Bodrum Allium Villas Resort İklimlendirme Sistemleri

21 Aralık 2017 Dergi: Aralık-2017

Alarko Carrier, bilgi, birikim ve tecrübesiyle, Bodrum Yalıkavak’ta bulunan Allium Villas Resort’un ziyaretçilerine konforlu bir ortam sunuyor. Projede, Alarko Carrier klima santrali ve otomasyon sistemlerinin yanı sıra, kompleks içinde bulunan VRF iç ve dış üniteler, ana dağıtım panoları, MCC panoları, aydınlatma ve perde kontrolü, VRF sistem kontrolü de kullanılıyor. Her villada, VRF iç ünitelerinin ve perdenin kontrolünü sağlayan termostatlar kullanılıyor. Bu şekilde birden fazla donanımın kontrolü tek bir cihaz üzerinden gerçekleştirilerek, şık bir görüntünün yanı sıra kullanıcı kolaylığı sağlanıyor.

Proje, son teknolojik çözümleri sunmak ve en yüksek konfor deneyimi yaşatmak amacıyla tablet üzerinden mahal aydınlatma ve iklimlendirme kontrolü imkânı sunuyor. Otel müşterileri, kablosuz sistemin avantajıyla odasını olduğu yerden kolayca kontrol edebiliyor ve izleyebiliyor. Ayrıca MCC panolarında ve ADP panolarında bulunan 22 adet enerji analizöra, WebCTRL yazılımı üzerinden takip edilebiliyor.

Mekanik sistemde bulunan 2 adet soğutma grubu, 2 adet klima santrali, 21 adet aspiratör, 52 adet sirkülasyon pompası ve 5 adet hidroforun kontrolü ve izlenmesi, Carrier’ın da bünyesinde bulunduğu UTC grubuna bağlı Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımıyla gerçekleştiriliyor. Bu sayede sınırsız sayıda görevli, hiçbir ek yazılım gerekmeksizin PC, akıllı telefon ve tablet üzerinden sisteme erişebiliyor. Windows, Linux ve MacOS gibi birçok işletim sistemini destekleyen WebCTRL yazılımı, dinamik ve interaktif grafikleriyle kolay yönetilebilir bir müşteri deneyimi sunuyor.Slider Altına
Söyleşi