Header Reklam
Header Reklam

ODE Yalıtım’dan R-FLEX Boru

26 Ekim 2022 Dergi: Kasım-2022
ODE Yalıtım’dan R-FLEX Boru

ODE R-FLEX Boru; DIAMOND ,PRM ve STD olmak üzere üç ayrı gruba sahiptir. Soğuk ve ılık hatlı tesisat borularının yalıtımında kullanılır. R-FLEX DIAMOND Boru µ ≥ 11000, R-FLEX PRM Boru µ ≥ 7000, R-FLEX STD Boru µ ≥ 5000 ;  su buharı difüzyon direnç katsayısına sahiptir. 6 mm – 114 mm çaplarında, 6 mm – 40 mm kalınlıkları aralığında kaplamasız ya da farklı kaplama tipleriyle üretilmektedir.

Kaplamalı Ürünler

ODE R-FLEX ALU BORU

Elastomerik kauçuk köpüğü malzemeden boru şeklinde imal edilmiş, soğuk ve ılık hat tesisat boru yalıtımlarında kullanılan alüminyum folyo kaplı prefabrik boru yalıtımıdır.
-Yüksek ısı yalıtım performansı ve yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı ile tesisat yalıtımında enerji verimliliği ve tesisatın korunmasını sağlar.
-Boru dış yüzeyindeki folyo kaplama sayesinde ürünün su buharı difüzyon direncini güçlendirir.
-Darbelere karşı mukavemeti artırır.
-AL CLAD kaplama tipi istenir ise UV ışınlara karşı koruma sağlanabilir.
-Folyo kaplı ürünler ile olası işçilik hatalarının önüne geçilerek işçilikten tasarruf sağlanır.
-İç yüzeylerde üzeri koruma katmanı ile kaplanması mümkün olmayan alanları görsel olarak destekler.

Uygulama Esasları

1. Eğer tesisat döşenmiş ise, ODE R-Flex Boruyu uzunlamasına kesin. Kesme işlemi için sadece keskin bıçaklar kullanın. Bu, yapıştırıcı sürme işleminizi kolaylaştırır.
2. Ode R-Flex Boruyu yalıtılacak olan borunun çevresine yerleştirin ve hem uç kısımlardaki hem de yarık boyunca oluşan kenarlar ODE R-Flex Yapıştırıcı sürün.
3. Yapıştırıcının kuruduğundan emin olduktan sonra, yarık kenarlarını hafifçe bastırıp iyice yapıştırın.
4. İki yalıtım borusu arasındaki bölgeyi kaplamak için, ihtiyaç duyulandan birkaç mm daha uzun bir parça kesin. Kestiğiniz parça yeterince uzun değilse, bu bölgedeki yalıtım özellikleri kötüleşecektir.
5. Parçayı boylamasına kesin ve boruya geçirerek yapıştırın.Slider Altına