SmartD Clean Power VFD, Motor Verimliliğini Artırırken Filtre Kayıplarını Azaltıyor

20 Ocak 2023 Dergi:

SmartD Clean Power VFD, enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için güç elektroniği ve modülasyon algoritmaları kullanan, 21. yüzyıl için yeni nesil motor kontrol ürünleridir.

Motorlu değişken frekanslı sürücüler, birçok endüstride muazzam enerji tasarrufu ve artan kontrol sağlıyor. SmartD'nin Temiz Güç VFD'si, en son geniş bant boşluklu katı hal teknolojisi, yani GaN ve SiC transistörler ile yapılmıştır. Sürücü sistemi Endüstriyel IoT teknolojileriyle kolay entegrasyon sunar, ölçeklendirilebilir ve kurulumu hızlıdır.

SmartD ayrıca sistemlerinize daha iyi entegre olmak için özelleştirilmiş, beyaz etiketli ve OEM çözümleri sunar.

SmartD'nin 480V, 20-30HP değişken frekanslı sürücüsü UL 61800-5-1 standartlarına göre onaylanmıştır, daha küçüktür, daha verimlidir ve entegre bir ön uca sahiptir.

SmartD'nin Temiz Güç Değişken Frekans Sürücüsü, motor kontrol ortamını değiştirir. Temiz, sinüzoidal bir sinyal sunarak, motor sistemi kayıplarını %40'a kadar azaltır ve yardımcı filtreler olmadan konuşlandırılabilen kompakt bir ayak izinde motor ömrünü uzatır. SmartD VFD, geniş bant aralıklı (WBG) yarı iletkenleri çok seviyeli invertör mimarisine entegre eder ve harici filtrelere ihtiyaç duymadan saf sinüs dalgası elektrik sinyali üretmek için bunları patentli modülasyon algoritmalarıyla birleştirir. WBG yarı iletkenleri, onları daha verimli kılan içsel özelliklere sahiptir: İletkenlik kayıpları %10-80 daha düşüktür ve anahtarlama kayıpları, standart IGBT'lerden 9 ila 30 kat daha düşüktür. WBG'nin faydaları açık olsa da bunlar SmartD inovasyonunun bir parçasıdır. SmartD, tek taşıyıcılı harmonikleri iptal eden modülasyonu, çok seviyeli bir mimari ve WBG transistörlerinin yüksek frekans anahtarlaması ile birleştirerek, benzer bir sinyal kalitesi elde etmek için normalde gereken yardımcı filtrelerden 400 kat daha küçük filtreleri entegre edebilir. Entegre minyatür filtreler yalnızca toplam ayak izini azaltmakla ve kablolamayı basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda motor verimliliğini artırırken filtre kayıplarını da azaltır, böylece genel sistem verimliliğinde iyileşme ve sistem verim kayıplarında %40'a varan düşüş sağlar.Slider Altına
Söyleşi