Header Reklam
Header Reklam

Vuilleumier Çevrim Isı Pompası ThermoLift Enerji Maliyetlerinde %30-50 Azalma Sağlıyor

02 Ağustos 2020
Vuilleumier Çevrim Isı Pompası ThermoLift Enerji Maliyetlerinde %30-50 Azalma Sağlıyor

Ticari HVAC sistemleri için en iyi enerji tasarrufu potansiyeli konusunda ABD Enerji Bakanlığı tarafından 1. sırada yer alan ThermoLift, enerji endüstrisinde oldukça büyük ilgiyle karşılandı. Yenilikçi nesil ThermoLift 1.0 sistemi doğal gazla çalışan bir klima ve ısı pompasıdır. Bina ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyaçlarının tek bir cihazla karşılanmasını sağlar.
Cihaz enerji maliyetlerinde %30-50 aralığında azalma ve sera gazı emisyonlarında da benzer oranda azalma sağlayabilir. ThermoLift, soğutucu akışkan içermeyen, enerji geleceğimizde büyük rol oynayan, oyun değiştiren bir teknolojidir. Siemens’in Simcenter Mühendislik Hizmetleri ile ortaklık yapan ThermoLift ekibi, birden fazla tasarımı değerlendirirken, maliyetleri ve emisyonları azaltmak, en verimli olanı bulmak için Simcenter'da dijital simülasyon ve tasarım keşiflerinden yararlandı.
Klimalar (A/C), ısıyı daha soğuktan daha sıcak ortamlara aktaran ısı pompalarıdır. A/C sistemlerinin büyük çoğunluğu, bir buhar sıkıştırma çevrimi kullanır ve bir evde tüketilen elektriğin en büyük kısmını (yüzde 22) temsil eder. Buhar sıkıştırma sistemleri ayrıca ozon tabakasının incelmesi ve sera etkileri de dahil olmak üzere çeşitli çevresel kaygıları barındıran soğutucu akışkanlar kullanır.
Patentli ThermoLift teknolojisi, bina ısıtma, soğutma ve sıcak su sistemlerini tek bir cihazla gerçekleştirebilen doğal gazla çalışan bir klima ve ısı pompasıdır. Bu cihaz bir Vuilleumier Isı Pompası (VHP) olmakla birlikte, değiştirilmiş bir döngü, TC-Cycle™ kullanır, bu da bina ısıtma ve soğutma enerji tüketimi maliyetlerini ve sera gazı emisyonlarını azaltır, bir VHP'ye göre avantajları daha da artırır.
ThermoLift’in ısı pompası yalnızca ısıyı kullanır ve geleneksel kompresör tabanlı ısı pompası sistemlerinin dönüşüm, dağıtım ve faz değişiklikleriyle ilişkili enerji kayıplarını önler.
ThermoLift’in ısı pompası, ultra düşük emisyonlu yanma brülörü, çevrim verimliliğini artırmak için elektronik kontrollü aktüatörler ve yenilikçi ısı eşanjörleri gibi yenilikleri içerir. Bu iyileştirmelerle, yeni nesil VHP cihazının şu anda mevcut olan son teknoloji HVAC ve kullanım sıcak suyu (DHW) ekipmanlarından daha iyi performans gösterir.Slider Altına