Yeni Baymak BH 14 Şofben ile Kesintisiz ve Dengeli Sıcak Su

30 Temmuz 2022 Dergi:

Baymak’ın Ar-Ge çalışmalarını tamamlayıp pazara sunmaya hazırlandığı yeni BH 14 “hermetik şofben”, enerji yönetmeliğine uygun Low NOx teknolojili ve üstün emniyet sistemleriyle donatıldı. Merkezi sistemle ısınan mekanların acil su ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan bu yeni model; dakikada 14 lt sıcak su kapasitesiyle tasarruf ve yüksek verimi birlikte sunuyor. 

Doğal gazın merkezi sistemle kullanıldığı mekanlarda acil sıcak su ihtiyacını karşılamak üzere Baymak tarafından pazara sunulan hermetik şofbenlerin yeni modeli, tüketici beklentilerini üst düzeyde karşılayacak teknik özelliklerle donatıldı. Pazara sunulduğu ilk günden itibaren kendini kanıtlamış BH12 modelinin ardından geliştirilen BH 14 modeli, yüksek kapasiteli suya ihtiyaç duyanların ilk tercihi olacak. En zorlu şartlarda bile uzun yıllar boyunca kusursuz performans gösteren ve Avrupalı eşanjörü ile ısıyı en doğru şekilde ileten Baymak şofbenler, enerji verimliliği yönetmeliğine göre XXL kullanım suyu profili ve A sınıfı enerji tüketimi avantajlarıyla konforu yüksek tasarrufla birlikte sunuyor. 
Düşük voltajlarda bile çalışabiliyor 
Baymak şofbenler, geniş alev modülasyonu sayesinde düşük debilerde bile tüketici ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebiliyor. Ayrıca tam donanımlı elektronik ateşleme sistemi sayesinde de güvenli kullanım sağlanırken, yüksek konfor için cihaza entegre edilen akış sensörü, sıcak su tüketiminin her anındaki debi değerini sayısal veriye çeviriyor. Elektronik karta bilgi gönderen bu sistemle alev boyunun anlık olarak ayarlanması sağlanıyor. Böylece kesintisiz ve dengeli sıcak su talebi karşılanıyor. 
Herhangi bir arıza durumunda ise uyarı sistemi LCD ekran üzerinde hata kodunu göstererek kullanıcıyı uyarıyor. Düşük voltaj gerilimlerinde bile (min. 170 V) tüm fonksiyonlarını eksiksiz olarak yerine getirecek şekilde tasarlanan yeni model, voltaj dalgalanması yaşanan bölgelerde güvenle kullanım fırsatı veriyor. 
Kullanıcılara üst düzey güvenlik sunuyor 
Baca tıkanmasına karşı emniyet sistemi, ısı emniyet termostatı, elektronik modülasyonlu gaz valfi ve iyonizasyonlu alev kontrol sistemi teknolojisiyle sıcak su konforunu kullanıcılarına güvenle sunan Baymak hermetik şofben, kompakt boyutları ve 4 metreye kadar dikey ve yatay baca imkanıyla da montaj kolaylığı sağlıyor. 
Şofben eşanjörü üzerinde olan özel tasarım NTC sensörü ile donma koruma fonksiyonu yerine getirilirken aynı zamanda dışarıdan ilave bir bağlantı ekipmanına ihtiyaç duyulmadan güneş kollektörü solar sistemi ile entegre çalışabiliyor. Yeni BH 14 Baymak şofbenler, 48 db gibi oldukça düşük ses seviyesi, yeni nesil ekran ve kullanıcı arayüzüyle rakipsizliğini sürdürüyor. 
 Slider Altına
Söyleşi