MTA, Taurus Serisini R454B ile Genişletiyor

15 Kasım 2020 Dergi:

MTA, mevcut Taurus serisine daha düşük GWP’li soğutucu akışkan R454B ile kullanılmak üzere tasarlanmış yeni bir hava soğutmalı chiller ekledi.
Hermetik scroll kompresörlerle, yeni Taurus G modelleri, 73 ila 145kW soğutma kapasiteleri aralığındadır. ERP Direktifi Tier 2 gereksinimlerine uygun olarak yüksek mevsimsel verimliliklere sahip olan yeni seride; sessiz SHE ve çok sessiz SSN versiyonları mevcuttur.
R454B, Opteon XL41 markalı bir Chemours soğutucu akışkanıdır. Bir A2L soğutucu akışkan, 466 GWP ile R32 ve R1234yf karışımıdır.
Standart olarak MTA, TAURUS G serisi soğutma gruplarını plakalı evaporatör, karter ısıtması, elektronik genleşme valfleri, faz izleme ve mikroişlemci kontrolörü ile dizayn edilmiştir. İsteğe bağlı olarak -20 °C ortam sıcaklığına kadar çalışma için gereken ekipmanlar; P15 pompalar, verimli EC fanlar, demet borulu ısı eşanjörleri ve entegre buffer tankları mevcuttur.
%100'e varan ısı geri kazanımlı veya harici ısı eşanjörler ile kombine edilen bir kondenser ünitesi versiyonları, seriyi tamamlıyor.
Uzaktan kumanda kitlerine ek olarak MTA, xWEB300D izleme sistemi ve aksesuar olarak sekize kadar sistemin ana merkeze bağlı çalışması için kontrol modülleri sunar.Söyleşi