Sağlık Bakanlığı’ndan NEFFES’in Etkinliğine Onay

13 Haziran 2021 Dergi:

Form’un yüzde 100 yerli hava temizleme cihazı NEFFES, Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürün Belgesi* ile mantar ve bakterilere karşı olan etkinliğini kanıtladı. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce verilen bu belgeye sahip NEFFES Hava Temizleyici’yi tercih eden firmaların “Güvenli İş Yeri Sertifikası” alması da kolaylaşıyor.

Form, dikkatlerin kapalı alanlardaki hava temizliğine odaklandığı COVID-19 pandemisi sürecinde, iklimlendirme alanındaki 56 yıllık tecrübesi ve Ar-Ge çalışmaları ile NEFFES Hava Temizleyici’yi geliştirdi. NEFFES, havada tutunan ve etkisizleştirmesi en zor mikroorganizmalardan olan mantarın (cladosporium sphaerospermum) yanı sıra yenidoğan sağlığını tehdit eden serratia marcescens bakterisi ve basillus subtilis gibi bakterileri etkisizleştirmede, yüksek teknolojisiyle üstün bir performans sergiliyor. 

Sağlık Bakanlığınca etkinliği onaylanan hava temizleyici

NEFFES, içerisinde hiçbir kimyasal barındırmaması ve sağlığa zararlı aktif madde olmadan havayı hedef organizmalardan temizlemesiyle, Sağlık Bakanlığı tarafından 070 Bildirim Numaralı ve 24.05.2021 bildirim tarihli Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürünler Bildirim Kayıt Belgesi’ni aldı. NEFFES, sahip olduğu bu belge ile firmaların ihtiyacı olan Güvenli İş Yeri Sertifikası'nın da kolayca alınabilmesine imkân tanıyor. 

Bakteri ve mantarlara karşı etkin çözüm

Form’un İzmir’deki fabrikasında yüzde 100 yerli olarak üretilen NEFFES Hava Temizleyici, sahip olduğu HEPA filtre dahil 4’lü filtre yapısı ve UV-C dezenfeksiyon teknolojisi ile iç mekanların havasını zararlı mikroorganizmalardan arındırarak güvenli bir hale getiriyor. 

Kapalı alanların boyutlarına göre farklı kapasitelerde iki farklı model olarak geliştirilen NEFFES; 70’i aşkın Form-Mitsubishi Heavy Industries konsept mağazası ve Form Endüstri Tesisleri yetkili satıcılarında havasını tazelemek ve sağlıklı nefes almak isteyenleri bekliyor. 

*070 Bildirim Numaralı ve 24.05.2021 bildirim tarihli, Sağlık Bakanlığı Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürünler Bildirim Kayıt BelgesiSlider Altına
Söyleşi