Header Reklam
Header Reklam

Yabancı Maddelerin Tahliyesi Ayırıcı Kaplar ile Daha Kolay

17 Ağustos 2023 Dergi: Eylül-2023
Yabancı Maddelerin Tahliyesi Ayırıcı Kaplar ile Daha Kolay

Ekin Endüstriyel, ürün gamında bulunan Ayırıcı Kaplar kategorisi ile fark yaratmaya devam ediyor. TSEK, CE ve ISO9001 belgelerine sahip Ayırıcı Kaplar, suyun içinde bulunan yabancı maddelerin (tortu, pislik vb) tesisatın içine girmesini engelleyerek drenaja atımını sağlıyor. Flanşlı, kaynaklı ve dişli bağlantı şekilleri bulunan Ayırıcı Kaplar, daha birçok özelliği ile sistemin verimli çalışmasına, tıkanmasına ve biriken tortuların kolayca tahliye edilmesine yardımcı oluyor.

Hava Ayırıcı, Denge Kabı ve Tortu Tutucu olarak sisteme entegre edilen Ayırıcı Kaplar, her bir ürün ile sisteme kolaylık sağlıyor. Tesisat suyunun içindeki eriyik halde bulunan hava ve su, sıcaklığın artması ile gaz hale geçerek sistemdeki suyla birlikte dolaşmaya başlıyor. Bu hava; tesisattaki boru, armatür, kazan ve kombi gibi malzemelerde korozyona sebep oluyor. Bu nedenle sistemde Hava Ayırıcılar devreye girerek tesisattaki havayı sistemden ayırıp sorunsuz bir çalışma sağlıyor.

Denge Kabı; tesisatta soğuyup dönen su ile kazandan gelen sıcak suyu haznesinde karıştırıyor ve sistemdeki ekipmanların ani ısıl gerilmelere maruz kalmadan uzun süre çalışmasını sağlıyor. Bu sistemlerde suyun dengelenmesi enerji tasarrufu da sağladığı için, önemli bir tesisat ekipmanı olarak sistemlerde kullanılıyor.

Tortu Tutucu, suyun içinde bulunan yabancı maddelerin tesisatın içine girmesini engelleyerek drenaja atımını sağlıyor. Sistemde dolaşan tortu, filtreye takılarak cihazın alt kısmında birikiyor. Böylece sisteme zarar verecek tortu parçacıkları tesisattan ayrıştırılarak boşaltma vanası sayesinde kolayca tahliye ediliyor.

Kapasiteye göre seçim imkanı sunan Ayırıcı Kaplar; debi, yükseklik, bağlantı çapı gibi detaylara göre özel tasarım seçenekleri de sunuyor.Slider Altına