Header Reklam
Header Reklam

Toshiba Yeni Multi Klima Sistemiyle Daha Verimli, Daha Sessiz Çalışma

01 Temmuz 2023 Dergi: Temmuz-2023
Toshiba Yeni Multi Klima Sistemiyle Daha Verimli, Daha Sessiz Çalışma

Gelişmiş Toshiba inverter sistemi multi klima sisteminde elektrik faturalarını azaltmaya yardımcı olur.

Toshiba Klima, Inverter Multi Split (IMS) klima sistemini, mükemmel kısmi yük verimlilikleri ve azalmış gürültü düzeylerini beraberinde getiren yenilikçi iyileştirmeler ile tazeliyor. Toshiba Klima, sağlıklı, güvenli, sürdürülebilir ve akıllı binalar, soğuk zincir çözümlerini sunan global tedarikçi olan Carrier Global Corporation'ın parçasıdır.

Her türlü konuta uygun olan gelişmiş tekli multi split klima dış ünite sistemi, beş adede kadar iç üniteyle çalışabilir. Tüm soğutucu akışkan (Bakır boru) hatlarının dışarıda tek bir yerde sonlandırılması, daha basit kurulumu beraberinde getirip, gelişmiş estetik ve 41db(A)'ya kadar azaltılmış gürültü çıkışı sağlar. Multi split klima kullanıcıları, özellikle her odanın sıcaklık seviyesini ayrı ayrı ayarlayabilir. Konutların yanı sıra bu sistem, mağazalar ve küçük ofis komplekslerinin de dahil olduğu hafif ticari uygulamalarda uygun maliyetli çözüm getirir.

En son hayata geçirilen geliştirmelerin merkezinde, sınırlı balkon alanı olan dairelere uyarlanabilecek şekilde boyutu küçültülmüş bir dış ünitenin eklenmesi yer alıyor. Yeni kompakt boyut, 780 x 550 x 290 mm (genişlik x yükseklik x derinlik) ölçülerinde olan eski modele göre %21 daha az hacim sunuyor. 3 ila 14 kW ısıtma/soğutma kapasitelerini kapsayan üç şasi boyutu bulunuyor.

Diğer bir yenilik ise HAORI, SHORAI EDGE Black & White ve SEIYA + dahil olmak üzere multi split klima serileri ile bağlanabilen, duvar tipi iç ünitelerinin serilerinin eklenmesidir.

Verimlilikte de artış gözlenmiştir. Kısmi yük soğutma verimliliğinde %30 artış gösterirken SEER ile 8,7'ye (A+++) çıkarken, aynı kısmi yük ısıtma verimliliği SCOP değerini 4,8'e (A++) derecesine kadar imkanlı hale geliyor. Daha yüksek kısmi yük verimliliği, elektrik faturalarında daha fazla tasarruf anlamına geliyor.

Diğer gelişmeler, aşırı dış hava koşulunda (sıcak veya soğuk) çalışmalarını sağlanayan iyileştirme ile tüm dış ünite boyutlarında min-maks kapasite çalışma aralığında iyileştirmeleri kapsamaktadır. Yeni nesil multi klima sistemleri ayrıca ısıtma modunda -20 C'ye kadar genişletilmiş bir aralıkta çalışabilir ve her türlü hava koşuluna uyumludur.

Sezgisel Toshiba Home AC Control uygulamasıyla birlikte Wi-Fi kontrolü, Google Home Assistant veya Amazon Alexa aracılığıyla akıllı ses kontrolü gibi işlevler aracılığıyla kullanıcılara fayda sağlar. Şimdi Wi-Fi özelliğine eklenen enerji izleme, enerji harcamalarının oda bazında görülebilmesini sağlıyor. Wi-Fi kontrolü artık kablosuz adaptörü sayesinde (OTA) EEPROM yazılım güncellemeleri sunarak sahaya teknisyen göndermede harcanan zamanı ve maliyeti azaltıyor.

Başka bir hizmet güncellemesi, Dyna bağlantı noktası erişiminin kolaylaşmasıdır. Bir sorun olması durumunda, teknisyenler artık tek bir paneli kaldırarak dış üniteye bağlanır, geçmiş verilere erişerek ve temel nedene hızla ulaşır.

Tüm yıl boyunca çoklu oda konforu için basit, etkili ve enerji tasarruflu bir çözüm arayanlar, Toshiba Klima'nın en yeni multi split klima sistemini bulabilirler.Slider Altına