Header Reklam
Header Reklam

Viessmann Vitocal 250-A Enerji Verimliliği ve Çevresel Özellikler Kriterlerinde En Yüksek Notu Aldı

15 Ocak 2024 Dergi: Ocak-2024
Viessmann Vitocal 250-A Enerji Verimliliği ve Çevresel Özellikler Kriterlerinde En Yüksek Notu Aldı

Almanya’da Tüketici inceleme grubu Stiftung Warentest hava/su ısı pompalarını karşılaştırdı, kazanan Viessmann'ın Vitocal 250-A'sı oldu.

Vitocal 250-A, Stiftung Warentest’in karşılaştırmasında en iyi hava/su ısı pompası olarak belirlendi. Vitocal 250-A açık ara kazanan oldu ve genel olarak "İYİ" (2,1) notu aldı. Bu yenilikçi ünite Viessmann'ın teknoloji liderliğini ve yüksek kalite standartlarını vurguluyor.

Enerji verimliliği ve çevresel özelliklerde en iyi sonuç

Vitocal 250-A ayrıca "Isıtma sırasında enerji verimliliği ve çevresel özellikler" temel değerlendirme kriterinde en yüksek notu ("İYİ" veya 2,1) aldı. Test edilen tüm cihazlar arasında yıllık elektrik tüketimi 5000 kWh'nin altında olan tek ısı pompasıydı (140 m² yaşam alanına ve metrekare başına 150 kilowatt saat yıllık ısı tüketimine sahip bir model ev kullanılarak değerlendirilmiştir). Isı pompası aynı zamanda doğal soğutucu akışkan R290 (propan) kullanılarak çalıştırıldığından, cihaz aynı zamanda iklimin korunmasına da katkıda bulunur. R290 (propan), 0,02 gibi son derece düşük GWP100 (küresel ısınma potansiyeli) (IPCC AR6'ya göre) ile en çevre dostu soğutucu akışkanlardan biri olarak kabul edilir.

Tam ve kısmi yükte çalışmada fısıltı kadar sessiz

Vitocal 250-A'nın ekstra bir avantajı da dış ünitenin özellikle sessiz çalışmasıdır. Fan, düşük gürültülü bir tasarıma sahiptir, tam ve kısmi yükte çalışma sırasında ortam gürültüsünü önemli ölçüde azaltan akıllı bir hız kontrol ünitesi kullanır. Avrupa'nın en modern akustik laboratuvarlarından biri olan Viessmann Akustik Laboratuvarı'ndaki kapsamlı geliştirme çalışmaları, ısı pompasının fanlarının ve kompresörlerinin neredeyse fark edilemeyecek kadar sessiz çalışmasını sağladı. Bu, Vitocal 250-A'yı dört metre mesafede gürültüsü azaltılmış çalışmada 30 dB(A) ile türünün en sessizlerinden biri haline getiriyor. Bu nedenle dış ünitelerin yoğun yerleşim alanlarına veya mülk sınırlarının yakınına kurulması sorun olmuyor.

Kolay kullanılabilirlik için 1,6 notu

İster kurulum ve devreye alma, ister cihazdaki kontroller, ister ViCare uygulaması aracılığıyla olsun, cihazın kolay, karmaşık olmayan kullanımı ona 1,6 notu kazandırdı. Patentli Hydro AutoControl hidrolik sistemi, yeni ısı pompalarının kurulumunu büyük ölçüde hızlandırır. Modernizasyon süreci sırasında cihazların hemen hemen tüm mevcut ısıtma sistemlerine uyum sağlamasını sağlar ve diğer ısı pompalarının gerektirdiği zaman alıcı kurulum işlerini ortadan kaldırır. Bu, Viessmann'ın ticaret sektörlerindeki uzman ortakları için büyük bir avantajdır.

Viessmann One Base işletim sistemi, ısı pompasını en yüksek kalitede dijital ve fiziksel hizmetlere sorunsuz bir şekilde bağlar. Bu, kullanıcıların akıllı telefonları ve ViCare uygulaması aracılığıyla rahat bir şekilde çalışmasının yanı sıra, ViGuide servis aracını kullanan uzman şirketler tarafından basit devreye alma, kapsamlı sistem izleme ve uzaktan bakım olanağı sağlar. Ticari ortaklar yalnızca zamandan tasarruf etmekle kalmıyor; müşterileri de maksimum kolaylık, en yüksek güvenlik ve enerji verimliliğinin yanı sıra sistemlerine yönelik kapsamlı hizmetlerden de yararlanıyor. Ayrıca Viessmann One Base, Vitocharge VX3 elektrik depolama sistemi ve fotovoltaik sistemle kesintisiz iletişim sağlar. Bu bileşenler, ısı pompasının günün büyük bölümünde kendi ürettiği uygun fiyatlı elektriği kullanarak çalışmasına olanak tanır.

Enerji Yönetim Sistemi tüketim ve maliyetler konusunda şeffaflık sağlar

Buna ek olarak, ViCare Uygulamasının entegre enerji yönetimi, ısı pompası ile mevcut elektrik depolama sistemleri veya pillerin yanı sıra elektrikli araçlar için şarj istasyonu arasındaki tüm enerji akışını değerlendirir. Bu, akıllı telefon veya tablette bir grafikle gösterilir ve enerji tüketimini ve üretimi şeffaf hale getirir. Genişletilmiş ViCare özellikleri, özellikle Viessmann'ın akıllı oda ve yerden ısıtma termostatlarıyla birlikte kullanıldığında daha fazla tasarruf ve konfor sağlar.

Mevcut radyatörler kullanılmaya devam edilebilir

Hava/su ısı pompası Vitocal 250-A ile aynı teknolojiye ve entegre 190 litrelik sıcak su boylerine sahip kompakt cihaz Vitocal 252-A, eski gazlı ve mazotlu ısıtma sistemlerinin modernizasyonu için özel olarak tasarlanmıştır. Çok düşük dış ortam sıcaklıklarında bile 70°C'lik akış sıcaklığına kolaylıkla ulaşabilir. Bu, müşterilerin mutlaka yerden ısıtma sistemi kurmalarına gerek olmadığı ve mevcut binalarda mevcut radyatörleri kullanmaya devam edebilecekleri anlamına gelir.

2,6 ile 13,4 kilowatt arası nominal ısıl güçleriyle, özellikle tek ve iki aileli evlerde kullanım için uygundur. Bu yılın başlarında 18,5 kilowatt'a kadar ek çıkış güç aralıkları sunulacak ve cihazların kullanım aralığı genişletilecek.


Etiketler


Slider Altına