Header Reklam
Header Reklam

İzel Kimya Laboratuvarı İklimlendirme Sistemi

24 Şubat 2020 Dergi: Şubat-2020
İzel Kimya Laboratuvarı İklimlendirme Sistemi

İzel Kimya Dilovası Tesislerinde laboratuvar odalarının iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi. İmbat projede, güvenilir sıcaklık ve nem değerlerinin ideal düzeyde korunması için hassas kontrollü kliması ile yer alacak.
Sıcaklık ve nem kontrolünün ön planda yer aldığı, her noktadan homojen olarak havayı toplayabilme ve eşdeğer bölge sıcaklık kontrolünün yapıldığı laboratuvar gibi alanlar, insan konforunun ihtiyacından daha farklı tasarım ve hassas iklimlendirme kriterlerine sahiptir. İmbat hassas kontrollü klimalar, bu tür mahaller için gerekli sıcaklık ve nem kontrolünü sağlarken asimetrik kompresör uygulamasıyla da tam yükte ve kısmi yüklerde yüksek enerji verimliliği sağlıyor. İmbat hassas kontrollü klimalar, uygulama projelerine bağlı olarak hava veya su soğutmalı kondenserli üretilebiliyor, opsiyonel olarak reheat sıcak su bağlantılı, DC inverter kompresör ve EC fan opsiyonları ile gerektiğinde Exproof olarak da kanal bağlantılı ve alttan üfleme seçenekleriyle de çalışabiliyor. Yılda 365 gün ve 24 saat çalışma esasına göre tasarlanan İmbat hassas kontrollü klimalar, gerekli sıcaklık, nem ve filtrasyonu sağlayarak ölçüm ekipmanlarının hem çalışma ömrünü ve hem verimliliğini üst düzeylere çıkarıyor.
Laboratuvar alanlarında ihtiyaç duyulan °C +/-1 ve % BN +/-5 koşul toleranslarında, -30 °C ve +45 °C dış hava sıcaklık aralığında, 0,9-1 duyulur ısı oranları ile çalışan %100 yerli tasarım İmbat hassas kontrollü klimalar; internet üzerinden izlenebilme ve bina otomasyon sistemlerine bağlanabilme, mikroişlemci kontrol paneli, günlük ve haftalık olarak programlama özelliklerine sahip.
Türkiye’de tasarlanan %100 yerli tasarım hassas kontrollü klimanın sahibi İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 1998 yılından bu yana, 6 ila 220 kW arası soğutma kapasitesine sahip hassas kontrollü klima cihazlarının üretimini gerçekleştiriyor. Ar-ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünleri tamamen yerli tasarım gücü ile hazırlayan ve üreten İmbat, Türk mühendisliğini dünyaya ulaştırıyor.Slider Altına