Header Reklam
Header Reklam

MIT Boylerler Fiyat, Kalite ve Hizmet Bakımından Avantajlar Sunuyor

14 Şubat 2021
MIT Boylerler Fiyat, Kalite ve Hizmet Bakımından Avantajlar Sunuyor

MIT Boyler; yenilikçi yapısı, sıradışı tasarımı, çevreye duyarlı izolasyonu ve Ekin Endüstriyel kalitesi ile her türlü projede kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verir. MIT Boylerler 48 saat boyunca kaynar su ve su buharı testine tabi tutulur. Bu süreç sonunda test parçasının üzerindeki emaye bir miktar azalmaktadır. Avrupa standartlarına göre testi geçmek için kabul edilebilir en yüksek miktar 3,5gr/m²'dir. MIT Boyler ürünlerinde ise bu miktar 2gr/m²'dir.
MIT Boyler titanyum katkılı emaye ile kaplanarak daha hijyenik olması sağlanmış ve dayanıklılığı artırılmış bir ürün olarak öne çıkar. Ürünlerde kullanılan emaye, bor ve silisyumdan oluşan ana yapı ağır metal içermez. Rohs değerlerini kapsar ve emaye değerleri Avrupa standartlarındadır. Emaye kaplı boylerler magnezyum anot çubuğu ile korozyon koruması altındadır. Avrupa Standartlarına uygun kimyasal bileşenlerde hazırlanan magnezyum anot depo içinde meydana gelen elektroliz yardımıyla çözünerek, emaye kaplamanın ihtiyacı olan noktalara yapışır ve depo ömrünü uzatır. Epoksi boya kullanılarak imal edilen epoksi boyalı boylerler ise korozyona karşı daha dayanıklı ve hijyenik hale getirilir.

Boyler Nedir?
Boylerler, bir başka deyişle su ısıtıcılar içerisindeki serpantin ya da rezistans sayesinde suyu ısıtan ve depolayan tesisat malzemeleridir. Boylerler yapıları bakımından üçe ayrılır:
•    Tek Serpantinli Boyler: Tek serpantin sayesinde su ısınması sağlanır.
•    Çift Serpantinli Boyler: Çift serpantin sayesinde ısınması sağlanır.
•   Elektrikli Boyler: Elektrik enerjisi sayesinde su ısınması sağlanır.

Boyler Seçimi ve Kullanım Alanları
Boylerler genelde insanların toplu olarak yaşadığı alanlarda merkezi sıcak su hazırlama sistemlerinde kullanılır. Serpantinli hızlı boyler türleri toplu yerleşim alanlarında kullanılır ve ev tipi boylerler ile karıştırılmamalıdır. Ev tipi boylerler bireysel kullanım odaklı olduğundan hacimleri ve su ısıtma kapasiteleri çok daha düşüktür.

Boyler Seçimi Nasıl Yapılır?
Boyler seçiminde en önemli kriter kullanım alanıdır. Boyler seçimi belirli kriterler esas alınarak makine mühendisleri tarafından yapılmalıdır. Toplu yerleşim yerlerinin sıcak su ihtiyacına göre Makine Mühendisleri Odası'nın koşulları esas alınarak boyler seçimi yapılır. Hesaplanan veriler ise saatlik ihtiyaç duyulan su miktarı ve tüm su kullanım kaynakları (musluk) 1 saat boyuna açık sayılarak hesaplanır. Kısacası saatlik üretim değeri ve eş kullanım faktörü baz alınarak boyler seçimi yapılmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=5lc2NHoXVe4&feature=emb_logo Slider Altına