Header Reklam
Header Reklam

QTon, Geleceğin Sıcak Su Üreticisi Olarak Öne Çıkıyor

05 Ekim 2022 Dergi: Ekim-2022
QTon, Geleceğin Sıcak Su Üreticisi Olarak Öne Çıkıyor Form Şirketler Grubu’nun ortağı Japon teknoloji devi Mitsubishi Heavy Industries’in geliştirdiği QTon, geleceğin sıcak su üreticisi olarak öne çıkıyor. Sağladığı yüksek verimliliğin yanı sıra çevreci sıcak su çözümü sunan QTon, soğutucu akışkan olarak kullandığı CO2 gazı ile 90 °C’ye kadar sıcak su üretimi yapabiliyor.

Mitsubishi Heavy Industries’in iklimlendirme sektörüne kattığı yenilikçi ürünler arasında yer alan QTon, -25 °C gibi oldukça düşük sıcaklıklarda bile 90 °C sıcak su sağlamasıyla öne çıkıyor. Cihaz, -10 °C’ye kadar yüzde 100 çalışma kapasitesi ile restoran, yemekhane, otel, okul ve hastane gibi birçok alanda kolay kullanımlı, yüksek verimliliğe sahip ve çevreci bir sıcak su çözümü sağlıyor. 

QTon, bugünden yakın geleceğe kadar dünyayı korumak için alınacak her türlü regülasyon kararına uygunluğuyla da dikkat çekiyor. Günümüzde sıkça duyduğumuz Global Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) hesaplanırken referans alınan bir gaz olan CO2’yi, soğutucu akışkan olarak kullanıyor. Böylece standart bir ısı pompasında kullanılan R410A gibi gazlardan 2,088 kat daha az küresel ısınmaya etki ediyor. 

Mitsubishi Heavy Industries’in dünya çapında fark yaratan bu ürünü, sıcak su üretimi için kullanılan doğalgaz ve kazan gibi sistemlere alternatif olması sayesinde, rakiplerine göre ilk yatırım maliyeti ve enerji tüketiminde büyük avantajlar sunuyor. Dünyada tek olan scroll ve rotary kompresör faydalarını tek bir kompresörde birleştiren 2 kademeli özel teknolojisiyle yüksek verimlilik sağlayan QTon, yeni nesil Mitsubishi Heavy Industries VRF sistemlerle ortak, merkezi kumanda ile tüm iklimlendirme çözümlerinin tek merkezden yönetilmesini mümkün kılıyor. Ayrıca, alandan tasarruf etme, bakım ve işletme kolaylığı gibi ölçülemeyen değerleri de beraberinde getiriyor.

Alanında yeni bir yaklaşımı ortaya koyan Qton, Japonya’da “2021 Çevre Bakanlığı İklim Eylemi” ödülüne layık görüldü. “2021 Çevre Bakanlığı İklim Eylemi” ödülü, Q-Ton’un Japonya’da kazandığı dördüncü ödül olma özelliğini taşıyor.


Slider Altına