Header Reklam
Header Reklam

Taco 4900® Serisi Ticari Hava ve Kir Separatörleri Sistem Bileşenlerinin Ömrünü Uzatır

28 Ocak 2024 Dergi: Şubat-2024
Taco 4900® Serisi Ticari Hava ve Kir Separatörleri Sistem Bileşenlerinin Ömrünü Uzatır

Taco 4900 Serisi® Ticari Hava ve Kir Separatörleri, ısı transferinin azalması, verimlilik kaybı, boru korozyonu, pompa hasarı, gürültü ve artan enerji tüketiminin israfı ve maliyeti gibi sorunları önlemek için sistemdeki hava, kir ve diğer kirleticileri gidererek paradan tasarruf edilmesine ve sistem pompalarının, boruların ve bileşenlerin ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Patentli PALL halka teknolojisi ve isteğe bağlı açılıp kapatılabilir manyetik, sistemi 18 x 10 -6 metre kadar küçük mikro kabarcıklardan, manyetitten, kumdan, kirden ve pastan temizler.

Taco’nun Pall Ring tasarımı sayesinde 4900 Series®, mikro kabarcıkları toplamak için birleşme özelliğini kullanır ve kabın üst kısmındaki entegre havalandırma mekanizmasından dışarı çıkmalarını sağlar. Pall Halkaları kir partiküllerinin momentumunu durdurarak bunların kabın dibine düşmesini ve entegre tam portlu boşaltma valfi tarafından aşağı üflenmesini sağlar. Opsiyonel açma/kapama manyetiği, siyah demir oksit ve manyetiti toplamak için yüksek güçlü bir neodimyum mıknatıs düzeneği kullanır. Bir kolu çevirerek mıknatısa enerji verebilmenin bu benzersiz özelliği, kolay bakım sağlar ve manyetiti sistemden toplamak ve temizlemek için gereken zamanı ve çabayı azaltır. Bunlar değişken hız, ECM ve sabit akış gereksinimleri olan sistemler için mükemmeldir. Taco 4900 Serisi® Ticari Hava Separatörleri, 4900 modellerinin performans sonuçlarını kanıtlamak için 3. taraf bağımsız bir test kuruluşundan alınan test sonuçlarına sahiptir.

Taco 4900 Serisi® Tanklar ASME Bölüm VIII, Div. 1 gerekliliklerine göre tasarlanmış, üretilmiş ve test edilmiştir. Bilgisayarlı ürün seçimi, uygulama gereksinimlerine tam olarak uyan Hava, Hava/Kir veya Hava ve Manyetik Kir Ayırıcıyı seçmeye yardımcı olur.

Sıcak su ısıtma sistemleri, kapalı soğutma devreleri, iklimlendirme sistemleri, hidronik ısıtma ve soğutma, 50'ye kadar su/glikol konsantrasyonları, güneş ve jeotermal sistemler ile Taco’nun LoadMatch® Sistemlerinde güvenle kullanılabilir.


Etiketler


Slider Altına