Header Reklam
Header Reklam

Trane İnovasyonu; Sintesis™ Balance CMAF ile Isıtma ve Soğutmayı Tek Cihazda Buluşturdu

06 Eylül 2020
Trane İnovasyonu; Sintesis™ Balance CMAF ile Isıtma ve Soğutmayı Tek Cihazda Buluşturdu

Trane Technologies, binaların karbon ayak izini azaltırken tek bir ünite ile ısıtma ve soğutma inovasyonu gerçekleştirdi.
Sintesis™ Balance CMAF, ısıtma modunda tipik gaz kazanlarına göre bina konforu, maliyet tasarrufu ve yüzde 350 daha fazla enerji verimliliği sağlar.
Küresel iklim yenilikçisi Trane Technologies, binaları ısıtmak ve soğutmak için tamamen elektrikli tek bir ünite olan Sintesis™ Balance CMAF'nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Hava soğutmalı çok borulu çözüm, şirketin HVAC markası Trane® tarafından üretilen Sintesis yüksek performanslı iç mekan iklim sistemleri portföyündeki en son modeldir. Başlangıçta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına sunulacak.
Sintesis Balance, ısıtma ve soğutma için sıcak ve soğuk su sağlayan tamamen elektrikli bir ünitedir. Okullar, oteller, hastaneler, perakende merkezleri, ofis binaları ve tiyatrolar gibi dinamik sıcaklık gereksinimleri olan binalar için idealdir.
Trane Technologies EMEA Bölgesi Ticari HVAC Grubu Başkanı José La Loggia, "Sintesis Balance, ayrı ayrı kazan ve chiller sistemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve farklı iklimlerde, mevsimlerde, değişen kullanım koşullarında konfor ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra daha iyi alan kullanımı için esneklik sağlıyor. Aynı zamanda bu son derece güvenilir çalışmamız neticesinde geliştirilen cihaz, sıcaklık kontrolü ve iç hava kalitesi sağlıyor. Avrupa'daki çoğu sistem gaz veya sıvı yakıt kazanları kullanır, oysa bu çözüm tamamen elektriklidir. Binalar, küresel karbon emisyonlarının yaklaşık yüzde 15'inden sorumlu olduğundan ve ısıtma, soğutma; bunun yaklaşık yüzde 35'ini temsil ettiğinden, Sintesis Balance aynı zamanda binaların elektrifikasyonu ve karbondan arındırılması yolunda önemli bir adımdır" dedi.
Bu yenilik, müşterilerin sera gazı emisyonlarını 2030 yılına kadar bir milyar metrik ton azaltma hedefi olan Trane Technologies'in “Gigaton Mücadelesi”ne katkıda bulunuyor. Gereken enerjinin, yenilenebilir kaynaklardan elektrik üreten bir şebekeden çekilmesi halinde, Sintesis Balance sıfır emisyonlu bir çözüm olma potansiyeline sahiptir.
Sayılarla Sintesis Balance’ın Sürdürülebilirliği
Trane Sintesis Balance ortalama Toplam Verimlilik Oranı 8,2'dir; sadece 1 kW elektrik gücünden 8 kW eş zamanlı soğutma ve ısıtma üretir. Ayrıca, hava kaynaklı çok borulu ünite seçenekleri arasında en yüksek COP’ye sahiptir, 3,35'lik bir Performans Katsayısı (COP) sunar. (COP, sistemin enerji girişi birimi başına ne kadar ısı ürettiğinin bir ölçüsüdür).
Bu teknolojinin genişletilmiş çalışma haritası, çok sıcak veya soğuk iklimlerde bile sıcaklık kontrolüne izin verir. Ünitenin ısıtma yetenekleri, ortam hava sıcaklıklarının eksi 18 santigrat dereceye düştüğü bölgelerdeki bina uygulamaları için iyi bir seçimdir. Ünite ayrıca 68 dereceye kadar suyu ısıtabilir.

Trane Sintesis Balance CMAF'nin teknik özellikleri
Trane Adaptive Refrigerant System™ (Uyarlanabilir Soğutucu Akışkan Sistemi), her çalışma modunda ve sıcaklık koşulunda soğutucu akışkan şarjını otomatik olarak optimize ederek ek performans ve verimlilik kazanımları sağlar.
Tamamen elektrikle çalışan CMAF çok borulu ünite, elektrik şebekesinden kaynaklanan emisyonların ötesinde doğrudan sera gazı emisyonları üretmez. Konforlu ısıtma sistemleri için sıcak su sağlarken çoğu gaz kazanına kıyasla yüzde 350'ye kadar daha yüksek verimlilik sunar.
Farklı bina uygulama gereksinimlerini karşılamak için üç akustik paket ve verimlilik seviyeleri mevcuttur.
Yeni nesil Trane kontrol teknolojisi - Tracer Symbio™ 800 kontrol cihazı, düşük sahip olma maliyetiyle sorunsuz, güvenilir çalışma sağlayan, gelişmiş algoritmalara sahiptir. Ayrıca, uygulamada performansları optimize etmek için altı çözüm seçeneği sunar.
TD7 AdaptiView™ dokunmatik ekranlı Tracer Symbio 800, tesis yöneticilerine ünitenin kullanıcı dostu kontrolünü sağlar. Kontrol cihazı, çeşitli koşulların uzaktan yönetilmesine ve bunlara yanıt verilmesine, çeşitli önceden programlanmış çalışma modlarıyla verimli çalışmayı sürdürmelerine olanak tanır.Slider Altına