Header Reklam
Header Reklam

Panasonic'in Yeni R290 Havadan Suya Tersinir Isı Pompaları Pazara Sunuluyor

09 Temmuz 2023 Dergi: Temmuz-2023
Panasonic'in Yeni R290 Havadan Suya Tersinir Isı Pompaları Pazara Sunuluyor

Panasonic Heating & Cooling Solutions, büyük ticari, endüstriyel veya çok haneli konut uygulamaları için ideal olan, yeni, sürdürülebilir ve oldukça verimli ECOi-W AQUA-G BLUE havadan suya tersinir ısı pompalarını piyasaya sürüyor. 3 gibi çok düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) olan doğal bir soğutucu akışkan R290'ı kullanan bu ısı pompası sayesinde, soğutucu akışkanın atmosfere sızması halinde diğer soğutucu akışkanlara kıyasla daha düşük çevresel etkiye sahiptir. Cihaz, Panasonic'in karbonsuz bir toplum vizyonu ve “YEŞİL ETKİ” planı ile uyumlu olarak olağanüstü performans sunar.

Bu yeni seri, maksimum SEER 4,4 ve SCOP 3,9 ile yüksek sezonsal performans değerine sahiptir ve A++ gibi etkileyici bir enerji verimliliği derecesine sahiptir. Soğutma modu uygulaması, -15 °C'lik bir su çıkış sıcaklığı sağlayarak fabrikalardaki proses ekipmanları için en uygun çalışma sıcaklığını sağlar. Ayrıca 0 °C dış hava sıcaklığından 70 °C çıkış suyu sıcaklığına ulaşan ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu için ideal çözümü sunar.

Daha güvenilir ve verimli bir çözüm için yeni seri, benzersiz scroll kompresör teknolojisini kullanır. Bu, ECOi-W AQUA-G BLUE serisinin yalnızca 79,9 dB(A) gibi oldukça düşük minimum ses gücü seviyesi ve yalnızca 51,9 dB(A) minimum basınç seviyesi ile verimlilik ve sessiz çalışma arasında mükemmel bir denge sağlamasına olanak tanır. Daha da düşük gürültü seviyesi sağlamak için isteğe bağlı olarak bir kompresör kabini mevcuttur.

Panasonic, 50 – 80 kW arası 4 tip, R290 soğutucu akışkan ve scroll kompresör teknolojisiyle sunulan benzersiz bir kapasite yelpazesi sunar. Ayrıca seri, 6 üniteye kadar kaskad bağlayarak kapasiteyi 480 kW'a kadar yükseltebilir. Üniteler, çeşitli konfigürasyon seçenekleriyle tamamen özelleştirilebilir. Yeni seri 2023 Sonbaharında piyasaya sunulacak.

Seri, servis ve bakım çalışmalarını optimize etmek için gerçek zamanlı olarak uzaktan erişim için Panasonic'in ECOi-W Bulutuna bağlantı sağlayan Panasonic'in Tak ve Çalıştır Kademeli Kontrolü ile uyumludur.

R290 soğutucu akışkan için havalandırma sistemi, hava/soğutucu ayırıcı ve yanmaz yalıtımlı elektrik kutusunun eklenmesi dahil olmak üzere özel güvenlik önlemleri alınmıştır.Slider Altına