Slider Altına

Livin İzmir'de Sifonik Sistem Yağmur Drenajı

18 Haziran 2018 Dergi: Haziran-2018

İzmir Mavişehir’in prestijli projelerinden Livin İzmir projesinde, sifonik sistem yağmur drenajında Nicoll Akasison markası kullanıldı. Cengiz İnşaat tarafından 28.000 m2 alan üzerinde gerçekleştirilen projede 8 blokta 368 daire bulunuyor. Bu blokları birbirine bağlayan peyzaj alanında bulunacak olan sifonik sistemle birlikte, yağmur suyu hızlı bir şekilde vakumlanarak otopark içinde eğimsiz borularla altyapıya bağlanacak.

Nicoll yetkilileri, 23.400 m2’lik peyzaj alanının Nicoll’ün alanında uzman proje ekibi tarafından 110 süzgeç ve 1500 metre boru ile çözümlendiğini ve saniyede 940 litre yağmur suyu tahliye kapasitesi oluşturulduğunu belirtiyor. Tasarım çalışması sırasında, sistemin diğer disiplinlerle uyumlu çalışması için yerinde keşifler gerçekleştirildiğini söyleyen Nicoll ekibi, proje çakışmasının yapıldığını ve işveren ile koordinasyon toplantıları düzenlenerek uygulama projelerinin nihai hale getirildiğini ifade ediyor.

Livin İzmir’de yaptığı projelendirmenin yanında özel malzemeler de kullanan Nicoll, yüksek yangın riski bulunan alanlarda kullandığı Bs1d0 zor alevlenici HPTP borularıyla güvenliği sağlarken, solvent bazlı soğuk kaynak birleştirme yöntemiyle hızlı uygulama ve sızdırmazlık garantisi de sağladı. Sistemde oluşabilecek basınç kayıpları ve ısıl gerilimleri minimuma indirmek için süzgeç çıkışları fleksi bağlantılarla ana kolektörlere bağlandı. Tamamen Nicoll garantisi altında olan Akasison L uygulamasıyla birlikte Nicoll Türkiye, 80’den fazla referansına Livin İzmir’i de ekledi. Nicoll saha ekibi kontrolünde gerçekleştirilen projede uygulama, ASG Teknoloji ve Vemeks firmalarının ekipleri tarafından yapılıyor. Projelerinde minimum şikâyet geri dönüşü ve maksimum müşteri memnuniyetini hedefleyen Nicoll, geniş ürün yelpazesiyle birlikte inşaat sektörünün önemli bir tedarikçisi olmayı sürdüreceğini belirtiyor.Söyleşi