Header Reklam
Header Reklam

Stiebel Eltron Hava Kaynaklı Isı Pompası HPA-O 13.1 C Premium ile Isıl ve Akustik Konfor

21 Şubat 2024 Dergi: Şubat-2024
Stiebel Eltron Hava Kaynaklı Isı Pompası HPA-O 13.1 C Premium ile Isıl ve Akustik Konfor

Çıkışa bağlı kontrol ve invertör teknolojisine sahip bu hava kaynaklı ısı pompası dış mekana monte edilir. Kompakt mono blok tasarımı, ısıtma ve kullanma suyu işletimi için olduğu kadar tersinir çevrim yoluyla verimli soğutma için de uygundur. Isı pompası, ısıtma ve kullanım suyu ısıtması için 65 dereceye kadar akış sıcaklıkları olduğundan modernizasyon projelerinde kullanılabilir.

Kapsüllenmiş soğutucu akışkan devresi ve akustik olarak izole edilmiş kompresör sayesinde sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Düşük ses gücü seviyesine modülasyonlu fan ve hava direncini azaltan evaporatör kanatları arasındaki geniş boşluklar katkıda bulunur. Kombine geliştirilmiş buhar enjeksiyonu/geliştirilmiş doymuş buhar enjeksiyonu, düşük dış sıcaklıklarda scroll kompresörü soğutarak daha yüksek bir ısıtma çıkışı/akış sıcaklığı elde edilmesini sağlar. İnternet Servis Ağ Geçidi ile birleştirildiğinde, entegre ısı pompası yöneticisi sistemin ev ağından veya bir mobil cihazdan kontrol edilmesini sağlar.

Soğutucu akışkan devresi hava geçirmez şekilde kapatılmıştır ve fabrikada sızıntılara karşı kontrol edilmiştir. Emaye kaplı, korozyona karşı korumalı metal gövde sıcak daldırma galvanizli, toz boyalı çelik sacdan yapılmıştır. Fan ızgarası, gömme tutamaklar ve kapağı, hava koşullarına ve UV ışınlarına dayanıklı plastikten yapılmıştır.

Soğutucu akışkan devresi çevre dostu soğutucu akışkan R452B ile çalışır. İnverterden gelen atık ısı, dönüş sıcaklığını yükseltmek için kullanılır. Ayrıca, tersinir çalıştırılarak isteğe bağlı buz çözme ve yoğuşma tavasının soğutucu akışkan devresi tarafından ısıtılmasıyla sistemin genel verimliliği artırılır. Fan nozulundaki hidrofilik kaplama buz oluşumunu önler, yani elektrikli ısıtma gerekmez.

Entegre titreşim önleyici montaj parçası, ısı pompasının doğrudan ısıtma sistemine bağlanmasını sağlar.Slider Altına