232 Yelki Village Isıtma ve Soğutma Projesi

26 Eylül 2018 Dergi: Eylül-2018

İzmir’in Yelki ilçesinde Musa Çiçek İnşaat tarafından gerçekleştirilen 232 Yelki Village projesinin tüm ısıtma ve soğutma ihtiyacı Alarko Carrier tarafından pazara sunulan Toshiba ısı pompası ve multi sistemlerle karşılanıyor. Yemyeşil bahçeleri ve deniz manzaralı geniş teraslarıyla 35 farklı konseptte villadan oluşan 232 Yelki Village projesinin iklimlendirilmesinde 35 adet Toshiba Estia Isı Pompası ve 35 adet 4 iç üniteli Toshiba Multi Sistem kullanıldı.

Alarko Carrier’ın tüketicilerle buluşturduğu Toshiba Estia Havadan Suya Isı Pompaları, evlerde konfor ve tasarrufu aynı anda sağlıyor. Toshiba Estia Isı Pompaları kışın ısıtma, yazın da soğutma amacıyla kullanılabiliyor, üstelik kullanım sıcak suyu da üretiyor. Elektrikli veya fosil yakıtlara bağlı ısıtma sistemleriyle karşılaştırıldığında çok daha yüksek verimliliğe sahip, yenilenebilir enerjili Estia Isı Pompalarının evin pek çok bölümüne monte edilebilecek boyutlara ve şık tasarıma sahip iç ünitesi kolayca kurulabiliyor. Baca, havalandırma veya yakıt tankı için ilave bir uygulamaya ihtiyaç duymayan Estia Isı Pompaları uzun borulama mesafesi avantajıyla dış ünitenin istenen yere kurulumuna imkân tanıyor.

Projede tercih edilen diğer ürün gruplarından Toshiba Multi Sistemler, birden fazla odada iklimlendirmenin gerektiği durumlarda, tüm ihtiyaçları karşılayacak bir çözüm olanağı sağlıyor. Bir dış ünite, seçilecek 2, 3, 4 veya 5 iç üniteyi (duvar, tavan ve konsol tipleri aynı dış ünite ile entegre edilebilir.) çalıştırabilecek kapasiteye sahip. Toshiba Multi Sistemin dış üniteleri hafif ve kompakt. Sadece bir dış ünite sayesinde ses, 1:1 sistemlerden belirgin ölçüde daha azdır, duvarda daha az yer kaplar, temiz ve sessiz bir ortam sağlar. Toshiba Multi Sistem en üst düzeyde soğutma konforu sunar. En son klima teknolojisi optimum performansı sağlayarak yaşam kalitesini önemli ölçüde iyileştirir.Slider Altına
Söyleşi