Header Reklam
Header Reklam

Vaisala Nem Hesaplayıcının Yeni Özellikleri

18 Şubat 2024 Dergi: Şubat-2024
Vaisala Nem Hesaplayıcının Yeni Özellikleri

Kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak Vaisala Nem Hesaplayıcının yeni özellikleri şunlardır: Seviye, gaz yoğunluğu ve spesifik hacim

Bunlara ek olarak, donma noktası artık kullanım sırasında vurgulanıyor ve hesaplamalara dayalı ürün önerileri sunuyor.

Vaisala Nem Hesaplayıcı artık yeni bir tür basınç tanımı sunuyor: Seviye.

Seviye, atmosfer basıncını etkileyen, deniz seviyesinden olan mesafeyi ifade eder. Deniz seviyesinden uzaklaştıkça çevredeki atmosfer basıncı azalır. Yüksekliğin göz ardı edilmesi, özellikle yüksek rakımlarda nem hesaplamalarında yanlışlıklara yol açabilir. Bu iyileştirme, özellikle yüksek bölgelerdeki hesaplamalardaki potansiyel hataları ele alarak hassas hesaplamalar yapılmasını sağlar.

Gaz yoğunluğu ölçümü, nem değiştiğinde ortam koşullarının hesaplanmasına yardımcı olur. Nem, hava yoğunluğunu etkilediğinden dikkate alınması gereken önemli bir değişkendir. Nemin eklendiği ve havanın daha serin ve yoğun hale geldiği endüstriyel işlemler için hesaplamalar, mükemmel ürünler için en uygun koşulların belirlenmesine yardımcı olur.

Spesifik hacim yoğunluğun tersidir. Belirli hava kütlesini elde etmek için ne kadar hacimsel akışa ihtiyaç duyulduğuna dair bilgi sağlar. Bu parametre örneğin türbin giriş havasını optimize etmek için kullanılabilir.

Donma noktası, düşük nemle uğraşan endüstrilerde özel bir öneme sahiptir, ancak biraz kafa karıştırıcı bir parametre olabilir. Güncellenen hesaplayıcı, donma noktasının ne zaman kullanıldığını açıkça gösterir.

Ek bir avantaj olarak Hesap Makinesi, özel prosesler için en uygun ürünün seçilmesine yardımcı olan hesaplamalara dayalı ürün önerileri sağlar.


Etiketler


Slider Altına