MİMSAN, Yeni Ürünlerini Sektörle Buluşturuyor 

28 Eylül 2021 Dergi:

Isıtma sektörünün öncüsü MİMSAN, -SODEX 2021’de yenilikçi teknolojilerini sektör profesyonellerinin beğenisine sunacak. MİMSAN, EN 12953 standardına uygun olarak üretilen, doğalgaz ve LPG ile çalışan STEAMPACK Paket Tip Buhar Kazanları ile 2021 yılında kapasite artırımına giderek 1.600 kW’a kadar ürettiği, sıfır emisyon değeriyle de sınıfının en çevreci teknolojisi olan PREMİX Brülörlü Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Paslanmaz Kalorifer Kazanı’nı ilk kez ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda sektörle tanıştıracak. 

Patentli  teknoloji “STEAMPACK”

“Dünyayı etkisi altına alan pandemi krizinin ardından tekrar ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda  sektör temsilcileriyle buluşmayı, yeni ve patentli teknolojilerimizi ziyaretçilerin beğenisine sunmayı heyecanla bekliyoruz” diyen MİMSAN Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Hacer İlhan Yiğit, sözlerine şöyle devam etti: “AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen ve patentli  teknolojimiz olan STEAMPACK Paket Tip Buhar Kazanını ilk kez Sodex Fuarı’nda sektör profesyonellerinin beğenisine sunacağız. STEAMPACK’in akıllı fonksiyonları, inovatif gövde tasarımı ve kompakt yapısıyla sektörde fark yaratacağını düşünüyoruz. 4-10 bar arası işletme basıncında 500kg/h-5.000kg/h kapasite aralığında üretilecek olan STEAMPACK’da monoblok paket içerisinde; degazör, kondens ve ekonomizörü standart olarak sunuyoruz. Alev – duman borulu, gaz yakıtlı ve kendinden ekonomizörlü olan “Paket Tip Buhar Kazanı STEAMPACK”, özel tasarımı sayesinde baca gazından maksimum ısı transferi sağlayıp, kazan çıkış sıcaklığını 150 °C seviyelerin altına düşürerek, sistem verimini yüzde 93 mertebesinde tutuyor. Uzaktan erişim özelliği sayesinde de mobil cihazlardan; anlık olarak sistem baca sıcaklığı, brülör çalışma durumu, pompa çalışma durumu, sistem basıncı ve buhar sıcaklık değerleri kontrol edilip, müdahale edilebiliyor. Tak-Çalıştır mantığı ile dizayn edilen ve şase üzerine monte edilen STEAMPACK, bu özelliği sayesinde de kolay taşıma ve kolay kurulum imkânı sunuyor”.
 

Sıfır emisyon değerleri

İlk kez 2019 ISK SODEX Fuarı’nda tanıtılacak PREMİX Brülörlü Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Paslanmaz Kalorifer Kazanı’nı bireysel konutlardan endüstriyel tesislere varıncaya kadar çok geniş bir yelpazede kullanıma sunmak amacıyla yüksek kapasitelerde de üretmeye başladıklarını söyleyen Hacer İlhan Yiğit: “Sıfıra yakın emisyon değerleri ile sınıfının en çevreci kazanı olan Premix kazanları, tüketici talepleri doğrultusunda yüksek kapasitelerde de üretmeye başladık. Daha önce  175 kW’tan 650 kW’a kadar üretmekte olduğumuz Premix kazanları, artık 1.600 kW’a kadar üretebiliyoruz. Yüksek kapasiteli Premix kazanı da ilk kez ISK Sodex Fuarı’nda sektörle tanıştıracağız” dedi.Söyleşi