Header Reklam
Header Reklam

Termo Teknik 2022’de Yatırımlara ve Büyümeye Devam Edecek

14 Aralık 2021
Termo Teknik 2022’de Yatırımlara ve Büyümeye Devam Edecek

Çorlu’da faaliyet gösteren panel radyatör fabrikasında 2021 yılında 7’inci üretim hattını devreye alan ve paketlemede robot teknolojisine geçişi başlatan Termo Teknik, 2022 yılında da yeni üretim hattı, depolama ve otomatik paketleme yatırımları ile büyümeye devam edecek.
Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen ısı sistemleri tedarikçisi Termo Teknik’in Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 2021 yılını değerlendirdi ve 2022 yılına ilişkin öngörülerini açıkladı. Termo Teknik’in, koronavirüs salgını etkilerinin devam ettiği 2021 yılında, kurdaki dalgalanmalara ve ekonomik belirsizliklere rağmen yeni yatırımlara ve büyümeye devam ettiğini belirten Kasan, şunları söyledi: “2021 yılında, 7’inci üretim hattımızı devreye alarak kapasitemizi artırdık ve paketlemede robot teknolojisine geçişi başlattık, EVOMAX 2 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan serimizi Türkiye’ye sunmaya başladık, yeni bayiler açtık ve aileden gördüğümüz bayilerimize desteğe devam ettik. 2022 yılında da, üretim ve paketleme hatlarında yatırımlara ve büyümeye devam edeceğiz ve yeni bir ‘sadakat programı’nı bayilerimize tanıtacağız”. 

2021 Değerlendirmesi
Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü  M. Emin Kasan, 1966 yılında İstanbul İstinye’de panel radyatör fabrikası olarak faaliyetine başlayan Termo Teknik’in, Dünya ve Türkiye ekonomisi açısından çok kritik olan 2021 yılında önemli yatırımları gerçekleştirdiğini belirterek, “Geçtiğimiz 55 yılda yaptığımız yatırımlarla, Çorlu’da 7 bantta üretim yapan, yıllık kapasitesi 4.5 milyon metre olan   dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sahip olduk; kapasite artırımının yanı sıra yenileme  çalışmalarına da artan bir hızla devam ediyor, her yıl büyüyoruz” dedi. 
Termo Teknik’in Avrupa ve dünya standartlarını aşan kalite ve iş güvenliği sertifikaları, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında ilgi gören ürünleri, panel radyatörün yanı sıra Türk tüketicisine sunduğu yüksek verimli kombi ve kazan serisi ile istikrarlı büyüyen bir şirket olduğunu belirten Kasan şöyle devam etti: “2021 yılına, 2020 yılından devir olan pandeminin etkisinde girdik. Koronavirüs salgınının olumsuz etkisi 2021’in ilk 6 ayında da ağır bir biçimde hissedildi. Finansal yapısı güçlü, köklü bir şirket olarak zorlu ekonomik şartlar altında yatırıma devam ettik, çalışanlarımızın sağlığını korumaya yönelik her türlü önlemi en üst seviyede alarak ihracatımızı, verimliliğimizi artırmanın yollarını aradık. Yaptığımız çalışmalar ve yatırımlar neticesinde büyük oranda el değmeden panel radyatör üretimi Yapan Ve Paketleyen Bir Fabrika Oluşturduk.”

Silüet Serisi
Termo Teknik’in, Silüet Serisi ve Termolux Klasik panel radyatörleri Çorlu’da üretilerek iç ve dış piyasalara sunuluyor. Silüet serisinin Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunuyor. Seri, şık tasarımı, üstün kalitesi, dekoratif renkleri, kısıtlı mekanlara uygun ölçüleri, sağlamlığı ve verimi ile panel radyatör kullanma alışkanlıklarını değiştirecek özellikler taşıyor. Panel radyatörlerde alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif olarak antrasit rengi de sunan Silüet Serisi, farklı öğelerden esinlenen dekorasyonlara uyum sağlıyor. 
Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen, yüksek ısıl verimlilik sağlayan Termolux Klasik radyatörleri ise sağlamlık, yüksek verimlilik ve kolay monte edilebilme özellikleri ile öne çıkıyor. Silüet Serisi radyatörlerin 15 yıl, Termolux radyatörlerin 10 yıl garanti süresi bulunuyor.

