Header Reklam
Header Reklam

Yeni Emerson Basınç Valfleri Yüksek Hassasiyette Üretim için Esnek ve Hassas Kontrol Sağlıyor

28 Haziran 2024 Dergi: Temmuz-2024
Yeni Emerson Basınç Valfleri Yüksek Hassasiyette Üretim için Esnek ve Hassas Kontrol Sağlıyor

AVENTICS™ 625 Serisi Sentronic elektronik oransal basınç kontrol valfleri ve veri toplama yazılımı sayesinde hızlı başlatma, izleme ve kontrol işlemlerini doğrudan PC'den yapma olanağı sağlıyor. 

Emerson yeni AVENTICSTM 625 Serisi Sentronic Oransal Basınç Kontrol Valfleri duyurusunu yaptı. %0,5'ten daha az kontrol sapmasına sahip bu yeni valfler, yüksek doğrulukta elektronik oransal basınç kontrolü sunuyor. Detaylı pnömatik kontrol mühendislik uygulamalarını desteklemek için gerekli esnekliği sağlıyor. 625 Serisi Sentronic valflerinde yer alan Veri toplama yazılımı (DaS), valflerin doğrudan PC'den hızlıca başlatılmasını, izlenmesini ve kontrol edilmesini mümkün hale getiriyor.

1 milimetreden 20 mm'ye kadar dört farklı valf boyutuyla, 55 litre/dk ila 4.700 l/dk arasında geniş bir aralıkta akış hızını destekliyor. Basınç değerinde, vakum seviyelerinden 50 bar'a kadar ulaşılabiliyor, böylece makine tasarımında ihtiyaç duyulan valf sayısının azalması sağlanıyor. Gövde materyali olarak pirinç, alüminyum veya paslanmaz çelik ve sızdırmazlık malzemesi olarak nitril (NBR) veya florlu elastomer (FKM) seçenekleri yer alıyor. Ayrıca M12 5 pimli, M12 8 pimli ve M16 7 pimli üç konnektör seçeneği mevcut. Geliştirme ve üretim süreçleri azalmaya devam ettikçe, hızlı başlatma prosedürleri ve güvenilir, kontrol edilebilir üretim süreçleri her zamankinden daha önemli bir hale gelmiştir. Operatörler DaS yazılımını kullanarak valflerdeki arıza tespiti yapabilir, kontrol edip onarabilir ya da konfigürasyon gerçekleştirebilirler. Uygulamalar olağanüstü düzeyde hassassiyet ve diğer karmaşık kontrol döngüleri gerektirdiğinde kademeli kontrol gerçekleştirebilir. 
 Slider Altına