Header Reklam
Header Reklam

Viessmann Energypool Havuz Isı Pompası ile İklimlendirme ve Yenilenebilir Enerji Çözümlerine Katkı Sağlıyor

29 Ağustos 2023 Dergi: Eylül-2023
Viessmann Energypool Havuz Isı Pompası ile İklimlendirme ve Yenilenebilir Enerji Çözümlerine Katkı Sağlıyor

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji sektörünün öncü kuruluşlarından Viessmann, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Piyasadan gelen yoğun talepleri karşılamak üzere satışa sunulan yeni Energypool Havuz Isı Pompası özellikle kapalı veya açık havuzların, SPA şok havuzlarının ve jakuzilerin ısıtılması veya soğutulmasında, enerji verimliliği ve konforu bir araya getiriyor. Müşterilere daha verimli ve ekonomik bir ısıtma çözümü sağlayarak, yüksek performanslı ve çevre dostu bir seçenek sunuyor. 

Energypool Havuz ısı pompaları, geliştirilmiş kompresör ve inverter teknolojisinin sinerjisiyle enerji verimliliğini artırarak, çalışma esnasında enerji tüketimini büyük ölçüde azaltmaktadır. 5 farklı kapasite (9,13,18,24,28 kW) seçeneğiyle; kapalı veya açık havuzlar, SPA şok havuzları ve jakuziler Energypool havuz ısı pompaları kullanılarak ekonomik bir şekilde ısıtılabilmekte veya soğutulabilmektedir.

Energypool ısı pompaları kaynak olarak dış hava kullanılırken, yük tarafı ise havuz suyunu kullanmaktadır. Energypool havuz ısı pompalarını diğer cihazlardan ayıran en önemli özelliklerin başında özel olarak tasarlanmış dahili titanyum eşanjör gelmektedir. Bu sayede havuzlar başka bir cihaza ihtiyaç duymadan doğrudan ısıtılabilmektedir. Aynı zamanda titanyum eşanjör, ısı pompasının klordan ve su sertliğinden etkilenmemesini sağlayarak uzun ömürlü kullanım sunmaktadır.

İdeal bir havuz ısıtma işlemi için gerekli olan ortalama besleme suyu sıcaklıkları, tam da Energypool havuz ısı pompasının ideal şartlarda çalıştığı sıcaklık aralıkları içerisindedir. Bu sayede yüksek verimlilik (COP) değerlerine ulaşılarak havuz oldukça ekonomik ve konforlu bir şekilde ısıtılıp soğutulmaktadır.

Energy pool havuz ısı pompası, kullanıcı dostu ekranı ve uzaktan erişimli uygulama kontrolüyle kolay ve akıllı kontrol deneyimi sunarken aynı zamanda düşük ses seviyesi ve şık tasarımıyla da yüzme ortamıyla mükemmel bir uyum sağlamaktadır.


 Slider Altına