Header Reklam
Header Reklam

Uponor Combi Port ve Aqua Port Daire İstasyonları Verimlilik ve Sağlık Sunuyor

17 Haziran 2024 Dergi: Temmuz-2024
Uponor Combi Port ve Aqua Port Daire İstasyonları Verimlilik ve Sağlık Sunuyor

%30'a varan daha hızlı kurulum süreleri ve %100 içme suyu kalitesiyle %40'a varan enerji tasarrufu sağlayan Uponor'un merkezi olmayan sıcak su temini ve ısıtma/soğutma dağıtımına yönelik çözümleri, en yüksek konfor düzeyine ve en düşük enerji tüketimine sahip sistemler arasında yer alıyor.
Yeni Combi Port ve Aqua Port daire istasyonlarıyla Uponor, merkezi olmayan sıcak su temini ve -modele bağlı olarak- ısıtma ve soğutma için hijyenik, enerji tasarruflu ve verimli çözümler sunuyor. Talebe dayalı sıcak su temini durgunluğu minimuma indirir, bu da lejyonella riskinde önemli bir azalmaya yol açar ve böylece yüksek içme suyu kalitesi sağlar. Talep üzerine besleme, sıcak suyun sürekli olarak sağlanması gerekmediğinden enerji tüketiminin azalmasına yol açar. Combi Port ve Aqua Port modellerinin yüksek endüstriyel prefabrikasyon derecesi ve kalitesi, planlama ve uygulama aşamasında büyük zaman tasarrufu sağlar.
En yüksek içme suyu kalitesi için merkezi olmayan sistem
Uponor Combi Port ve Aqua Port daire istasyonları, suyu daire içinde merkezi bir konumda, temel olarak anlık su ısıtma prensibini kullanarak gerektiği kadar ısıtır, böylece tüm su kaynaklarına buradan sıcak su sağlanır. İsteğe bağlı sıcak su ısıtma, içme suyu depolama tankına gerek olmadığından sistemdeki su miktarını önemli ölçüde yaklaşık üçte bir oranında azaltır. Ayrıca sirkülasyon borusundan soğuk su borusuna kadar "ısıtma yoktur", bu da soğuk suyun soğuk kalması anlamına gelir. Sistemdeki su miktarının az olması nedeniyle normal kullanım sırasında tam su değişimi sağlanır. Bunların hepsi mikropların ve lejyonellaların üreme alanını ortadan kaldırmak için önemli ön koşullardır ve en yüksek içme suyu kalitesinin anahtarıdır.
Kaynakların verimli kullanılması için isteğe bağlı sıcak su
Enerji, ister fosil ister yenilenebilir kaynaklardan olsun, pahalıdır ve verimli kullanım gerektirir. Uponor Combi Port ve Aqua Port daire istasyonları, sıcak su hazırlamanın enerji gerektiren birçok unsurunu ortadan kaldırır. Daire istasyonu yalnızca gerekli miktarda sıcak su sağlar, bu da "depolama kayıplarını" büyük ölçüde azaltır ve kullanılmayan suyun ısıtılması ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca sirkülasyon pompasının elektrik masrafı da yoktur. Bu, yatırım bütçesini kolaylaştırır ve işletme maliyetlerini de aynı ölçüde azaltır.
Aqua Port (sıcak su temini) ve Combi Port (daire istasyonları) serilerindeki bağlantıya hazır şamandıra istasyonları komple paketler halinde sunulmaktadır. Bu yüksek derecede endüstriyel prefabrikasyon ve kalite, planlama, sipariş ve kurulumdaki hata kaynaklarını azaltır. Uponor Combi Port ve Aqua Port; ısı pompaları, düşük sıcaklık ağları veya bölgesel ısıtma gibi yüksek sıcaklık ağları gibi ısı kaynaklarının yanı sıra, ihtiyaca bağlı olarak fotovoltaik veya güneş termal sistemleri gibi çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarıyla da uyumludur. Bu, planlamacının çok çeşitli ısı kaynakları arasından seçim yapmasına olanak tanır ve bu da sistemin enerji verimliliğini daha da artırır.
Ayrıca pratik deneyimler, tüm sistem için kurulum ve ayar süresinin üçte birine kadar tasarruf edilebileceğini göstermektedir. Bunun nedeni daire istasyonlarının normal beş bağlantıdan yalnızca üçüne sahip olmasıdır. Bağlantıya hazır daire istasyonlarının bir diğer avantajı da şantiyeye daha az malzeme taşınmasına ihtiyaç duyulmasıdır.
Hesaplanabilir faydalara sahip geniş uygulama yelpazesi
Uponor Combi Port ve Aqua Port daire istasyonları müstakil evler, apartmanlar veya tüm konut kompleksleri için kullanılabilir. Daire istasyonları doğrudan evin içine kurulduğundan kullanımları, sıcak su ve ısıtma veya soğutma sağlanması gereken konut birimlerinin sayısından tamamen bağımsızdır. Uponor'un merkezi olmayan çözümlerinin kompakt boyutları, onları modern kentsel ortamlarda bulunanlar gibi sınırlı alana sahip hem büyük hem de küçük konut birimlerinde kullanım için ideal kılmaktadır.Slider Altına