Header Reklam
Header Reklam

Roca, Ödüllü Koleksiyonuna Mat Siyah Rengi de Ekledi

17 Şubat 2023 Dergi: Şubat-2023
Roca, Ödüllü Koleksiyonuna Mat Siyah Rengi de Ekledi

Roca, dünyaca ünlü Brezilyalı Mimar Ruy Ohtake iş birliğiyle hayata geçirilen özel koleksiyonun renk seçenekleri arasına mat siyah rengi ekledi. Roca, koleksiyonun yaratıcısı dünyaca ünlü Ohtake’yi anma amacıyla ise mimarın tasarladığı evde ortak çalışmalarından oluşan bir sergi düzenledi.

Banyo alanlarına yönelik yaratıcı tasarımları hayata geçiren Roca, ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan özel koleksiyonlarını kullanıcılarıyla buluşturmayı sürdürüyor. Dünyaca ünlü Brezilyalı mimar Ruy Ohtake’nin tasarımlarındaki yaratıcılık ile Roca’nın işçilik ve kusursuzluğa olan bağlılığının uyumu sonucu ortaya çıkan özel lavabo koleksiyonu da bunlardan biri. Ohtake tarafından tasarlanan ve geçtiğimiz yıllarda kullanıcıyla buluşan ödüllü lavabo koleksiyonuna 2023 yılıyla birlikte mat siyah renk de eklendi. Dört farklı modelin yanı sıra beyaz, mat beyaz, inci, onyx, kahverengi ve bej renkleriyle farklı seçenekler sunan koleksiyon, yeni renk seçeneği ile banyo alanlarını zarif tasarımlarla buluşturuyor.

Modern, zarif ve dayanıklı

Dalgaların kıvrımları, ufuk çizgisi ve tasarımın en saf formu yumurta gibi organik biçimlerden ilham alan Ohtake’nin lavabo koleksiyonu, doğadan gelen esintilerle organik çizgileri modern tasarımlarla bir araya getiriyor. Ohtake’nin Uluslararası Tasarım Ödülü (IDA) ve Prestijli Tasarım Ödülü Red Dot Tasarım Ödüllerinden "Best of the Best" ödülünün sahibi olan koleksiyonu, tasarımıyla olduğu kadar dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor. Roca'nın Fineceramic® teknolojisinin sağlamlığı, hafifliği ve esnekliği ile hayat bulan özel koleksiyon, 5 milimetre kalınlığa, kare tasarıma ve ultra ince kenarlara sahip olmasıyla öne çıkıyor. Farklı renklerde tezgâh üstü lavabo serisinden oluşan Ohtake koleksiyonu, zarif ve estetik tasarımıyla banyo tasarımlarına estetik bir dokunuş katıyor.

Dünyaca ünlü mimara saygı duruşu

Roca, 2021’de hayatını kaybeden dünyaca ünlü mimar Ruy Ohtake’ye verdiği değerin bir yansıması olarak/ Ohtake’yi onurlandırmak adına, mimarın annesi için tasarladığı evde, düzenlenlediği sergi ve fotoğraf çekimiyle andı. Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden efsane mimarın Roca ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalar mimarın simge yapılarından olan Tomie Ohtake evinde sergilendi. Ayrıca ürün fotoğraflarının yanı sıra evin dikkat çeken görüntülerinden oluşan, mimara saygı duruşu niteliğinde bir katalog hazırlandı. Son elli yılda 400'den fazla projeyi hayata geçirerek ülkesindeki en üretken mimarlardan biri haline gelen Ohtake’nin mirası, hazırlanan katalogda hayat buldu.Slider Altına