Header Reklam
Header Reklam

Şenocak'tan Dünyanın Tanınmış Markası Hitachi

11 Nisan 2008 Dergi: Nisan-Mayıs 1997

Şenocak 25.000 Btu/hr -44.400 Btu/hr arasındaki HITACHI marka Asma Tavan, Tavan ve Duvar tiplerinde sekiz değişik model split klimayı Türkiye pazarına sunuyor. Orijinal Japon kliması MIT-SUCO ile pazarda kendine haklı bir yer edinen Şenocak yüksek kapasiteli cihazlar için dünya devi HITACHI'yi tercih etti. HITACHI klimalarda kullanılan scroll tip kompresörler dünyada ilk olarak HITAC-Hl'nin geliştirdiği bir kompresör tipidir. Scroll tip kompresörlerde valf kullanmaksızın soğutucu gazı emme-basma yeteneği olduğundan, ses ve titşerim düzeyi en aza indirilmiş, çalışma maliyeti düşürülmüş, çalışma performansı da arttırılmıştır. İç ünitelerde ise, bilgisayar analizleri kullanılarak, havanın tüm mekanda dolaşımını çok düşük ses düzeylerinde gerçekleştirebi-len, "hi-stream fan" kullanılmaktadır. Asma tavan tipi modellerinde 20 mm inceliğinde tavanla neredeyse birleşen son derece dekoratif hava paneli kullanılmaktadır. Tavan tipi modellerde ise özel tasarımla cihazın yüksekliği 163 mm'ye düşürülmüştür. Tüm modeller heat-pump tipi olduğundan ısıtma, soğutma, nem alma konumlarında çalı-şabiliyor.HITACHI ÜTOPYA serisi klimalar 36 yıllık Şenocak servis güvencesiyle sizlere sunuluyor.

 

Teba Epar Endüstri ve Tesisat Pazarlama A.Ş. tarafından orta büyüklükteki alanların, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme ihtiyacını karşılayacak tarzda üretilen bu cihazlar; klima santrallerinin kapladığı yer açısından sığmadığı, fanco-illerin hava debisi ve basınç olarak yetmediği durumlarda kullanılır. Yüksekliklerinin düşük olması nedeniyle (370 mm) asma tavan arasına yatay olarak ve duvarlara (soğutma olmadığı durumlarda) düşey olarak monte edilebilirler.

Bir klima santraline koyabildiğimiz her üniteyi bu cihazlarda ilave edebiliriz. Zigzag ön filtre, torba filtre, ısıtıcı, soğutucu, damla tutucu, nemlendirici, eg-zost-karışım, aspiratör, vantilatör, susturucu vb. elemanlar kullanılabilir. Kaset poliüretan veya kaya yünü 30 mm izoleli, çift cidarlı sandviç panellerden oluşur. İsteğe bağlı olarak PVC kaplı sac veya galvaniz üzeri boyalı olarak da imal edilebilir. Kasetin iç ve dış yüzeyleri tamamen düzdür, bu hava türbülansı-m, basınç kaybını ve güç tüketimini azaltır, temizliği kolaylaştırır. Tamamen ci-vata-somun kullanılarak birleştirme yapıldığı için kolaylıkla demonte-monte edilebilir.

 

Fanlar tek emişli, öne eğik kanatlı direk akuple tiptir. Fanlar tek devirli olabildiği gibi, kademeli hız kontrollü (7 farklı hızda), kademesiz (sıfırdan % 100'e kadar istenen debide) hız kontrollü olabilir. Fanda toplam basınç kaybı olarak 600 Pa'ya kadar seçim yapılabilmektedir. Isıtmada 410 mVh'den 2.970 mVh'e kadar, soğutmada 410 mVh'den 2.310 mVh'e kadar değişen debilerde cihaz seçimi yapılabilmekte. Isıtma kapasitesi olarak 2.970 mVh'de 43.000 Kcal/h, soğutma kapasitesi olarak 2.310 m3/h'de 17.000 Kcal/h elde edilebilir. Serpantin olarak; sıcak sulu, elektrikli, soğuk sulu ve direk expen-sionlu olabilir. Bu cihazlar % 100 dış havalı veya karışım havalı seçilebilir.


Etiketler


Slider Altına