Header Reklam
Header Reklam

Schneider Electric, Esnek, Güvenilir ve Güvenli Elektrik Dağıtım Çözümü Sağlayan Easy9 Pro'yu Tanıttı

15 Haziran 2024 Dergi: Temmuz-2024
Schneider Electric, Esnek, Güvenilir ve Güvenli Elektrik Dağıtım Çözümü Sağlayan Easy9 Pro'yu Tanıttı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric, Easy9 Pro'yu tanıttı. Uluslararası standartlara (IEC 60898-1, IEC 60947, IEC 61008-2-1) ve lokal standartlara (TSE) uygunluğu, yardımcı ekipmanlarla uyumluluğu ve çeşitli kesme kapasitesi gereksinimlerini karşılama yeteneği Easy9 Pro'yu elektrik tesisatları için uygun ve güvenilir bir seçenek haline getiriyor. Hem konut hem de konut dışı segmentlerde ihtiyaçlara yanıt veriyor, böylece kompleks sistemler için dahi sade bir çözüm sunuyor ve hem bütçe hem de doğa dostu bir alternatif oluşturuyor.

Esneklik ve Güvenilirlikle Tasarlandı

Easy9 Pro, Easy9 ailesinin son dağıtım ürünleri serisidir. Çeşitli projelere ve uygulamalara esneklik sağlamak için tasarlanmıştır. Çift standart uyumluluğu, konut ve ticari projeler için daha uygun hale getirir. Easy9 Pro altındaki otomatik sigorta, kaçak akım koruma rölesi, yardımcı kontakları; açtırma bobini (MX), açık kapalı bilgisi (OF) ve düşük gerilim bobini (SD) gibi temel yardımcı ekipmanlarla uyumludur ve geniş bir uygulama yelpazesini karşılayabilir. Ayrıca, pin ve çatal gibi farklı tipte bara bağlantıları ile esnek bağlantı imkanı sunar, bu da projeleri tüm kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirir. Uygun elektrik ekipmanı yelpazesini seçmek, özellikle ticari projeler için daha basit hale gelebilir, çünkü Easy9 Pro yüksek düzeyde güvenilirlik ve güvenlik parametreleri sunarken bütçeye uygun kalır. Easy9 Pro serisi otomatik sigortalar, sınıf 3 enerji sınırlama seviyesine sahiptir ve bu sayede daha yüksek kısa devre seviyelerinde bile güvenilir performans sunar.

Proje Maliyetlerini ve Kalitesini Yönetmede Kolaylık ve Verimlilik

Easy9 Pro serisi, maliyet verimliliğini artırmak için bütçe dostu ve çok yönlü bir çözümdür. Kalite veya işlevsellikten ödün vermeden proje maliyetlerini kontrol etmeyi kolaylaştırır. Pano üreticileri, müteahhitler ve son kullanıcılar için ideal olan Easy9 Pro, endüstri standartlarını karşılayan güvenilir elektrik bileşenleri sunar.

Gelişmiş Güvenlik Özellikleri

Easy9 Pro'nun otomatik sigorta ve kaçak akım koruma rölesi cihazları, açık/kapalı bilgisi için mandalında yeşil bir şerit bulunur. Bu görsel gösterge, ürünün kapalı durumda olduğunu teyit ederken ürün güvenliğini sağlar. Easy9 Pro, kaçak akım koruma rölesi için daha yüksek şartlı kısa devre kesme kapasitesini sağlayarak sistem seviyesinde optimal güvenlik sunar. Sistemde bir otomatik sigortaya bağlı olduğunda, 10kA'ya kadar bir kısa devre hatasını hasar görmeden tolere edebilir. Kaçak akım koruma rölesi devrede kalarak, otomatik sigorta hatayı kontrol edene kadar sistemi korumaya devam eder. Bu sayede sistem her zaman korunmuş olur.

İleri Teknoloji ve Sürdürülebilirlik

Alişan Çapan, Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Kanal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı: “Geliştirmelerimizin merkezine sürdürülebilirliği konumlandırırken, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın bu dönüşümde yaşadığı etkilerin ve zorlukların farkındayız. İleri teknolojiyi benimsemek, enerji tüketimini optimize eder ve elektrik dağıtım sistemini daha güvenilir, güvenli ve uygun maliyetli hale getirir. En son çözümümüz olan Easy9 Pro, çeşitli segmentlerdeki uygulamalara uygun hale getirirken maliyet etkinliğini koruyarak müşterilerimizin projenin genel bütçesini optimize etmelerine yardımcı olur. Pazar ihtiyaçlarını karşılayan yüksek kaliteli ürünler sunmak için kaynakları optimize etme konusundaki sürekli çabalarımızla gurur duyuyoruz. Dahası, Easy9 Pro, sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı ve daha iyi bir gelecek yaratma misyonumuzu kanıtlıyor.” 

Easy9 Pro hakkında daha fazla bilgi: https://www.se.com/tr/tr/work/products/product-launch/local/easy9-pro.jsp 
 Slider Altına