta, 631 konut bulunuyor.

Kuzu Grup tarafından 770 konut olarak yapımı devam eden Seapearl Batı Etabında da, DAF Enerji’nin yüksek verimli yerden ısıtımalı Hydrotherm Serisi ısı istasyonları ve yeni nesil DAF Sonicheat+ kalorimetreleri kullanıldı. Özel MicroPlate tasarımlı yüksek verimli eşanjörleri kullanan DAF Enerji Isı İstasyonları yazın düşük kazan sıcaklıklarında çalışma imkânı sağlamakla kalmayıp kışları da verimli ve konforlu bir kullanım sıcak suyu üretiyor. DAF Enerji ısı istasyonları merkezi sistemle ısınan konutlarda kullanım sıcak suyunun hazırlanması ve daire ısıtmasının balanslanması için kullanılır. Hızlı termostatik vana sayesinde kayıplar minimumdur. EPP eşanjör izolasyonu standarttır böylece ısı kayıpları minimuma indirilmiştir. Kompakt yapısı ile montajı son decere pratik ve kolaydır. AISI 316L paslanmaz çelik eşanjör ve borulamasıyla yüksek dayanıma sahiptir. Sağlık anlamında kullanım sıcak suyu ihtiyaç anında hazırlandığı için lejyonella riski yoktur. Daire içinde bir yanma prosesi gerçekleşmez ve baca bulunmadığı için zehirlenme riski oluşmaz.

Kuzu Grup Seapearl Ataköy projesinde kullanılan diğer ürünü olan DAF SonicHeat+ ultrasonik kalorimetre de yenilikçi özellikleri ile dikkat çekiyor. Kalorimetre pazarında tamamen yeni bir bakış açısı oluşturan DAF SonicHeat+ yeni nesil Cortex işlemcisi sayesinde yüksek performans ve düşük pil tüketimine sahip. Ayrıca değiştirilebilir pil özelliğine de sahip olan yeni kalorimetrenin bir diğer önemli özelliği EN 1434 Class 2’ye göre sınıfının en iyi doğruluk oran aralıklarından birine sahip olması. Patentli gövde tasarımı ile de ön plana çıkan DAF SonicHeat+ bu sayede kendi sınıfındaki en düşük basınç kaybı değerlerine de sahip olurken özellikle ısı istasyonları ile kullanımında ön plana çıkıyor. Kirden, pastan ve korozyondan etkilenmeyen bu tasarım sayesinde uzun kullanım ömrüne sahip olan DAF SonicHeat+, özellikle kullanıcı tarafında da büyük memnuniyet yaratıyor.Söyleşi