EVOMAX 2
Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, ısıtma ve havalandırma endüstrisinde “Yenilik, mükemmellik ve başarıya destek ödülü” olarak verilen İngiltere merkezli “HVR Awards”a,“Ticari-Endüstriyel Isıtma Ürünü” kategorisinde  sahip olan  maksimum verimlilik  ve enerji tasarrufu sağlayan EVOMAX 2 premix duvar tipi yoğuşmalı kazanların 2021 yılı başında Türkiye’ye Termo Teknik tarafından  sunulduğunu söyledi.  Kasan, “İngiltere’de uzun yıllara yayılan  Ar-Ge çalışmaları sonucu üretimine başlanan EVOMAX 2 kazanlar, özel veya  kamuya ait büyük projelerde , apartman, toplu konut ve villalarda  her kapasiteye uygun verimli çözüm sağlıyor ve beğenilerek kullanılıyor” dedi.
EVOMAX 2 kazanlar 42, 65, 90, 105, 125, 160 kW ısıtma kapasiteleri ile farklı büyüklükteki ısıtma ihtiyaçları için  kullanılabiliyor. İhtiyaca göre, master kazan veya  kaskad kontrol paneli kullanılarak 16 adete kadar  kontrol sağlanabiliyor. Şık bir görünüme sahip EVOMAX  2 kazanların, sessiz çalışma, uzaktan erişim, düşük emisyon değeri, dar alanlara kurulabilme ve 3 yıl garanti gibi özellikleri de bulunuyor. 
EVOMAX 2’nin yanısıra,  “Kraliçe Ödülü-The Queen’s Award” sahibi olan, Ideal Boilers’ın tesislerinde 110 yılı aşan tecrübe ve hatayı sıfıra yakın noktaya indiren 6 Sigma  ile üretilen, yüzde 98,7’ye varan mevsimsel verimliliğe ve yüksek  sağlamlığa sahip olan LOGIC 26/35 yoğuşmalı premix kombiler Termo Teknik  tarafından Türk tüketicisine sunuluyor. 

Bayi Eğitimleri
Kasan, 2021 yılında Termo Teknik bayileri ile yakın iletişimin sürdüğünü, pandemi koşullarında uygun sağlık önlemleri alınarak bayi ziyaretleri ve uzaktan eğitim faaliyetleri yapıldığını belirterek  şu bilgileri verdi: “Her koşulda iş ortaklarımızın yanında olmayı gelişim stratejimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bir yandan bayilerimiz ile sıkı iletişimi sürdürürken, bir yandan da aldığımız önlemlerle bayilerimizi kur dalgalanmalarından korumak için çaba sarf ediyoruz. Termo Teknik bayileriyle birlikte büyük bir ailedir ve bayileri ile uzun dönemli çalışma anlayışına bağlı olarak güven esasına dayalı bir iletişim ve iş ilişkisi sürdürmektedir. Birbirimizi yakından tanıdığımız, sorunları çözme konusunda deneyim ve ortak anlayışa sahip olduğumuz için 2021 yılında ortak akıl geliştirme konusunda başarılı örnekler verdik. Bayilerimizin gerekli önlemleri en üst düzeyde alarak faaliyetlerine devam edebilmesi için ürün tedarikinin kesintisiz sağlandığı bir süreç oluşturmaya çaba gösterdik. Yeni ürünümüz EVOMAX 2 duvar tipi premix yoğuşmalı kazanlar için online bayi eğitimleri yaptık ve başarılı bir eğitim deneyimi yaşadık. Bayilerimiz 2021’de zorlu koşullarda iyi bir performans sergiledi, 2022 yılında da Termo Teknik ailesi olarak en iyiyi yapmak, müşterilerimize üst kalitede hizmet vermek amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz”  

2022 Yatırımları
Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, “Köklü, sektörünün öncülerinden, finansal yapısı güçlü bir şirket olarak ekonominin zor dönemlerinde yatırım, üretim ve istihdamı artırma hedefiyle hareket ediyoruz” dedi. 2021 yılında yaşanan kapasite artışının devam ettirilebilmesi için 2022 yılında 8’inci üretim hattı yatırımına başlanacağını belirten Kasan şöyle devam etti: “2021 yılında bir yandan üretimi arttırırken, bir yandan da yeni ürünümüz EVOMAX 2 premix duvar tipi yoğuşmalı kazanı Türkiye’ye sunduk. Dekoratif radyatör serimiz Silüet ve Termolux panel radyatörlemize, LOGIC kombimize desteğe devam ettik. Teknolojiyi etkin kullanan, daha çevreci, iş güvenliği daha gelişmiş bir üretim tesisi yaratmak amacıyla yatırım yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken, iştiraki olduğumuz Stelrad Radiators Group (SRG)’nin standartları sürekli yukarıya taşıyan çizgisinden yararlanıyoruz.
2022 yılına umutla bakıyor, sahibi olduğumuz Dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına yeni bir üretim hattı inşa etmek için faaliyete başlamayı amaçlıyoruz. Bunun yanısıra stoklama alanımızın genişlemesi için yeni bir ambar; yükleme-boşaltma işlemlerimizin hızlanması için robotlu indirme; paketleme işlemlerimizin hızlanması ve daha etkin paketleme için otomatik streçleme (paketleme) hattı inşaatlarımız başlayacak.

Sadakat Programı
Yeni mobil sadakat programı ile bayilerimize hediyeler kazandırmayı amaçlıyoruz. Bayilerimiz, sattıkları ürününün barkodunu okutacak ve ürün devreye girdiğinde, puan kazanacaklar; sonrasında bu puanlar ile yakıt kart vb. hediyeler talep edebileceklerdir. Ayrıca, kampanya ve duyurularımızdan haberdar olabilecekleri gibi ürün kataloglarına ve videolarına anında ulaşım sağlayabilecekler. “
Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan fabrikasına toplam 100 milyon doların üzerinde yatırım yapıldığını vurgulayan Kasan, “Türkiye ekonomisine güvenimizin bir sonucu olarak 2022 yılında da yeni yatırımlara, daha çok ve üretim yapmaya, iç ve dış pazarlara ve müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunmaya, iş ortaklarımızla güven ve istikrara dayanan ilişkimizi artırarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 Slider Altına