Header Reklam
Header Reklam

Yağsız Kompresör Teknolojisinde Dünya Lideri Danfoss, Turbocor Kompresör Portföyünü Genişletti

22 Ekim 2023 Dergi: Kasım-2023
Yağsız Kompresör Teknolojisinde Dünya Lideri Danfoss, Turbocor Kompresör Portföyünü Genişletti

Danfoss, yağsız Turbocor portföyünü TGS380 ve TTS450 modellerini de içerecek şekilde genişleterek konforlu soğutma, yoğun çalışma ortamları ve veri merkezi uygulamalarında kullanım için yüksek kapasiteli, enerji açısından verimli bir çözüm sunuyor.
Yeni TGS380 ve TTS450 kompresörler, hem ısıtma hem de soğutma uygulamalarında, aşırı sıcaklıklarda ve düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) soğutucu akışkan yelpazesinde çalışarak dünya çapındaki müşterilere olağanüstü esneklik ve verimlilik sağlar.
Turbocor TGS380 ve TTS450, sudan suya ısı pompalarında ve ısı geri kazanım uygulamalarında kullanılabilir ve 68°C'ye (154°F) kadar sıcak su üretir.
Her iki kompresör de 52°C veya 125°F'a kadar aşırı ortam sıcaklıklarında çalışan hava soğutmalı soğutma grubu uygulamalarında kullanılabilir.
Turbocor TGS380 ve TTS450, veri merkezi uygulamalarında kullanıldığında 30°C veya 86°F'ye kadar su sıcaklıkları üretir.
Danfoss Turbocor, hem ısıtma hem de soğutma uygulamalarında ve yüksek ortam sıcaklıklarında çalışabilen yegane yağsız kompresörleri daha büyük, daha hassas kapasite seçeneği ile sunar.
Hava soğutmalı soğutma grubu uygulamalarında cihaz üreticileri, daha basit bir çözüm adına soğutma grubu tasarımlarındaki kompresör sayısını azaltabilir. Bu, maliyetleri de azaltır, daha kolay kurulum ve daha az bakım gereksinimine olanak sağlar.
Turbocor TGS380, düşük GWP'li HFO-1234ze ve R515B soğutucu akışkanlarını kullanacak şekilde optimize edilirken TTS450, müşterilerin gelişen düzenlemelere uymasına, karbon emisyonlarını en aza indirmesine ve artan çevre standartlarını karşılamasına yardımcı olabilecek R134a ve düşük GWP'li R513A'yı kullanacak şekilde optimize edilmiştir.
Danfoss Turbocor® kompresörleri, kompakt bir alanda yüksek verimlilik ve düşük ses seviyeleri sunmak için ileri teknoloji kullanır. Endüstri lideri performans, kompresörün ömrü boyunca birinci sınıf verimlilik ve sıfır performans kaybı sağlayan yağsız, manyetik yataklar kullanılarak elde edilir. Sabit mıknatıslı motorlar ve değişken hızlı sürücüler, tam ve kısmi yükte benzersiz verimlilik sağlar.
Danfoss Turbocor® teknolojisi, USA EPA, AHRI/ASHRAE USA, Natural Resources Canada ve Institute of Refrigeration – İngiltere dahil olmak üzere birçok prestijli kuruluştan ödüller almıştır.Slider Altına