Header Reklam
Header Reklam

Restherma Yerli Isı Pompası Doğanın Enerjisini Kullanıyor

16 Ağustos 2023 Dergi: Ağustos-2023
Restherma Yerli Isı Pompası Doğanın Enerjisini Kullanıyor

Dünya'da uzun yıllardır kullanılmakta olan ısı pompaları ülkemizde de hem düşük enerji tüketim yeteneği hem de doğaya dost teknolojisi için tercih edilmektedir. Fosil yakıtların doğaya verdiği zararın büyüklüğü ve gün geçtikçe artan yüksek maliyetlerine karşın ısı pompası tüketiciler için kesin çözümdür. Isınma, soğutma ve kullanım sıcak suyunun tek bir cihazdan sağlanabileceği bu teknoloji doğayı ve geleceği koruma iç güdüsüne sahip.

2008 yılında Türkiye'de üretime başlayan Restherma Yerli Isı Pompaları çevre dostu karakteri ile doğaya duyarlıdır. Restherma genlerine yazılı ileri teknolojisinin yansıması olan yüksek enerji tasarrufu ve yüksek konfor yeteneklerinin yanı sıra ülkemiz iklim koşullarını iyi tanıyan, tüketici dostu yerli ısı pompası markasıdır. Restherma Yerli Isı Pompaları tamamen yenilenebilir enerji ile çalışmakla beraber hiçbir kimyasal atık madde ortaya çıkarmaz.

Diğer tüm fosil yakıtların açığa çıkardığı karbondioksit gazı Restherma Isı Pompalarında bulunmaz. Bu gaz atmosferde birikerek sera etkisi yaratmakta ve mevsimsel ortalama sıcaklık dengelerini bozarak doğaya ve doğadaki yaşama büyük zarar vermektedir. Restherma Yerli Isı Pompaları ile hem ısıtma, soğutma, sıcak su ihtiyaçları için ileriye dönük net bir çözüm sağlanabilir hem de geleceğe yatırım yaparak doğaya, gelecek nesillere ve tüm canlılara olan sorumluluklar yerine getirilebilir.
  
Restherma'ın kendini kanıtlamış, %80 enerji tasarrufu sağlayabilen güncel yerli ısı pompası modelleri; Havadan Suya, Sudan Suya ve Havuz Isı Pompalarıdır.

Havadan Suya Isı Pompaları

Isınma + Soğutma + Sıcak Su; Restherma havadan suya ısı pompası dış ortamda bulunan monoblok ünitesi sayesinde -15°C ile +45°C aralığındaki hava sıcaklığı şartlarında dahi yüksek verim ve performansla çalışır. Güçlü, verimli ve doğa dostu olan bu ısı pompası evinizin en önemli enerji sağlayıcı ekipmanı olması için tasarlandı.

Restherma havadan suya ısı pompası ile ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu ihtiyacı tek bir cihazla karşılanır. Bu sayede cihaz maliyeti, kurulum ve bakım giderlerinden tasarruf edilirken, havadan suya ısı pompasının düşük enerji tüketimi yeteneği ile enerji tüketim maliyeti minimuma indirilir.

Havadan suya ısı pompaları yeni nesil doğa dostu R410A gazı ile çalışır. %0 ozon etkisine sahip bu gaz doğa dostudur.

Sudan Suya Isı Pompaları

Sahip olduğu üstün yetenekleri ile kullanıcılarını şaşırtan Restherma Sudan Suya Yerli Isı Pompalarında enerji kaynağı olarak toprak, deniz, göl suyu, yer altı suları, termal sular, atık sıvılar, jeotermal sular vb. kaynaklar kullanılabilir.

Toprak ve su sıcaklıkları yaz ve kış aylarında sabit değerde kalabilmektedir. Sabit sıcaklık Restherma Sudan Suya Yerli Isı Pompasının verimini, yeni nesil teknolojisi sayesinde (COP) 5.5~6 değerine kadar çıkartır. Sudan Suya Yerli Isı Pompası veriminin artması doğrudan ısıtma ve soğutma maliyetine etki ederek bütçelere yüksek tasarruf olarak yansır.
 
Havuz Isı Pompası

Restherma havuz ısı pompaları kaynak tarafı olarak dış hava kullanılırken, yük tarafı olarak ise havuz veya deniz suyu kullanılabilmektedir.

Restherma havuz ısı pompasını diğer cihazlardan ayıran özellik özel olarak dizayn edilmiş titanyum eşanjörüdür. Bu sayede başka bir cihaza ihtiyaç duymadan doğrudan havuzu ısıtmak mümkündür. Titanyum eşanjör ısı pompasının klor ve su sertliğinden etkilenmemesi için sağlarken uzun kullanım ömrünü de garantiler.

Restherma havuz ısı pompası yenilenebilir enerji kullanır. Ayrıca havuz için ek tesisat odası ve baca maliyetleri de ortadan kalkar.
İdeal bir havuz ısıtma işlemi için gerekli olan ortalama besleme suyu sıcaklıkları, tam da Restherma havuz ısı pompasının en ideal şartlarda çalıştığı sıcaklık aralıkları içerisindedir. Bu sayede yüksek verimlilik (COP) değerlerine ulaşılarak havuz, oldukça ekonomik bir şekilde ısıtılmış olur.Slider Altına