Header Reklam
Header Reklam

ODE R-FLEX Levha ve Boru Formlarıyla Yapıların Enerji Verimliliği Performansını Artırıyor

05 Kasım 2023 Dergi: Kasım-2023
ODE R-FLEX Levha ve Boru Formlarıyla Yapıların Enerji Verimliliği Performansını Artırıyor

Tesisat yalıtımının önemli kriterlerinden olan ısı iletkenliği, su buharı difüzyon direnci ve yangın dayanımı gibi konulardaki üstün değerleri sayesinde, ısıtma, soğutma, iklimlendirme sistemleri sektörünün en çok tercih edilen yalıtım malzemelerinden olan ODE R-FLEX (elastomerik kauçuk köpüğü) levha ve boru olmak üzere iki ayrı formda, 6-60 mm aralığında çeşitli kalınlıklarda ve farklı laminasyonlar ile üretiliyor. 
Ode Yalıtım Ar-Ge, Ür-Ge süreçleri ile sektöre yön vererek, enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalara önem veriyor, ürün portföyünü bu yönde geliştiriyor. Bu çalışmalar neticesinde ODE R-FLEX Diamond Türkiye’de ilk µ≥ 11000 değerindeki su buharı difüzyon direnç katsayısıyla özellikle yoğuşma riskinin yüksek olabileceği sistemler için özel olarak üretiliyor.
Aynı zamanda R-FLEX ürün gamı yine Türkiye’de ilk olan 40 mm kalınlıkta boru, 60 mm kalınlıkta levha üretimi ile sektörün gelişimine katkı sağlayan Ode Yalıtım, yalıtım kalınlıklarının artırılması, enerji verimliliği performansının yükseltilmesine öncülük ediyor.
Ode Yalıtım, ürün seçimi ve projelendirme aşamalarında ODE Select yalıtım tasarım platformuyla sektör profesyonellerinin ürün seçim kriterlerini kolaylaştırıyor; Türkiye’de BEP Yönetmeliği uyumlu tek yalıtım hesap programıyla çözüm sağlıyor. Hesaplama programına ode.select.com.tr adresinden kolayca erişim sağlanabilir.Slider Altına