Header Reklam
Header Reklam

Mitsubishi Electric, Klima Sektöründe Türkiye’deki En Uzun Garanti Süresine Ulaştı

16 Kasım 2022
Mitsubishi Electric, Klima Sektöründe Türkiye’deki En Uzun Garanti Süresine Ulaştı

Mitsubishi Electric, tüketicilere yenilikler sunmaya devam ediyor. Son olarak 1 Temmuz 2022-31 Aralık 2022 tarihleri arasında satın alınan kampanyaya dahil cihazların garanti sürelerini 7 yıl ek ile 10 yıla bedelsiz olarak tamamlayan şirket, klima sektöründe Türkiye’deki en uzun garanti süresine ulaştı. Satış sonrası hizmetlerle de kullanıcılarının her süreçte yanlarında yer aldıklarını belirten Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Pazarlama ve Planlama Departman Müdürü Caner Güçer, bu kampanyanın klima alanında ülkemizde ilk ve tek olduğunu vurguladı.

Bireysel kullanıcılar ve ticari işletmeler için dev kampanya 

Endüstriler bir yandan ürünlerini değişen teknolojiler ile yenilerken bir yandan da sürdürülebilir bir döngüde geçmişten geleceğe bağlarını kopartmamak, daha iyi yarınlar için çalışıyor. Tüketiciler ise bu değişim içerisinde satın aldıkları cihazlarının problemsiz ve beklentiler doğrultusunda fonksiyonelliklerini devam ettirmesini önemsiyor. Gerek kaynak yeterliliği gerekse çevresel etkiler sebebiyle ilk yatırım ve işletme koşulları artık daha detaylı irdeleniyor. Yeniye sahip olmak ve bununla birlikte sahip olunanı korumak her geçen gün önem kazanıyor. Mitsubishi Electric bireysel klimalarının, garanti başlangıç tarihinden itibaren 3 yıla kadar garanti altında olduğunu söyleyen Caner Güçer; “Kampanya ile yeni cihaz alan müşteriler ve daha önce şirketimizden cihaz satın almış kullanımdaki cihaz sahibi müşterilerimiz, tüketici veya ticari işletme olması fark etmeksizin belli koşulları karşıladığı takdirde yararlanabiliyor. Tüm süreç kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Yeni alınan cihazlar için kurulum sonrası müşteriler cihazlarını web sitemizden kayıt yaparak ek garantilerini başlatıyor. Kullanımda olan cihazlar ise ayrıca değerlendiriliyor. Müşterilerimiz 4-9 yaş arasındaki garantisi bitmiş cihazlarını için ek garanti satın alarak en fazla 10 yaşına kadar garanti süresini uzatabiliyor. Bireysel tekli ve multi çoklu sistemler ve Mr. Slim profesyonel ticari tip klimalarımız kampanyamız içinde yer alıyor; buna ek olarak City Multi VRF merkezi sistemlerimiz için de başvurular ayrıca değerlendiriliyor. Öncelikle yetkili servisimiz cihazların durumunu yerinde kontrol ediyor ve kurulu cihazlar için müşterimize yetkili servis tarafından durum bilgilendirmesi yapılıyor. Bu esnada kendisine belirtilecek ücret karşılığında ek garanti süresi satın alabiliyor. Kampanyamızdan yararlanmak isteyen müşterilerimiz, ek garantinin satın alındığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde web adresimizden ilgili formu doldurarak süreci tamamlayabiliyor. Ticari işletmeler için de aynı koşullar geçerli olmakla birlikte garanti süresince her yıl en az bir kez Mitsubishi Electric yetkili servisi tarafından cihaza bakım yaptırılması gerekiyor. Bu hızlı periyodik bakım cihazların ilk gün performans ve konforunun yıllarca sürmesine destek veriyor.” dedi.

Değişen tüketici beklentilerini karşılamayı hedefliyor

Doğrusal müşteri yolculuklarının geride kaldığı günümüzde tüketicileri özel hissettiren, somut fayda sunan, en önemlisi de kalitenin öne çıktığı çözümlerin belirleyici bir etken olduğunu vurgulayan Caner Güçer; “Araştıran ve sorgulayan tüketiciler, yeni gelişmelerle birlikte kalitenin de tanımını değiştiriyor. Her ürün grubunda farklı beklentilere sahip olan tüketiciler, dayanıklı tüketim malları söz konusu olduğunda ise uzun vadede kullanabilecekleri ekonomik masrafları düşük kriterleri ürünlerde arıyorlar. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin özellikle elektrikli ev eşyalarında kaliteyi, dayanıklılık ve enerji tasarruflu olma ile ilişkilendirdiğini ortaya koyuyor. Satış sonrası hizmetlerin tüketicilerin satın alma kararları üzerinde önemli etkisi olduğuyla ilgili çeşitli araştırma verileri bulunuyor. Bu aşamada satın alma sonrası katma değerli hizmet ve uzatılmış garanti süreleri tüketici beklentilerinde öne çıkan kriterler arasında yer alıyor. Biz de Mitsubishi Electric olarak değişen tüketici taleplerini karşılamak ve müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye devam ettirmek adına bu kampanyanın çok değerli olduğuna inanıyoruz. Değişen ve dönüşen beklentilere esnek ve hızlı mekanizmamızla cevap vermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.


 Slider Altına