Header Reklam
Header Reklam

Özköseoğlu'ndan Refrakter Doğalgaz Bacaları: Remgaz Baca Sistemi

31 Mart 2008 Dergi: Haziran-Temmuz 1997

Doğalgaz'ın yakılması sonucu elde edilen yanma ürünlerinin yaklaşık % 19'u su buharı içermektedir. Yapılması gereken, 58°C civarında yo-ğuşan su buharının bacada yaratacağı tahribatı ortadan kaldırmaktadır. Doğru baca seçimi yapılmadığı takdirde, bacanın iç veya dış yüzeyinde sıva dökülmeleri, baca dış yüzeyinde beyaz lekeler, bacanın temelinden su sızıntısı, temizleme esnasında baca yıkıntıları gibi insanın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan durumlar meydana gelmektedir.

 

Doğalgaz kullanımında ortaya çıkan problemlerde baca kesitleri sanıldığı kadar etkili değildir. Asıl sorun bacalarda yalıtım ve sızdırmazlığın sağlanmasıdır.

 

Remgaz Bacalarının Özellikleri:

 

Remgaz Merkezi Sistem Doğalgaz Kalorifer Bacalarının birim yüksekliği 30 cm. olan refrakter boru ve izole kılıf, prefabrik olmalarından dolayı kolay monte edilirler. Refrakter malzemenin yapısı gereği termal şoklara dayanıklıdır ve deforme olmaz. Düşük termal iletkenli izole kılıf sayesinde yoğuşan su buharı minimumdur. Pürüzsüz iç yapı sayesinde kolay çekiş sağlanır. Çok yüksek sıcaklıklara dayanır (1000 °C). Darbe ve titreşimlere karşı dayanıklıdır. Su ve su buharını emmez, yanma ürünlerinden etkilenmez. Prefabrik su toplanma odası ve boşaltma sistemi mevcuttur. Yapı içine uygulandığında dış kaplamaya gerek kalmaksızın sıvanabilir. Doğal malzemeden imal edilmiş olup kesinlikle insan sağlığına ve çevreye zarar vermiyor.


Etiketler


Slider Altına