Header Reklam
Header Reklam

Stulz’un Mikro Veri Merkezleri için Esnek Çözümü Micro DC

08 Mayıs 2023 Dergi: Mayıs-2023
Stulz’un Mikro Veri Merkezleri için Esnek Çözümü Micro DC

Standartlaştırılmış, özelleştirilebilir modüler ve mikro veri merkezi çözümlerinin tasarımı ve üretiminde uzman olan Stulz, hepsi bir arada mikro veri merkezi çözümü; tek bir raf olan Stulz Micro DC'yi piyasaya sürdü. Standartlaştırılmış ve modüler bir tasarıma, garantili performans için tamamen test edilmiş önceden yapılandırılmış seçeneklere sahip olan Stulz Micro DC, güç koruma ve dağıtımını, soğutmayı, izlemeyi ve yönetimi, yangından korunma ve güvenlikle birleştirir.
Stulz Modular'ın Genel Müdürü Dushy Goonawardhane, "Müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan veri merkezi teknolojilerini sağlamaya kararlıyız. Raftaki yeni veri merkezimiz, dünyanın her yerinde düzenlediğimiz Müşterinin Sesi toplantıları aracılığıyla değerli ortaklarımızla tam bir işbirliği içinde geliştirildi. Katılımcılar, ölçeklenebilir ve kendi kendine veri sağlamanın uygun maliyetli bir yolunu istediklerini açıkça belirttiler. Bu nedenle Stulz Micro DC'yi taleplerini her şekilde karşılayan uyarlanabilir bir BT çözümü olarak tasarladık" dedi.
Hem tek raflı hem de çok raflı yapılandırmalarda çalışabilme özelliği ile Stulz Micro DC'nin sunduğu esneklik, son kullanıcıların gerektiğinde ekstra BT kaynağı ekleyebileceği anlamına gelir. Kritik altyapıyı yükseltmek veya ek bilgi işlem gücünü artırmak için başka modüller hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilir.
Uçtaki kurulumlar için tasarlanan ve üretilen Stulz Micro DC, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC), içerik dağıtım ağları (CDN), telekom ağı genişletmeleri ve nesnelerin interneti (IoT) dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için uygundur. Endüstriyel otomasyon gelişmeye devam ederken, Endüstri 4.0'ın ve endüstriyel nesnelerin internetinin (IIoT) potansiyelini en üst düzeye çıkarmada da önemli bir rol oynayabilir.
Doğrudan genleşme, su ve glikol-ekonomizer soğutması kullanan 4kW-20kW raf kurulumları için çeşitli sıra soğutmalı seçenekler mevcuttur. Bu, en yoğun işlemci ortamlarında bile etkili ısı yönetimi sağlamak için Stulz Modular'ın CoolIT gibi uzman iş ortaklarının sıvı soğutma teknolojisi kullanılarak tek bir rafta 100kW'a kadar genişletilebilir. Ayrıca, kesintisiz güç kaynakları (UPS), güç dağıtım üniteleri (PDU'lar), yangın söndürme, erişim kontrolü, izleme ve yönetim sistemleri dahil olmak üzere önceden tasarlanmış ve test edilmiş bir dizi bileşen, özel gereksinimlere göre yapılandırılabilir.Slider Altına